Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- yasmi- cami a zis ca:" ci de la 38 se iau masuri"..nu e vb. de speriat, ci de luat la cunostinta ca se poate intampla, treb sa supraveghem situatia / monitorizam temnperatura,ptr ca nu poti merge nici pe ideea ca dc colegului nu i s-a intamplat, nici mie nu o sa mi se intample.asa scrie la carte- deci e clar ca au fost mai mult de 1 caz cu temp. 38.1 grade, astfel incat sa se ajunga sa se consemneze asta.parerea mea.ma gandesc ca totusi s-au consemnat si situatii mai nasoale, de s-a stabilit ca nu treb sa lasi febra sa-ti fie prietena?! inafara disconfortului fizic- de ce ne-am mai stradui cu atatea antitermice, imapchetari, bla- bla..?!
-eu oricum nu mai vreau sa mai comentez lucuri medicale, incepand de azi..cu mesajul de azi dim. am vrut sa mai dreg lucrurile,nu ma gandeam ca duminica dim.sa isc scandal, in schimb am facut-o
- multumesc frumos-persoanei care m-a sunat imediat dupa mesajul lui strumph, si m-a sfatuit sa nu pun la suflet.multumesc yasmi, yvyana, cami, happyness, ptr gandurile frumoase. intr-un fel m-au mentinut pe linia de plutire.eram singura acasa, dupa o sapt epuizanta-cu raceli, febre, ei/eu.. sotul la servici, nespalata pe cap-de n zile,nici pieptanata macar- asa ca m-am deprimat, dc nu stiu sa ma exprim ,mai bine o las balta, ca imi produc mie rau, si persoane in viata mea care sa ma ia pe sus, la misto,sa-mi vb pe acel ton gasesc oriunde, nu treb sa le caut eu pe net..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi am fost la un bazar caritabil de craciun, am papat chestii arabesti si indiene......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss fiecare mamica face cum considera si crede ea ca este mai bine. eu am mai spus-o de atatea ori nu spun nimanui sa faca ca mine, eu doar am spus cum este situatia la noi. pentru mine 38,1-5 de ex nu semnifica temp. nici intr-un caz nu este o temp de intrat in panica (pt noi!!!). nici eu nu voi mai spune nimic despre asta. cum am mai spus, fiecare copilas este unic iar noi ca mamici ajungem sa ne cunoastem copilasii,l sa stim cum reactioneaza si cum este mai bine sa actionam.

merg sa fac un gris cu lapte la copilasii mei si apoi sa vedem cu tati care ne este bugetul....poate ne permitem un mic shoping la mall macar asa de un bosy , salopetica ceva sau macar de o inghe


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nah ca stiam eu ca am mai uitat ceva... viss ma bucur ca ai reaparut!!! strumf te asteptam si pe tine!!

delia....deja salivez


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nah ca stiam eu ca am mai uitat ceva... viss ma bucur ca ai reaparut!!! strumf te asteptam si pe tine!!

delia....deja salivez


mamica implinita cu 2 comori !!


m-am gandit la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la pofticioasa de mine????

astazi i-am dat lui Lulu alias Luchi alias Lucas alias Lucutza sa pape portocala asa cum este cu pielita cu tot...a devorat-o


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-yasmi-asa este, nici eu nu m-am panicat cand Sonia a facut febra.dar am monitorizat-o in continuare, nitel insa mi s-a strans inima cand am vazut ca e in cresteresi apoi, am inceput cu debracat copilul, impachetari si antitermice.si cred ca intradevar- multe le invatam cu ei, si de la ei pe parcurs.
- poimaine vine mos nicolae! deci maine ar treb sa am cadouri !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da viss asa procedez si eu. noi am cumparat deja cadourile si de mos N si de mos C cand am prins oferta la metro


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

oi fi eu mami de bb 2 , dar Maria mi=a facut febra de abia la 1 an si acum cand a facut Andra 37.8 eram varza...ca ea vad ca la 37 cu 8 e fierbinte rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu am luat doar mos nicolae, pt mos craciun asteptam salariu din decembrie

Mergi la inceput