Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu a tb sa iau nimicuri si pt noi si Andra , ca altfel plange maria ca noua nu ne aduce mosul nimik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

de bomboane de pom stiam , de saloane nu stiam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

eu a tb sa iau nimicuri si pt noi si Andra , ca altfel plange maria ca noua nu ne aduce mosul nimik

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


norocoaso


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Yvyana...David avea modificata structura unui rinichi,bazinetul era dilatat si ureterul dar la ultimul eco a aparut dilatatia doar dupa ce m-a pus medicul sa ii dau lichide.Cu vezica goala nu se modificase structura rinichiului.Poate si acum este la fel,numai ca acum nu m-a pus sa ii dau lichide..

Nu cred ca am motive de bucurie.Asa cum mi-a zis o buna prietena probabil la grad mic se vede numai cand consuma lichide...

Eu nu stiu ce sa ii mai dau lui David sa pape...supa nu a vrut nici ieri nici azi...Si normal ca sa compensez masa a tb sa ii dau completare caci eu mai am lapte doar pt mesele care ramasesera..Offf...Papa numai iaurt ..si de dimi fructe..atat!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Am inteles acum. E posibil sa ai dreptate, daca exista obstructie undeva la nivel uretral vezica se goleste mai greu, deci cand vezica este plina apare reflux si se dilata ureterul si bazinetul.



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-nici nu eu nu stiam de saloanemi se pare si ciudata denumirea..nu vad asemanarea..dar dc asa e in zona acolo,nape mine nu prea m-au pasionat niciodata.dar o clatita calda cu fineti sau cu dulceata de mure,dace pofte are omul seara. mi-a venit un iz de la soacra,ca ,camerele nu sunt inchise etanspoate le visez la noapte
-azi am facut ceva deosebit-cel mai lung dus de cand am nascut-de 30 minute.am frecat fiecare bucatica a corpului,am masat-o, am simtit mirosul gelului de dus-ce bine e sa ai gust si miros, mi-au lipsit ultimele zile,zici ca mancam hartie,si ma spalam cu apa platam-am si spalat pe cap.am pus si crema regeneratoare 5 minute.da, va vine sa credeti?am schimbat si pijamalelesunt o mamica de gemeni implinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

sunt cu copii acasa Vai ce dor mi-a fost de ei

Cizme nu mi-am luat am fost in baneasa si aveau niste preturi nesimtite rau de tot... mi se pareau mari si preturile de pe net 450-500 ron, dar in magazin erau 1100-1300 Am probat sa vad ce marime imi vine si am iesit ca arsa din magazin
in mag mi-a placut un model pe care nu-l gasesc sub nici o forma pe net..cat deja de 1 ora si ceva..si m-am dezumflat toata...mai merg si maine in Mall Vitan si daca nu gasesc nici acolo..renunt.. O sa-i cer mosului ciocolata

miki, imi pare rau ca nu simte bine Vlad si ca nu poate sa mearga la gradi

strumph, cum a fost pranzul cu socrii?

viss, cum sa nu ne mai dai sfaturi "medicale"? Pai noi ne bazam pe tine

Catalina mea are al cinilea dintisor in sfarsit a spart si se vede bine acum..cred ca a durat o luna pana a iesit asta

Vorbeati de Mos Nicolae..la Cata va veni cu o carticica cu povesti despre printese si cu banane iar la Cristi va veni cu o masinuta, o carte si Kinder Country(asta e in top acum)

..nu mai stiu ce am citit..va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele si la noi tot bomboane de pom se numesc. de asta am si trecut in paranteza saloane (era o denumire de cand eram eu mica )

viss....daca ai stii de bunatati de bomboane de pom sunt acuma... nu mai au nici o treaba cu cele de demult....sunt si de la milky way, twix, etc/....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:








mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Mama, ce mult ati scris, eu credeam ca am de citit maxim un capitol, daca tot au fost zile libere, dar se pare ca ati fost f harnice.

In primul rand multumim tuturor pentru urari. Strumphy mi-a placut enorm urarea ta.

Fetelor, am mai imbatranit cu un an, hahaha, cum suna, ca doar sunt tinerica, tinerica, dar simt asa ceva ciudat, ca s-a petrecut cu mine. A fost prima mea zi de nastere cu printul meu si daca nu am bocit, dar asa in intimitate, eram doar noi 2. Rares s-a comportat minunat, a fost in forma maxima, a vorbit, a dansat, a aplaudat, le-a aratat tuturor ce stie el sa faca.

Vineri seara am fost eu si sotul meu la un restaurant chinezesc si ne-am simtit minunat, Nu mai iesisem de ceva vreme si era cazul,

In fiecare zi am fost in parc si astazi m-am intalnit cu mami Simona si cu ingerasii ei. Arsenie e un frumos si m-am uitat bine la ochisorii lui, parca bat inspre gri. Am si poze, dar sa apuc sa le descarc.

Sambata seara am fost cu Rares la o intalnire cu un baietel de 7 luni jumatate si s-au jucat asa de frumos cu o cutiuta si apoi au facut schimb de jucarii. Ne-am simtit minunat si m-a facut mandra ca sunt mama lui

Sper sa apuc sa citesc si din urma.

tuturor fara exceptie.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu i-am culcat pe toti si mai trag un ochi..
Andreea, sper ca ai plans de bucurie, nu?Eu anul asta chiar am fost fericita de ziua mea, pt ca am facut ce am vrut eu, cu fetele mele...eram ff mandra!
nb!somnic pufos!
vb la cofee!sper sa n-o dau eu

Mergi la inceput