Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely..eu nu iti mai raspund ca ti-am raspuns la fiecare intrebare si am impresia ca nu ai citit

ce ma bucur ca e sezonul portocalelor....iarna trecuta cumparam 10-12 kg in fiecare sambata si cand ma gandesc ca pana acum cativa ani nu le suportam


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning sexy ladies

Aseara nu am apucat sa intru ca deh, au plecat socrii pe la 5 jumate si apoi m-am pus calare pe laptop si am vorbit pe skype cu mamica mea draga de care mi-e tare dor si cu surorile , cu nasica am stat cel mai mult de vorba ca tare ii e dor de piscoata si ii venea sa o smotoceasca prin ecran ...si dupa skype deja se facuse tarziu, am facut baita la piscoata si nani dupa toata lumea ca eram franti eu ieri toata ziua am cascat de la un moment dat ma gandeam ca daca mai casc odata mi se rupe gura si nici a 2a cafea nu am bagat ca ma gandeam ca nu mai dorm noaptea... deh, am dormit neintoarsa, cu un minus de o trezire pe la 12 jumate cand s-a trezit urland donsoara, cred ca un vis urat... am venit am shhhhh vreo 2 min la ea si gata, s-a culcat... m-am intors in pat cu ochii lipiti si ma gandeam ca in nici juma de ora iar urla, dar a dormit bine pana la 7.10 Ieri a fost cam maraita si nu prea le-a zambit bunicilor, la inceput vreo juma de ora a stat numa si i-a admirat, nu stiu ce a avut... statea asa cu capul plecat si suparata parca, nu i-au intrat in voie cu nimic, i-au adus si jucarii si fel de fel si i le aratau si ea nimic, ii trata cu o fata serioasa de numaeu si Nick faceam ca toate alea pe langa ea sa rada , ce stiam noi ca functioneaza si nu a mai functionat atunci cu ea , mai tarziu dupa ce si-a mai intrat in ritm, dar s-a cam urlat si de dinti cred ca numa cu degetelele in gurita era si mai baga pe langa si degetele lu` bunicu sau ale mele sau in ale cui brate era

Madutza parca tu ma intrebai ce am gatit pentru socri si cum a fost, pai am gatit ciorbita radauteana cu mult usturoi, toata familia Smith suntem innebuniti dupa usturoi, si o musaca de cartofi cu carnita de porc si vita si un pic de miel cu mult cascaval afumat ras deasupra au fost inebuniti dupa asta, e prima oara cand le-a, gatit asa ceva si dupa ce au mancat si la plecare numa nu terminau sa imi multumeasca pentru un pranz asa de gustos si bun Ne-am simtit foarte foarte bine, am facut planurile pentru Craciun, am discutat cadourile si cica nu ne-au spus tot, mai pastreaza si pentru Craciun atunci cand mergem la ei Soacra-mea toata sexy , cu cizme lungi si o rochita trciotata superba si o geaca faina pe ea , era toata sexoasa.... socru -miu de cum a intrat pe usa , eu eram cu piscoata in brate ca tocmai o schimbasem si m-a luat la pupat si tot imi spunea ce bine ii pare sa ma vada soacra mea era cu o floare in brate, un ghiveci mareeee cu floarea craciunului, abia se mai zarea saracuta ca-s cam pitica si floarea era aproape cat ea nu am mai vazut asa floare a craciunului de mare... mi-au cumparat-o mie ca stiu ca-s inebunita dupa flori si mereu vin cu flori si ceva cadou cand ne viziteaza am pasat piscoata jos pe covor la locul de joaca si m-am dus in bucatarie cu socru ca cica sa il ajut ca are niste sticle ne-a adus 3 sticle de sampanie de aia adevarata de la prietenul lui din franta care e producator de sampanie si vinuri avem ce bea bun... scoate el sticlele din sacosa si tot se uita la mine pe sub ochi si se uita el mai bine si pune o mana pe dupa si ma bate asa barbateste si imi spune: Dorina da ce bine arati, ai slabit mult, asa-i ? iti sta foarte bine !! cica Keep up teh good work!! daca ar sti el cat am mancat eu saptamana trecuta cand a fost Nick acasa in concediu le-am spus ca dupa ce trece si Craciunul si revelionul , din ianuarie ne punem iar amandoi pe dieta ca sa nu scufundam barca in august cand mergem in croaziera si au inceput amandoi sa rada deci cam asa ne-am petrecut noi ieri timpul, foarte bine ne-am simtit, chiar nemaipomenit... am stat la un pahar de sampanie la gura semineului dupa pranz si la povesti, am facut poze , planuri... ce mai, frumos

