Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

SZ: care este bugetul pe care l-ati alocat pentru cadoul de Craciun al copilului vostru?
Eu m-am cam hotarat ce sa ii cumpar. Costa vreo 300 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Am fost afara. Ce mai, e primavara. Am fost la farmacie sa iau vitamina D3. Eu de vreo 3 luni am renuntat la Vigantol in favoarea vit. D3. Nu stiu de ce, probabil din patriotism. Azi la farmacie cer D3 si imi zice ca nu are. Atunci cer Vigantol la care ea: pai nu stiti ca e criza? De fapt firma producatoare Merk nu stiu ce probleme, nu se mai importa nimic de la ei si drept urmare nu se mai gasesc nici echivalentele romanesti. Pana la urma am gasit, dar ce luna trecuta am luat cu 3,5 lei acum a fost 7 lei.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



mada iti dau eu vigantol cat vrei

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Deeci, am fost la dr, ca avea 39 cu 7 si nu ii scadea deloc febra.Acum vad ca are 38 cu 2.
Are un usor rosu in gat, deci tratament de 2 ori pe zi ospamox cate 4 ml si nurofen de 3 ori pe zi 2,5 ml.
Asta pt un pic de rosu in gat.
Nu ii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Hello si de la noi! LA MULTI ANI LUCA ALEXANDRU!! Sa fii binecuvantat mereu!!

Nimic deosebit de raportat. Miru a mai facut febra, dar are asa, cate un puseu, nu e constanta. Ieri nu a mai facut deloc pana azi-noapte, cand a facut 38. Ii tot dau Camomilla si parca se vede ceva. Dar poate mi se pare. Nu are chef de papa solid, in schimb papa lapte foarte bine, asa ca nu-mi fac griji.


I-am luat de la Ikea (adica o colega de la sediul din Bucuresti)un catel mare cu picioare lungi si sosete! E mortal! Asta ii aduce Mos Nicolae.

Am mult de lucru, revin daca mai am vreme.
comoarele!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

La multe lunite, Darius!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

La multi ani pui Luca! sa cresti mare, sa fii sanatos, sa le aduci multe bucurii parintilor tai!

de azi dimineata tot vreau si eu sa scriu...dar nu reusesc, am fost si noi afara aproape 2 ore..vine varaaaaaa

ca nu ma lasa Eva sa scriu mai mult
revin, sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Cartea 'Cand vine copilul' de F. Dolto e cumva pe contul comun? Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Salut toate mamicile si toti/toate buburuzii/buburuzele.

Am intrat rapid (sunt in febra bagajelor!) sa urez si eu:
Lui LUCA-ALEXANDRU LA MULTI ANI!!! wwauu! UN AN!! ce frumos! Sa fii sanatos si sa ai parte numai de bucurii!

Lui DARIUS La multi Ani! pentru inca o luna in plus!! sa cresti mare si sanatos!

ZUMZU: si eu zic ce tot de la banana e!

IRINUKA, ma bucur sa citesc ca petrecrea a fost reusita si tu esti multumita; o curiozitate: la noi nu se face chestia cu tava si cu obiectele ca sa isi aleaga bebe; deci ce a ales Patrick, e bine, esti multumita?!

Raportez si eu o "Carmenoasa" care se trezeste totata noaptea, si e deosebit de foita la somn; intram si noi in club!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani LUCA ALEXANDRU!
Prima noastra buburuza, sa cresti mare si voinic!


ANKA - deci asa, noi eram ultimii fara dinti. Scuze, n-am vazut cand ai scris, eu am momente cand nu citesc, recunosc, ca nu prea am timp.

LAURA- eu l-am inclus in meniul nostru. Dimineata - oatmeal cu iaurt si fructe (mar, para, pepene, mango, kiwi, pruna - cam astea ii plac). La amiaza avem borsic de pui, seara avem branzica cu avocado. Seara noi mancam salate, dar lui nu pot sa-i dau inca, asa ca improvizam altceva.
Azi insa o sa avem orez cu morcov ca are diaree.
Azi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

La meniu noi avem un terci din sfecla, morcov, spanac, mar si piept de pui. Si mar cu cereale. Si banana cu iaurt. Si supliment, jumatate de portocala.
Maine cred ca-i fac un cartof cu branzica de vaci si cu galbenus.





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput