Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

La multi ani, Luca !!! Multa sanatate si bucurii toata viata!!

La multe luni, Darius!

Nici noi n-avem dinti, suntem ca babele stirbe..
sanatate la puii bolnaviori!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

LA MULTI ANI LUCA ALEXANDRU! PRIMUL NOSTRU BUBURUZ A IMPLINIT 1 ANISOR! SA FII SANATOS SI DUMNEZEU SA FIE MEREU ALATURI DE TINE SI SA-TI CALAUZEASCA PASII!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Acu am ajuns si noi acasa de la 1...am fost in parc, la doctor ca i-am zis ca am trei saptamani de muci si mi-a dat trimitere la ORL...maine dimineata ma duc la Victor Gomoiu sa vad ce mai aflu...apoi la auchan, ne-a uitat Dzeu p-acolo, piscot se plictisise, mergeam cu ea intr-o mana si cu cealalta ma uitam dupa toate prostiile..imi place atmosfera asta de cadouri...in seara asta vine Mosu...asa ca il asteptam cu mare drag

Mada, nu am un buget ptr Craciun...la noi deja Mosu i-a luat jucariile de Craciun si Mos Niculae si am inclus ambele sarbatori in bugetul pe care il zici tu...si nu prea mai e loc de altceva ca altfel in ianuarie o sa fie teroare cu banii ca vin asigurarile peste noi

La multe lunite Darius!

Lori - tt cu muci dupa cum am spus. Voi cum sunteti? Parca ii dau de pomana picaturi si fac aerosoli...acu ii mai iese si un dinte sus si toate gramada peste noi...

Simo - si a mea se foieste noaptea...se rostogoleste de pe o parte pe alta langa mine ca nu doarme in patut...dar tot asa in somn...dar de trezit se trezeste de la muci acu in ultimul timp ca am mai avut si noi nopti dormite in intregime, Doamne ajuta! Daca am scapa de muci cred ca am dormi mai bine...de la dinti noi nu am avut probleme decat la primii doi de jos...la restul nu s-a manifestat asa tare.

Ce mai era? Tunde - bravo mami...ma bucur ptr tine ca o ai pe mami la tine...nici nu stii cat

Irinuka - gata cu petrecerile...mai trageti-va sufletele inainte de Craciun si ce mai urmeaza:))

Simis- pup pui bolnav. Ce sezon urat!

Fragrant - sanatate multa la Sophic si bafta la doctor!

Meniu azi: fructe cu biscuiti dimineata ca am ramas fara cerealele mele...la pranz legume cu carnita si acu iaurt cu branza si banana...

Va pup si va doresc un Mos tanar si potent! (a se citi potent in cadouri, nu va ganditi la ce ma gandesc si io:) Seara buna!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Roxx ai PM

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

eu le am comandat cadoul de Craciun de pe amazon
antemergatorul de la Vtech cu tot cu transport 137 lei, fata de 200 lei in real
abia astept sa ajunga

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Seara buna!

LA MULTI ANI, COPILAS LUCA!! SA CRESTI MARE SI SANATOS!

SIMO, si Luiza face ca Edy noaptea...exact asa...se foieste, se ridica in fund, plange in somn, suspina, geme, striga, ajunge in toate colturile patului si in toate pozitiile posibile.

Cand ii e somn se freaca la ochi si nas iar la baie sta in cadita dar cand se plictiseste se ridica in picioare.

Eu spun ca ar trebui sa se inceapa craciuneala saptamana asta ptr ca Tunde are dreptate, va face pachetul cam o saptamana pe drum in perioada asta, asa ca cele care ati luat ati putea sa demarati acest proiect frumos...Eu inca nu am luat, saptamana viitoare iau si trimit tot atunci.

Azi i-a luat mami meu de sf Nicolae flaneluta pe gat si ciorapei grosi la fetita...eu am primit o pereche de cerceiusi de la sot, voi pune poze pe fb, iar sotul un set de barbierit Nivea tot de la mami meu.

LA MULTE LUNITE DARIUSEL MAYANEL!

Sper sa ninga...ma rog sa ninga...vreau sarbatori cu zapada.

Aditza, ce mai spui?? De_ea, ce mai face Medeea??

Danina, ma bucur ca te vad pe la noi!

O noapte linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

LA MULTI ANI LUKA ALEXANDRU
Nu am putut rata o asemenea aniversarea,trebuie sa uram si noi primului sarbatorit tot binele din lume
LA MULTI ANI LUKA ALEXANDRU
Despre noi;
Seara asta plecam spre Ro,mare fericire pe capul meu,stam pana dupa Craciun,pe urma pt Revel ne intoarcem aici,al meu sot incepe serviciul pe 2ian,sper ca Lukas sa aiba destula rabdare pt un drum de vreo 16 ore
Mai si Lukass face figuri din astea noaptea de a se ridica,intoarce,pierdut suzeta,dar toate astea in somn,adica imediat adorme la loc si daorme toata noaptea pana la 6,30 dimineata,bea 200 de laptic si somn in continuare pana pe la 9,da,in sensul asta sunt o fericita,sunt fresh,problema este adormitul......deci reusesc sa-la dorm doar pe la 23,24 noaptea si numai cu cutiuta muzicala sau cu gummy bear...da,e si asta o metoda,sa vedem cum ne-om descurca in ro,ca si cutiuta asta trebuie asculatata in fata calc-----
Greu fetelor,greu,inca incerc sa nu ma vait,dar ma cam lasa puterile,burtica creste,el vrea sa se plimbe toata ziua,pe mine ma cam doare spatele stand doar aplecata,,,,,offffff,mai trebuie si curatenie,mancare,este greu singura.....dar parca si cu soacra,mai bine NU
Asa.....acum despre bebe2,D-zeu mi-a ascultat rugagciunile si Lukas va avea o surioara,deci sotul meu a stat de data asta cu gura deschisa(asa e vorba la noi in banat)
Am aproape 6 luni,Doamne ce trece timpul,mai putin scoate-ti motatele
M-am lungit destul,seara asta vine Mos Nicolae.sa primiti cele mai frumoase cadouri....va pup fetelor!!!!!!!!!!!!





Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian(12.01.2011) si in 24+

In curand vom fi 4...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Jasmin ce frumosssssss...o surioara ptr Lukas...imi place semnatura ta la nebunie mi-nchipui ca e greu singura si cu unu dar cu burtica...dar nu va fi fericire mai mare cand ii vei tine in brate pe amandoi

pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

mirela super afacere...daca stiam

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Jasmi!!!!!!!felicitari pt fifi

Mergi la inceput