Multa sanatate la copilasii bolnaviori si sa se faca bine repede, ca vine Mos Nicolae maine si trebuie sa fie sanatosi voiosi sa isi primeasca dulciurile si cadourile

In rest nu mai stiu ce sa spun, va pup pe toate si nu va mai nominalizez ca sunteti multe si eu uit ca deja ma babesc dar ma gandesc cu drag la voi si va mai citesc azi cand am timp dar o groaza de facut, spalat, calcat, iesit afara sa caut cadou la Nicolaii mei ca sapt trecuta deh a fost acasa domnu sot si nu am putut misca nimic ...plus trebuie sa ajung la posta sa pun felicitarile din partea socrilor pentru toata familia mea din ro ...deci mai am de stat si la rand la posta la cumparat timbre si pus felicitarile

Va pup si ma duc la ale mele

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, mie nu vrei sa imi cumperi??

merg sa prega fructele la muschetarul meu. azi kiwi+avocado+mar+biscuite...


mamica implinita cu 2 comori !!



sa-ti cumpar ca sa ne vedem?
tare as vrea sa jung si eu in Timisoara. De mult imi doresc sa vizitez orasul. Nu am fost niciodata pana acum.
Cu regimul din pacate bat pasul pe loc...nu mai am timp/chef sa=l tin ca la carte si nu am mai dat jos, dar nu renunt Timp inca as maiz avea...2 sapt si ceva pana la craciun in care sa dau 3 kg jos. Daca ma tin tare acum, voi reusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Yasmi..am citit ce mi-ai raspuns si chiar daca nu crezi am citit si atunci cand ai scris cu ghetele Melania la reducere in Real..chiar am intrat sa vad cum arata si mi s-au parut un pic prea solide sa zic asa pt David..dar asta era atunci cand ne-ai anuntat tu.Acum realizez ca nr 18,19 nu gasesc model fara talpa solida..Eu vroiam doar ghetute sa tina piciorul cald caci momentan nu il pun pe jos afara..Imi cer scuze ca nu am multumit pt raspuns..Cateodata intru si cand sa scriu il apuca pe David ceva...
Dupa ce ai rescris aseara am dat search pe google si nr 18,19 nu am gasit mare lucru..Poate daca merg in Real vad la fata locului??


Daca mi-ai scris si de premergator chiar nu am vazut...




Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely da intr-adevar eu vb strict de papucei de mers pe jos pt ca noi mergem pe jos. in premergator il tineam (nu il mai folosim) acum merge tinanduse de tot ce prinde, cu sandalute (sa nu transpire la picior) care sustin glezna si au talonet. in strampi/dres/sosete aluneca chiar dc are antiderapant pe talpa si pe jos este rece, nici noi nu stam fara papuci de casa.

mada, vb serios , daca gasesti vreo salopetica rosie la 15 lei ma anunti si pe mine?? asta daca am magazinul respectiv aici. hai ca uite..la vara te invit sa vezi timisoara. ofer cazare si multa voie buna


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata si de la noi!
Raportez si absenta pt ieri: motivata. Au venit ai mei pe aici: frate, tata, cumnata, nepoata .
Luca a primit premergator , dar trebuie sa recunosc ca nu e innebunit. Poate mai incolo. Oricum nu-l pun deocamdata decat cateva minute. Ii place ca are forma de gandac, sau asa ceva si are 2 antene de plastic moale pe care s-a apucat sa le roada cum l-am asezat in el

Strumphy, vad ca si voi ati avut vizita. Trebuie sa fie superba floarea aia. O sa-mi cumpar si eu o floare a Craciunului ca n-am. Si pranzul ala suna...

Yasmi, bun mic dejunul juniorului. Ii place avocado? Si eu ii dau ca am inteles ca fff bun pt ei. Doar ca de vreo 2 saptamani n-am mai gasit pe aici prin zona. Deh, oras mic...

