FIV in Ungaria 145

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

lorena, ioana, bafta multa, sunt cu okii p voi!
daniliyni, cam mic endo...tre sa iei ceva pt el. ce clinica e asta? site-ul este exclusiv in maghiara, nu inteleg nimic. cum ai ales-o?
olimpia, pupi!
lyly, vrei samba la fund? sau rock suparat?
sa facem un brad de craciun plin cu teste de sarcina pozitive sa crape ikea de ciuda!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Lilysor, injectiile mi le faca Mishu, asistenta mea personala. Totul a fost ok pana a intrat in schema Cetrotidele, cand am inceput sa ma panichez, dar azi a fost ultima tura, maine dimineata avem un cetrotide, iar la 23.00 facem Ovitelle. Ziceai ca merge greu pistolul?
Iti multumesc ca te gandesti la noi, dar incearca si tu sa fi mai optimista!
La noi a nins azi!

LORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Pup fetele, am dat o raita pe aici ca am inteles ca fete dragi sunt pe la Budapesta sau pe aproape! Bafta tuturor!
Loriii, te-am descoperit! Sunt si eu cu ochisorii pe voi, va tin pumnii!
Samira, asta TREBUIE sa fie ultimul tau fiv! Am zis!
Adipapazi, bag seama ca ti-e dor de Budapesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Azi am fost la verificarea outzelor. Tot 6 (3 mari 16-17 mm) si 3 mici 12(mm). A zis PK ca mai facem 2 zile de stimulare si gata. Miercuri punctia, Sambata embriotransferul de dimineata, daca da Doamne Doamne sa avem ce.
Zice ca pare mai bine decat data trecuta, cel putin la acest moment.
Am vazut un Golf cu nr de bucuresti acolo, bleumarin inchis...e careva din fetele noastre?
Si nu va mai tin decat 1 minnut ca trebe sa va povestesc ce am vista azi noapte in singura ora dormita (ca nu pot respira, si cand pot respira tusesc ca magarul in gara) asa ca am dormit scurt, numa cat sa visez ca urma ca sa merg la PK la consultatie generala, dar eu de fapt ii faceam o surpriza, si eram cu fetitza mea de 1 an, care se nascuse in urma FIV-ului facut de el. :-)) Nice dream
ah, si el a fost foarte incantat, evident :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

samira, sunt cu okii pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fete cucuiete
ce faceti???

carmen,ce surpriza.
ma bucur ca ai mai trecut pe la noi.
sper ca esti bine.

adinutzo,este MI-NU-NA-TA icoana.
e mai frumoasa decat cea pe care am cumparat-o eu,trebuie sa recunosc.

eu sunt partial bibilita...fara bagaje facute...fara perdele si covoare puse la locul lor...e ordine in dulapuri,geamurile sunt spalate,prafu scos de peste tot,covoarele,perdelele si draperiile sunt aduse de la Nufaru...sunt in saci si asa vor ramane pana ne intoarcem de la Buda....ca pe mine ma dor ovarele si nu trag de mine nici batuta sa termin pana plec.

maine dimi ma duc la epilat,mani si pedi....apoi la spovedit si impartasit si apoi vin acasa sa ma apuc de calcat si de bagaje.
la 10 seara plecam spre Buda.

pam pam.
si nici de mancare nu fac de 2 zile...si nici azi si nici maine nu fac...lasa,comandam la cateringu' de peste drum de casa noastra ca tre' sa traiasca toata lumea,nu???

va pupizez maxim



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Bravo Samira! Esti super harnica. Marturisesc ca eu le-am lasat geamurile nespalate si perdelele si cred io ca asa raman pana la Paste...
Bibileste-te si te asteptam cu drag la facut bebei :-)
PK e in forma de Sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai ca m-am mobilizat si am pus si perdelele.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

hai ca m-am mobilizat si am pus si perdelele.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


BRAVO, HARNICUTZO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ioana, cuplul cu Golful de Bucuresti am vazut-o miercuri cand am fost la PK. E o tipa blonda, creata, cu parul lung. Eu nu o cunosc... dar nu e relevant.
Frumos vis ai avut, sunt convinsa ca o sa se si intample! Fetita din vis avea cumva ochii albastri?
Samira, albinuta noastra!
Lilysor, mai e un pic si vine Mosul!

LORI

Mergi la inceput