Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Sunt si eu pe aici...

Off Viss, parca ma vad pe mine cind vb despre faza cu spalatul pe cap....si eu am un singur copilas!! Eu sunt singura de dimi pina seara cu micul print, tati lucreaza foarte mult si cite 14 ore pe zi. Uneori reusheshte sa-l prinda treaz pe asta mic de 2-3 ori pe saptamana. Lucreaza inclusiv simbata shi de cele mai multe ori si duminica. Am noroc ca e Supermarketul sub nas, caci nici permis nemtesc n-am inca...cel din tara nu e recunoscut.

bb-yasmi noi premergator n-am cumparat, dar am dat comanda deja de antepremergator. Are J un cub cu roti cu latura de ca.20 cm si pe ala ridica fundul in sus shi il impinge. De aia am zis ca sigur ii va place antepremergatorul. Mmmmm gris cu lapte....buuun si pt mamici!

ailed nu tu ziceai in capitolul anterior ca dm iti aduce aminte de mine? De ce? De la Deutsch Mark ?

Cit despre febra la copii...eu zic, ca fiecare copilas e individual. Nemtii recomanda antitermice la copii pina la un an de la 38,5- 39, dupa un an abia dupa 39-39,5. Julius primeshte in functie de starea generala. Cu citeva zile in urma ne jucam, tsopaiam, era vesel. Dupa obrajorii rosii mi-a venit ideea sa-i masor temp. avea 38,1. dupa o ora scazuse singura la 37. Am avut insa cazuri cind i-am pus sup. cu paracetamol la 38, pentru ca nu avea stare deloc.

Fug ca s-a trezit!!! pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce deliciu a iesit....
pt L gris cu lapte, pere si 1 biscuite
pt I: gris cu lapte si dulceata de capsuni

pt mami...pofta multaaaa si ....un pahar cu apa ... ca merge super bine dupa kilogramul de portocale mancate


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dinora, fetita nu a fost deloc incantata de antepremerg....a preferat sa impinga la un scaunel de plastic chiar am si filmat-o atunci..


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da dinora, cred ca de aia si cum vb noi de bubchen sau nu stiu exct cum se cheama...,
yasmy eu tocmai am papat juma de pizza micama duc si eu sa bag apa ca pana maine numai pap decat abdomene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia asa m am invatat si eu cu abdomenele...dimi o serie de 100-150 si seara la fel...
aaa si am dat jos ce pusesem...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a "topit" juniorul 240 gr de gris cu lapte, para si biscuite


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sa-i fac si eu poate papa si a mea... .... yasmy , nici nu ma indoiam ca nu scapai de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am plecat.....

poooop


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

am plecat.....

poooop


mamica implinita cu 2 comori !!


pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

buna fete.

Catank, sanatate Ioanei!!! Cum mai sunteti?ooof, eu sincer nu-i dadeam atar de multe siropuri..doar dc avea peste 38 i-as fi dat, asa am dat mereu si a fost ok...Parerea mea e ca trebuie sa si lupte putin organismul...dar sunt atatea pareri...vei ajunge si tu sa vezi exact cum va e mai bine si cum raspunde I la tratamente. Ioana frumoasa
Mada am vzt aranjamentele tale. ff frumos. Eu nu prea am multe ornamente...deci anul asta nu am sa pun...doar bradutzul...si nu schimb nici globurile anul asta..desi mi-as fi dorit asa mult...dar de putinii bani pe care-i voi pune deoparte vreau sa iau cadouri micutze pt ai mei.
Strump, am vzt piscoata canguritza, e superba!!Si ai si tu ceva aranjamente frumoase prin camera ce intregesc atmosfera craciuneasca. Mi-a placut!!
Viss, Strumpfi, hai nu va mai aprindeti. EU nici nu spun cand ma suprara ceva, am face asa bine sa trecem cu vederea pentru ca parerea mea e ca nu rezolvam nimic si nu demonstram nimic dc ne certam, doar ne inveninam mai tare...oare merita?? Eu asa-mi pun intrebarea...
Viss, sper ca sunteti mai bine, sanatosi, fara muci si alte neplaceri.
Delia,Lavi. Lavi, super carutzul mi-a placut mult!
Happy si noi ne-am plimbat f mult azi, o vreme minunata.
M-am intalnit cu Andreea. Fetelor, e atat de slaba si frumoasa iar Rares e grasun si frumoooos, zici ca-i trecut de-un an. Arsenie al meu parea ca-i fiul si Rares tatalANdreea mamica frumoasa!

Mergi la inceput