Ma duc sa vad ce ati mai scris, cat imi beau cafeaua si apoi sa-i pregatesc si eu fructele. Azi avem banana cu biscuite; nu de alta, dar mi se atrica niste banane si tre sa le rezolv

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, legat de costumul de mos..eu i-am luat lui Cristi anul trecut din Cora un costum (pantalon, bluza, curea si caciula) la 15 ron..nu este un costum deosebit..adik..daca tragi mai tare de le se rupe, dar l-a purtat anul trecut si il va mai incapea si anul asta.Pusesem eu anul trecut poze cu el. Nu stiu dca vor mai avea si anul asta...In caz ca vad ceva la fel, vrei sa-ti cumpar? Cu ocazia asta ne-am si intalni

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


madutza, nici vlad nu a mai avut fbra dimineata, dar mi-a fost frica sa-l trimit asa ca l-am mai trimis eu putin picnit si mai rau am facut..cand au febra se spune ca imunitatea le e scazuta si aduna tot..eu sper sa fie bine cristi, el oricum pare mai rezistent decat mucosul meu oricum maine as vrea neaparat sa se duca poate e ceva mai special cu mos nicolae
esti f f draguta ca te-ai oferit, insa e dificil zic eu ca el e f voinic, de multe ori nici eu nu le nimeresc desi stiu ce am acasa dar daca ajungi si vezi, macar poti sa-mi spui ca sa ma duc la sigur..

poate ne vedem totusi, cand oi ajunge si eu sa va cunosc chiar ma gandeam ca peste nici 2 luni incep serviciul si nici nu stiu daca mai reusesc sa intru pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

de azi suntem iar singurele acasa pana dupa masa, tati a inceput sevicul....asa bine a fost cu el acasa, ne-am plimbat toata ziua.
dar este bine ca mai lucreaza vreo 2 saptamani si iar isi ia concediu ca are de luat o groaza, ca tot anul nu si-a luat. macar acum de Sarbatori sa fim mai mult toti 3 acasa.

vreau sa urez La multi ani! tuturor bebeilor sarbatoriti zilele acestea cu sperietura si ingrijorarea care am avut-o si eu am si uitat sa mai urez.
sa cresteti mari bebei scumpi si sa fiti sanatosi si manacciosi

Anastasia este bine, n-a mai facut caca moale, a facut ba carnatoi ba asa ca pasta, mai este maraita dar parca nu chiar asa ca zilele trecute si vad ca a inceput sa pape cam in jur de 100gr. dar legumele tot greu le papa, nu stiu ce i s-a scarbit asa de ele, nu inteleg.

am mai si cantarit-o si acum are in minus doar 150 gr, nu mai inteleg nimic...nu stiu daca este cantarul sau chiar asa este.... azi oricum o sun pe pediatra sa-i povestesc tot.

madutza ai impodobit asa frumos i-am spus si eu sotului sa-mi aduca toate ornamentele din beci sa impodobesc tu m-ai facut sa ma hotarasc asa, doar bradutul il facem in 24.

merg sa mai citesc si revin. poate intre timp culc si bebelina ca da semne de somnic.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele si de la noi
eu sunt pe fuga
pt ca merg la medicul de stomac
am niste emotii de nu mai [pot
sa va ganditi la mine

incerc sa ajung la un magazin de jucarii
sa cumpar pt antonia niste sabloane
ca astea ii plac acum
sa faca forme din sabloane
petrei nu ii iau nica
tot asa asteptam cadourile de la nasi
pt noi zicem pas de vreo 4 ani
asa ca suntem obisnuiti
sanatosi sa fim

yasmi cu mama e bine
dar ma gandesc deja ca ally ca maine sau poimaine pleaca
offfffffff
m-a ajutat enorm
am plecat de acasa in fiecare zi
m-am aerisit cat pt cele 3 luni cat nu a venit
acu va veni iar peste 2-3 saptamani
asa ca sunt calma
sa fie sanatoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami te pup
ma gandesc la tineeee!
sa fie bineee!
SI SA TE DUCI SA-TI FACI SI ANALIZELE DE GLICEMIE!

Mergi la inceput