Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mirela, in primul rand nu-mi vine sa cred ca vb despre asta!!! Cand l-am facut la 6 luni ziceam...ohoo..mai e o groaza pana la 1 an!! Si uite-ne!! Eu i-l voi face, pt ca m-as oftica pt cele deja facute, practic astea sunt niste rapeluri fara d ecare nu capata imunitate. Daca nu am avut curajul sa zic "nu vaccin!" din ziua 1 de viata...o sa duc schema pana la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am facut si eu budinca ca a ta Gabi (am pus si carne, a mancat f bine)
i-amfacut retetasi cu spanac


am si eu o intrebare mai scarboasa: Darius face caca de parca ar fimancat marar!!!aremulte multemulte firisoare subtiri si negre, ca si cum ar fi bucati de ata sau ceva. atimai intalnit asa ceva?ce poate fi.?
si ieri a mancat asa iaurti,bananan,cereale..deci nimic care sa explice. si nu e prima oara cand o patim


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zumzu..cel mai sigur de la bananca face kk asa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

LA MULTI ANI LUCA!!!
Sa cresti mare, sanatos, voios sa-ti bucuri parintii toata viata!

Eu cred ca il duc azi la dr pe bursucel. Aseara i-am dat nurofen la 8 jumate si apoi a adormit. Pe la 9 era transpirat ud tot, era pielicica toata umeda sub patura. A dormit ok (sa zicem) si nu a facut febra toata noaptea, daaar dimuineata la 6 jumate iar avea 38 cu 8. No ce poate fi asta?? I-am pus un supozitor cu paracetamol, dar pina am plecat eu la lucru nu a scazut temperatura. Stau ca pe ace aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si al meu face la fel cu somnu:se ridica,se tranteste,plange, da cu capu de pat,cauta tztz
eu imi pun toate sperantele in intarcat cu toate ca...


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

LA MULTI ANI LUCA ALEXANDRU (oauuuuuuuuuuuu ce repede a trecut anul, parca mai ieri vorbeam de nasteri) sa fii sanatos si mult noroc in viata;
Simo si la noi de cand cu dintii ni s-a schimbat copilul, se trezeste numai la 5, 6 dimineata, noaptea se foieste si la noi au iesit unii, dar tot asa totul a inceput cam cu o luna inainte;
Tunde, da si Sofi se treage de urechi si eu am suspectat ca ar avea ceva, dar nu este ok, iar la baita sta cumintica, se joaca cu jucariile ei acolo si rade;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Am ajuns sa citesc din urma si vad ca si al meu e la fel cu celalti... adica se zbate cand il imbrac, nu vrea caciula, nu sta sa il schimb, pleaca prin pat in putzy goala pina sa ii pun scutecul, se freaca la ochi si urechi cand ii este somn.
Si SIMO, doarme mai rau ca la 2 luni, adica se trezeste de un milion de ori, se ridica in picioare, apoi se pune in fund, cum e intuneric si nu vede mai da cate un cap la patut si eu m-am saturat sa ma ridic de atatea ori din pat. L-am pus sa doarma cu mine, dar nu e cu nimic mai bine, atat ca nu ma mai ridic de tot din pat cand se scoala el in picioare si ma intind numai dupa el sa-l trag la loc.
Mirelush, eu nu ii fac vaccinul de 1 an pina prin mai. Ca si mie mi l-a dereglat de tot si nu mai vreau din astea, plus ca si acum se simte pe picior galma unde a fost vaccinul de 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

am facut si eu budinca ca a ta Gabi (am pus si carne, a mancat f bine)
i-amfacut retetasi cu spanac


am si eu o intrebare mai scarboasa: Darius face caca de parca ar fimancat marar!!!aremulte multemulte firisoare subtiri si negre, ca si cum ar fi bucati de ata sau ceva. atimai intalnit asa ceva?ce poate fi.?
si ieri a mancat asa iaurti,bananan,cereale..deci nimic care sa explice. si nu e prima oara cand o patim


Hainute de vanzare

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


de la banana cred si eu ca face asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

zumzu si eu tot banana votez! categoric

simis a transpirat si a cedat febra si dormit bine de la nurofen; febra a revenit pt ca probabil e un virusel. Sanatate!

Si eu raportez lupte greco - romane la imbracat, urlat, crizat...greuuu, greuuu, dar asa era si la Robert!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Nu cred ca e un vaccin nou la 12 luni, majoritatea sunt rapeluri. Deci daca ati facut pana acum chiar nu are sens sa va opriti la ultimul, e bine sa fie facuta toata schema pt. imunizare. Mai bine il amanati putin. Io i-am facut la 10 luni jumate ca asa se face aici si n-am avut nici o problema, desi la celelalte a fost nasol.
Doloress, sorry dar noi avem 2 dintisori deja , nu mai suntem Gingiutza. Nus' cum de n-ai vazut ca am trambitat o gramada pe acilea de fericire. Au iesit 2 intr-o sapt.
A fost nasol vreo 4 zile pana a spart primul gingia, la al doilea nici nu n-am bagat de seama ca e acolo.
Simo , bubu meu doarme foarte agitat in general. Se fatzaie prin tot patul, scanceste, se ridica, se arunca la loc...dar toate in legea lui acolo, nu e nevoie sa ma duc la el. Io am abservat ca nici nu se trezeste, se agita prin somn. Daca ar dormi cu noi in camera io n-as putea sa dorm deloc.
In schimb daca e bolnav apoi face exact cum spui si chiar se trezeste de-a binelea. Atunci e cosmar in toata regula, il aduc langa noi in pat si e clar ca nu mai dorm deloc. La noi comportamentul asta e semn clar ca ceva il supara.
Cand ii trec belelele, inceteaza si sculatul la 5 min.
Dar noi abia avem 2 dintzisori jos, naiba stie ce inseamna cand or iesi caninii sau vreo maselutza.

Mergi la inceput