Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-buna dimineata si de la mine! noi!
-ca azi v-am citit din umbra, am tot scris la mamicile de gemeni.m-am descarcat si eu nitel de ale mele valuri interioare.si m-am amuzat teribil ca nu sunt singura.suntem intr-adevar o mica lume in alta lume.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



mai descarca-te o data si aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Lavinia,eu nu am astazi chef de gatit si am sa optez pentru ceva rapid gen piure cu un gratar si salata.M-am cam saturat de paste cu sos...poti pune si parmigiano daca ai in casa ca ies mai buneee.


Eduard Andrei 02.04.2011



arunca la noi pastele daca te-ai saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-catank deci..fuse ceva pana la urma. si noi am folosit tantum verde si la 3 luni- atunci sonia era si ragusita un pic, si acum , cand au racit. dupa ce s-a mai dus din stranut, muci, au ramas cu o tuse, care ii racaia, am mai dat cu tantum.eu zic ca e ok, este un puff care se da in gura, dc se poate sa-i distragi atentia, sa-i bagi capatul cat mai adanc si sa dai click pe puff. mi-am dat si eu chiar, ptr ca ma jena, si dc nu tuseam imi dadeau lacrimile, iar eu cica ii pazeam pe ei,asa ca tusea mea era cireasa de pe tort.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


Nu stranuta, nu-i curge nasu.. o fi de la dinti? O fi de la git
Am sa iau, ..incerc si asa...sunt curioasa daca va minca. Dr spune ca ii va permite dupa sa inghita...
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

catank, tantum verde exista varianta pt copii, sa specifici la farmacie, ca e mai slab decat cel pt adulti..eu l-am folosit la ambii copilasi cand a fost cazul..pupici pt I si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui viss

-catank deci..fuse ceva pana la urma. si noi am folosit tantum verde si la 3 luni- atunci sonia era si ragusita un pic, si acum , cand au racit. dupa ce s-a mai dus din stranut, muci, au ramas cu o tuse, care ii racaia, am mai dat cu tantum.eu zic ca e ok, este un puff care se da in gura, dc se poate sa-i distragi atentia, sa-i bagi capatul cat mai adanc si sa dai click pe puff. mi-am dat si eu chiar, ptr ca ma jena, si dc nu tuseam imi dadeau lacrimile, iar eu cica ii pazeam pe ei,asa ca tusea mea era cireasa de pe tort.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


Nu stranuta, nu-i curge nasu.. o fi de la dinti? O fi de la git
Am sa iau, ..incerc si asa...sunt curioasa daca va minca. Dr spune ca ii va permite dupa sa inghita...
Multumesc mult!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







deci cu intrebari tot ai ramas sunt curioasa daca va manca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-catank- eu ma gandesc deseori la ei, ce naspa e sa nu ne poate spune ce-i supara..sa vrea sa-si modifice pozitia sa nu poata..oare pe ei ii doare capul?eu am uneori senzatia de durere in gat- viral normal- e gatul intepenit, dar nu stranut, nu-mi curge nasul..in schimb gatul e in pioneze. dupa ceai cald cu lamaie, miere, hexoralete,tantum verde tablete de supt, faringosept pe vremuri..imi trecea.dar ei saracii..ei , cresc ei mari si o sa ne zica,acus, acus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

fug jos ca am pus paine la crescut, sper sa-mi iasa ca e in premiera
vlad se jughineste cu bunica, saracuta are 84 ani si inca se tine dupa ei prin casa..nici nu stiu cum sa-i multumesc ca ma ajuta, chiar daca nu poate face mai nimic, macar ca sta cu vlad de vorba si mi-l tine ocupat cat o culc pe andra..am fugit la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi la bomboanele de pom le mai zice si saloane? eu nu stiam, n-am auzit...

ailed daca ai mancat juma de pizza ce are? nu are nimic bagi 10 abdomene si ai uitat de pizza

simona bine a facut sora ta ca intra in Cic. nu se merita altfel. si-a dat seama la timp

mandreeac ma bucur ca v-ati simtit bine.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmi la bomboanele de pom le mai zice si saloane? eu nu stiam, n-am auzit...

ailed daca ai mancat juma de pizza ce are? nu are nimic bagi 10 abdomene si ai uitat de pizza


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




pe vremuri....

10 abdomene??? hmmm.....poate vreo 200
chiar azi nu am apucat sa le fac ...tot pe la bucatarie sunt....parca as manca intr una azi e si perioada dinainte de urati poate de asta...
acum mi-am pus un bol mare de lapte cu cereale cu miere si scortsioara inainte am "topit" juma de borcan de zacusca cu sunca si cas gata!! nu mai zic...ca lista e lunga... de azi dimi de la 8 e drum lung...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki-ai pm. dc spusei ca ai chef de citi povesti..

Mergi la inceput