Manipulari mediatice

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cine-i platforma asta civica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Buli, e semnata de ONG-uri de revolutionari, ceva sindicate mai mici si asociatii de pensionari. A pus Doruletz linkul. E pe hotnews.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Nimic despre iesirea presedintelui de ieri?



O asteptam pe cea de azi.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

eu n-am crezut ca lista aia e reala, eram convinsa ca e vreo gluma de tip camera ascunsa sau o manipulare cu scop sa discreteze manifestatia.
Daca nu e nici una nici alta incep sa inteleg lozinca "vrem o tara ca afara"... au uitat doar precizeze ca "afara" inseamna Coreea de nord:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Nimic despre iesirea presedintelui de ieri?



O asteptam pe cea de azi.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


A iesit sau nu s-a creeat inca suficient suspans?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Ntz, la 18:15 trecute fix

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

A iesit domnul presedinte!
Ura, a inceput campania electorala!!!

Demonstratia? Care demonstratie?

"Avem nevoie de politicieni de incredere!"
"Avem nevoie de o noua lege electorala!"...

Uraaaa! Aplauze.

Cui ii place zahareluuuuuuul????

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Mie mi s-a parut magistrala urmatoarea:
"Poporul si-a facut treaba, acum este randul politicienilor."

N-am ascultat decat bucatele, poate or fi fost si mai reusite decat asta insa in cotextul asta mi se pare extrem de nepotrivita afirmatia de mai sus...
Cred ca i-a ramas nefolosita de dupa alegeri :), atunci era momentul potrivit sa spuna asa ceva.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b
"Avem nevoie de politicieni de incredere!"
"Avem nevoie de o noua lege electorala!"...

Este ceva rau in asta, in afara de faptul ca e spusa de Basescu?
Suna mai bine in gura lui Dan Diaconescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Este ceva rau in asta, in afara de faptul ca e spusa de Basescu?
Suna mai bine in gura lui Dan Diaconescu?



Sub nicio forma! De-ar ingheta iadul si tot nu as sta eu sa-l ascult pe Diaconescu. Ca doar n-am baut gaz.
Doar ca discursul lui Traian Basescu mi s-a parut pointless, in conditiile date.
Chestiile astea le putea spune in ziua 1. Nu e ca si cum ar fi schimbat ceva, nici atunci si nici acum.

Ah, si mi-a mai placut o "floricica"...
"Nu exista niciun procuror care sa poata spune ca presedintele i-a spus sa ...".
Corect.

De aia am zis: discursul a fost, in mare, ca un discurs electoral, fara prea multa legatura cu evenimentele.

Norocul (meu) e ca nu ma pasioneaza politica, altfel mi se umflau niste vene pe git.
Sa recunoastem, Basescu nu e chiar un dulce.




To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput