Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

eu i-am culcat pe toti si mai trag un ochi..
Andreea, sper ca ai plans de bucurie, nu?Eu anul asta chiar am fost fericita de ziua mea, pt ca am facut ce am vrut eu, cu fetele mele...eram ff mandra!
nb!somnic pufos!
vb la cofee!sper sa n-o dau eu

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da mami, de bucurie evident. M-am simtit implinita si fericita, am ajuns si la biserica si l-am impartasit de ziua lui, asa ca aveam sufletul impacat,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Miki imi pare rau ca Vladut e cu febra; sper sa treaca repede

Madutza felicitari pt dintisorul Catalinei; gasesti tu pana la urma incaltari si pt tine

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Miki1979 mersi din suflet pt raspuns. Tocmai asta e, ca pana acum 2 luni era doar alaptata. Problema a inceput o data cu diversificarea. De la lapticul matern nu are nimic.
Inteleg ca cel mai bine ar fi sa faca analizele de sange, desi nu sunt nici alea ff edificatoare.
Lor le pare rau de ea sa ii ia sange asa micuta, dar dc asta ramane singura solutie o vor face si pe asta.

Daca mai aveti sfaturi, v-as fi foarte recunoscatoare. (E vorba de o fetita de 9 luni care face alergie cu bubite pe fata la produse lactate ca branza calcica, iaurt, cereale cu formula de lapte. Desi de la lapticul matern nu are nimic.)

Va pup si va doresc o duminica minunata!

Elly 18+ cu Babyboom


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Miki1979 mersi din suflet pt raspuns. Tocmai asta e, ca pana acum 2 luni era doar alaptata. Problema a inceput o data cu diversificarea. De la lapticul matern nu are nimic.
Inteleg ca cel mai bine ar fi sa faca analizele de sange, desi nu sunt nici alea ff edificatoare.
Lor le pare rau de ea sa ii ia sange asa micuta, dar dc asta ramane singura solutie o vor face si pe asta.

Daca mai aveti sfaturi, v-as fi foarte recunoscatoare. (E vorba de o fetita de 9 luni care face alergie cu bubite pe fata la produse lactate ca branza calcica, iaurt, cereale cu formula de lapte. Desi de la lapticul matern nu are nimic.)

Eu nu vreau decat sa te salut, sper sa nu ma insele memoria, dar cred ca esti la aceeasi odisee cu sora mea de mai- iunie.Stiu si eu ca se face o analiza pe tru intoleranta la lactoza, dar
Mai mukte nu stiu.Pupici si sarcina usoara in continuare

Va pup si va doresc o duminica minunata!

Elly 18+ cu Babyboom


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Simo , m- am amuzat copios cand te- am citit.Aratam ca naiba azi, asta e.Pupici dulci de tot.Sper sa ne mai vedem sa stam mai mult de vorba

Ally, sper ca ai o stare mai buna,Cred ca iti e f greu.Ce nazdravanii a mai facut Eddy?

Strumphy, abia astept sa te vad vopsita.Pupici pentru tine si piscoata ta

Yvyana ce ai scris despre banane ca eu nu am citit?Repeta si pt mine te rog.Ii dau Lass baby si acum astept sa iau de la farmacie si niste homeopate ca Rares. Iar nu mai face caca.

Happiness pupici si multa sanatate.Abia astept sa ma uit maine.Si mie tot Dragis imi place.Sa imi scrii cu cine votezi

Maduta imi pare rau ca nu ti- ai gasit cizme.pupici

Dinora cate kg are Julius? Si eu ma gandesc la tine sa stii pentru ca pruncul tau era cel mai dolofan la inceput si acum sunt curioasa cum mai sta cu greutatea ca Rares al meu e si dolofan si lung.Cu cine o semana nu stiu

Pupi i tuturor ma bag lamnani

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Buna seara mamici!
Ne-am intors de la Milano dar,spre nefericirea noastra mama a ramas acolo.Am ajuns la concluzia ca etse mai aproape daca o duce sora mea marti dimineata la aeroport si mult mai comod.Eu trebuia sa trezesc baiatul la 5 dimineata.Sunt trista rau acum si imi vine sa plang ca un copil dar,asa rau imi pare ca a plecat.
Va puuup pe toate!


Eduard Andrei 02.04.2011



Off. Stiu cum este. Te imbratisez tare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

sunt suparata ca vlad mi-a facut febra..maine trebuie sa-l tin acasa..bine e mica, vreo 37.8, e de fapt stare subfebrila, insa frige la manute si tample si zice ca-l doare urechea

mami de 2 prichindei


Offf... Sanatate multa. E de groaza cu gradinitele astea. Mi se zburleste parul numai cand ma gandesc la primul an de gradi al lui A cu alea 2 pneumonii plus alte raceli. Cumplit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neataaaaa!!
Cafea calda si buna ptr toate doamnele!

