Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

multumesc, am sa urmaresc


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Anka..sa stii ca de multe ori si el scanceste asa,se invarte,pana ajung la el se linisteste si adoarme.
el oricum,prin somn face asa,pentru ca are mereu ochii inchisi. el doarme in camera lui,dar ii aud si respiratul,am un somn ff ciudat,aud orice..noroc ca e becu stins..ca as vedea orice prin somn
am mai avut perioade din astea,dar stiam ca trec repede si asta este. acum deja e de mult,de aia incep sa imi fac o mie de griji.
l-as tine si in brate,in patul meu.numai sa doarma,sa se odihneasca..am incercat. nu sta nici legat,se foieste mai rau,se trage sa se dea jos din pat..e super agitat. doar in patutul lui e mai bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza si de la noi!

La multi ani Luca Alexandru! Sa ai o viata lunga si frumoasa si sa aduci multa bucurie si fericira parintilor!

La multi ani si pentru Darius!

Gabriela, dovlecelul vine ras nu? Ii fac si eu azi, chair am luat niste zuchinni si poate asa ii plac.

Despre vaccin, pediatrii din Austria fac doar 3 vaccinuri, cica ar fi suficient, dupa ultimele teste analize ce o mai fi zis doctorita mea pe acolo. Noi am facut doar la 2, 4luni si mai facem la 12. Infarix facem aicea.
In schimb aicea mai fac unul pneumokoken, parca, toata mamicile il fac, eu analizez. O sa mai intreb. Este asta si in Ro?

A si mai trebe sa facem anti capuse, cica este o problema daca stam prin ierburi neingrijite, dar cam toate sunt ingrijite. Dar pe asta il facem, si il fac si eu.

Va pup. O zi minunata. Aicea e cald dar vijelie. Parca nu era bine sa iesim pe vant,nu?

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani Luca Alexandru!
Sa cresti mare, sanatos, norocos si frumos!

Multe lunite si pentru Darius!

Noi o sa facem vaccinul de un an pentru ca pana acum nu am avut probleme cu vreunul. Am sunat la medic si l-am intrebat si de cel pentru pneumonie. A zis ca daca il facem acum trebuie 4 doze, la doi ani se face doar o doza. Asa ca facem la doi ani, eu oricum stau acasa pana atunci, nu are frati, deci nu iese foarte mult in comunitate.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

si noi pe cel de 6 luni, l am facut pe la 8 luni, ca s a tot amanat din cauza de rubeola
oricum n am chef de nici un vaccin, o sa il aman cat pot de mult si poate nu l mai facem de loc
nu scrie nici unde ca e obligatoriu

sculati de la 6 juma, abia abia au adormit pe la 11 si ceva, sa vedem acum cat ii tine

la imbracat, schimbat chiloti, nu sta nici unul, se franguie, se indoaie, fac podul, se trag de cuc, se intorc de pe o parte pe alta, tre sa le tin strans cate un picior intre picioarele mele, eu stau cocosata, apoi abia ma indrept.....off, nu le place sa fie imbracati de loc, ar sta numa in curul gol sa si analizeze degete de la picioare

sunt mortali cum rad ei uitandu se unul la altul, ceva de genul: "rade ca proasta n oglinda cand si o vede pe dansa"

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

La Multi Ani Luca Alexandru!

Sa fi sanatos,cuminte,sa cresti mare si frumos!


ce zi speciala,primul nascut din odisee,ce emotii...
ufff ce repede trece timpul....

nu stiu ce sa zic cu vaccinul,il vom face in ianuarie ca cel de 6 luni a fost facut pe la 7.insa nu as face ROR-ul,parca asta e primul rapel.eu am facut bolile copilariei.si sincer as prefera sa nu il vaccinez impotriva lor,oricum vaccinul nu va dura mult si se poate trezi cu ele pe cap pe la 20 de ani.
eu fix la 20 de ani am avut pojar,asta ca sa vedeti competenta la medicii nostrii ca m-au internat la contagioase si mi-au injectat fundu' cu tot felu' si nu intelegeau de ce nu imi trece eruptia,"noroc" cu o colega care s-a imbolnavit si ea,si asa ne-am dat seama ce e.al naibii medici.
pe de alta parte nu stiu daca imi vor accepta copilul la gradi daca nu il fac. puii mei pffff ce ofticata sunt pe sistemu asta.

O zi frumoasa sa avem



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am fost afara. Ce mai, e primavara. Am fost la farmacie sa iau vitamina D3. Eu de vreo 3 luni am renuntat la Vigantol in favoarea vit. D3. Nu stiu de ce, probabil din patriotism. Azi la farmacie cer D3 si imi zice ca nu are. Atunci cer Vigantol la care ea: pai nu stiti ca e criza? De fapt firma producatoare Merk nu stiu ce probleme, nu se mai importa nimic de la ei si drept urmare nu se mai gasesc nici echivalentele romanesti. Pana la urma am gasit, dar ce luna trecuta am luat cu 3,5 lei acum a fost 7 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si noi o sa facem toate vaccinurile obligatorii. Fara ele nu iti primeste copilul nici la gradi nici la scoala. Doar daca spaguiesti un dr sa iti puna stampila ca le-ai facut fara sa le fi facut.
In plus as face si Prevenar la 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mada e primavara curata afara, asa e!Mi-ai amintit ca e sfarsit d ean si trebuie sa procur multe chestii care nu s emai importa acum, ca vin sarbatorile, gen ACC, tre sa ma mai gandesc... moamaa e decembrie!!! Cand o trecut???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocutza2011

Neatza si de la noi!



Gabriela, dovlecelul vine ras nu? Ii fac si eu azi, chair am luat niste zuchinni si poate asa ii plac.




Oana si bebelina Andreea


Oana, dovleac am pus eu, nu dovlecel. Din ala portocaliu de se face placinta cu el. Eu mi-am pus mai multe portii la congelator, asa proaspat. dar cred ca merge si cu dovlecel...

Mergi la inceput