Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

noi ficat de rata leseasca cu orez, morcov, telina si pastarnac
deseara nu stiu.....vedem in ce ape se trezesc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:


LA MULTI ANI LUCA!

SA FI SANATOS ,SA CRESTI MARE SI VOINIC !PRIMUL NOSTRU BUBURUZ SCUMP




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ce dor imi era de postarile colorate ale lui Tunde!!! Nimeni nu le face asa frumoase ca ea.


Citat:
citat din mesajul lui florintunde


LA MULTI ANI LUCA!

SA FI SANATOS ,SA CRESTI MARE SI VOINIC !PRIMUL NOSTRU BUBURUZ SCUMP




----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Doloress nu ati fost ultimii fara dintzoci, noi nu avem pana acum si nici nu se vede ceva in zare

Cat despre mancare...noi dimineata mancam branza cu biscuiti si fructe, la pranz ciorbita acrita cu bors/pilaf/mamaliguta cu branza/gratar pui, mai pe dupa amiaza iaurt cu painica si seara tot ciorbita/mamaliguta cu branza...
altceva nu prea mananca
are ea niste fixuri si atat
aaaa si ieri a mancat cozonac facut de mamaia...mmm, i-a placut
si ii place pelteaua de gutui
i-am dat sa guste ca tipa de mama focului cand l-a vazut pe tac`su mancand si era gata sa nu o mai pot opri

stiu ca nu are voie dulce, nu am tinut cont niciodata de chestia asta
nu am tinut cont nici la dulce, nici la sarat (am mers si merg pe principiul ca daca eu am mancat si sunt sanatoasa, are si ea voie sa manance...in limite normale)
daca a vrut sa manance a mancat si gata

Cam atat despre noi (daca interesa pe cineva)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Doloress Catalina a lui Roxx mai e gingiuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:



La Multi Ani, Luca!!!



noi avem sophic bolnav; are programare la dr azi; febra de 3 zile, tuse urata, de azi noapte a ragusit;
bilant luna noiembrie - 4 zile la gradi, 3 boli, 3 saptamani de convalescenta... (1-2 zile la gradi, urmate de 6-7 zile acasa, cu boliciuni)

ca retete, i-a preparat buni somon cu avocado si a mancat f bine; asta inainte de raceala, ca de 3 zile nu mananca mai nimic.

de azi ma apuc de sport - 1 ora acasa; gata! nu se mai poate! ca eu alte haine de birou nu-mi cumpar;
ne-am intanit ieri cu nasii sophiei si ei au slabit 5 kg fiecare in 6 sapt, cu 1 ora de eliptic pe zi, plus eliminat paine si dulciuri;
m-au impulsionat si pe mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

LA MULTI ANI LUCA ALEXANDRU!!!!!!!!!!

LA MULTE LUNITE DARIUS!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

N am mai intrat de ceva zile, din ce v am citit pe voi si Stefan are acelasi comportament. Noaptea se invarte pe toate partile, asta de cand au inceput sa se vada mai bine in gingiuta incisivii laterali. Trage toata noaptea de titi. Cand ii e somn se trage de urechi si se freaca la ochi.

Ca sa se retraga laptele, Adry parca era interesata, stiu ca este un ceai ori de salvie ori de salcie, nu mai stiu exact, se retrage imediat tot laptele fara nici o problema.

Am o dilema , nu stiu ce sa mi pun in sufragerie aplica sau lustra gen candelabru?? VOi ce ati pus?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Madalina;sincer?m-am pregatit de ieri sa confectionez postarea aceea..abia am asteptat startul la urari pt 1 anisor..Numai tot pe drumuri am stat azi ca balegarulscoala-acasa-scoala-cumparaturi-scoala-dus fifi in plimbari..SI AM MAMICA!!!!!!!!SI NU MAI MERGE INAPOI SI CRECA DAU SUTUL ACELA MULT ASTEPTAT LA BONA SI O IAU PE MAMI LA MINE
Fragrant;sanatate multa Sophicului
avem un living arhiplin de jucarii una canta..alta bazaie ..Mario enspe masini cu telecomanda...ce sa?m-am dilit deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Lili eu am aplica. Acum depinde si de ce mobila ai. Daca ai mobila clasica merge mai bine lustra. Eu am ceva simplu (si ieftin) si a mers mai bine o aplica cu spoturi (bara cu 4 spoturi pe ea).

Mergi la inceput