Azi am zi de colindat ptr mosh N, am olista de dulciuri de la o nepotica plus ptr noi.
Mariei i- am luat deja. Apropo, in Cora Lujerului, am fost eu, au preturi mult mai mici la jucarii decat Carrefour, de ex un cal de la Tomy care le place amandurora era 58 roni si eu luasem deja din Carrefour cu 77 . Plus am gasit scutece Libero..
Mai aveau hainute frumoase si bune la pret, caciulite pufoase pe interior si care se strang sub barbitza.
Sambata am fost la plimbare in Mall Baneasa. Mai intai am tras o tura in Ikea, preferata lui Andrei. Ii place tare sa mearga cu scara rulanta si pe urma sa urmareasca sageata neagra de pe jos, care indica sensul de mers prin magazin. O stie din Is ca in Is mergeam in fiecare weekend.
Am cumparat doar din Next un set cu 3 pijamale ptr Andrei, ca aveau pe bluze o masina, alta avea un trenulet si alta un autobuz, a fost extaziat cand a vazut, numai in oglinda se uita aseara dupa ce i- am facut baitza, iar Mariei i- am luat un pulovaras si 2 bluzite, tot de la ei. In rest niste preturi nesimtire, ca sa nu zic altfel. Chiar scria la casa in Next ca adaosul comercial este 0-400% . Pai cum draq sa nu le convina sa faca sale- uri, ca oricum au profit. si cu toate astea era aglomerat de te calcai in picioare si toata lumea se uzmea cu plase care mai de care mai incarcate.
Stiti ca va ziceam ca am primit de ziua mea rame pt ochelari si ca dadeau garantie 1 an la rame si 2 ani la lentile numai daca le montai la ei, adica Optiplaza. Pai cum naiba sa nu, daca o lentila, ptr mine ca sunt cilindrice, costa 720 roni, adica amandoua 1440 roni, fara manopera de montare, ca era si asta dar nu am mai intrebat. Evident ca am zis pas si am fost in Tgv, unde imi fac mereu si ma costa 380 roni o lentila, cu tot cu montaj, 790 , si asa m- a secat la suflet ca mi se pare exagerat comparativ cu ce salarii sunt in Ro.

Mada, mie sotul mi- a luat tot de ziua mea si cizme si ghete din Ecco, asta pt ca stia sigur ca eu nu as da atatia bani. Mereu m- am dus , uitat si plecat. Exact ca tine.
E adevarat ca te tin mult timp si sunt comode, dar costa o avere, bani cu care as face mult mai multe. acum le port zi de zi ghetele, cizmele mai rar ca sunt din alea pana la genunchi si trebuie fusta sau pantaloni 3/4 iar eu trebuie sa fiu imbracata comod la cat ma uzmesc cu Andrei.

Gata ca am vb destul.

Va si o saptamana frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:


Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Simo , m- am amuzat copios cand te- am citit.Aratam ca naiba azi, asta e.Pupici dulci de tot.Sper sa ne mai vedem sa stam mai mult de vorba

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



ba....eu te-am vazut altfel.Na!Si eu as fi vrut sa stam mai mult...dar precum ai vazut al meu sot n-are stare..plus ca ii tinea pe Dav si Mati de vorba, tocmai ce se incaierasera in masinaA fost si ziua ta de nastere.ooo, La multi ani mamico implinita! Sa vina si fetitza cat mai curand!

Ally, ooof, ce greu tre sa fie, eu sunt terminata fara ai mei, sa nu vorbim noi de 15 ori pe zi, sa nu ne vedem...asa ca te inteleg...

Delia, si eu merg pe principiul asta, un nimic cat d emic si pentru noi ca altfel suspecteaza cine stie ce copii...Deja david a gasit la al meu in geanta 2 masinutze din Cars 2 din cele pe care voiam sa le punem la cizmeAsa ca am mai luat un rand de masinutze, 2 oua de dinozauri si cele pe care le-a vazut le dam pe langa cadoul d ema Mos...asta e. Pentru Arsenie am luat un joc de genul Nu te supara frate! (e tot pentru cei mari...si de Craciun Arsenie va primi un kit Thomas, tot pt cei mari,...dar tre sa aiba si el ceva acolo de impresie. Le-am printat pozele sa le punem pe cadourile de Craciun ca sa stie care al cui e...

Lavi...si eu maninc deja bomboane de pom...dar nici eu nu stiam ca s enumesc asa. Probabil e un termen de la voi din zona, noi n-aveam cum sa-l stim.

Happy, oare lentilele de contact nu te-ar scoate mai ieftin?? Prietena mea avea dioptrii f mari si purta lentile. Acum 2 ani insa s-a operat si a scapat de ele...Super cumparaturi ai facut... Ce-as vrea si eu..Abia astept sa vina Craciunul urmator sa am bani de cumparaturi si copiii mai mari sa ma pot misca in voie

Viss, sa-ti fie de bine rasfatzul. cand prind si eu o baie (nu dus) e sarbtoare!

Yvy in ce parc te plimbi cu gogoasa??

Miki, sanatate lui Vlad. Ooof, draga de tine, parca ma vad pe mine cu copiii cand i-am dat la cresa. Sanatate pe termen lung va doresc!

Mada, mai bine astepti reducerile ca mai e o luna si e pacat sa dai dublu...Vai ce preturi, ma ingrozesc!

Gata, fug la ciorbica ca am de umblat azi. Sis reintra in CIC, nu se poate cu copii asa mici sa ai programul asta infernat de dimi pana noapte. Ea n-a rezistat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput