FIV in Ungaria 145

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bombi,cu mana pe inima iti spun ca raman cu gura cascata cand citesc postarile tale.
pur si simplu esti de admirat pentru perseverenta si putere...desi sunt convinsa ca ti-ai fi dorit sa nu fie nevoie sa-ti testezi limitele atat.

acum ma simt bine...am dormit si m-am trezit bine.
maine dimi am program de tratament cosmetic,pensat,vopsit si tuns varfuri.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

tu ai dreptate bombi oricum ovocitele tale sunt f bune. sa iasa si embrionii buni si sa ramana ceva dupa PGD.
cu atresia asta am inteles ca e pur si simplu procesul prin care foliculii care nu s-au nimerit sa fie foliculul dominant mor incet incet pana la ovulatie. iar principiul la fiv este tocmai administrarea de medicamente de stimulare pt a creste toti foliculii si a nu intra in atresie.
dar daca iti cresc foliculii in continuare cred ca e f bine. nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

samira,
bibileala placuta! si ai grija de oo!

sabina, da, au crescut cam cu 3 mm in 3 zile. In afara de 2 de pe OD care au disparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna fetelor,

azi am fost la Pk, dragut ca de obicei, Ioana eu ma inscriu pentru importarea lui in Romania. Luni imi face punctia, azi cei mai mari erau de 16 mm asa ca mi-a mai dat o tura de Menopur si azi. Dupa Cetrotide (adica de miercuri) au crescut mai putin si tot dupa Cetrotide am scapat si de intepaturi si de balonare.
Maine seara la 23.00 fac Ovitrelle si luni la 10.00 la Clinica....
Ioana, tu ce ai facut azi la PK?
Lilysor nu mai vorbesti cu noi?
Samira, esti gata? Cand ajungi luni?

LORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lorena,vom ajunge dimineata pe la 8 si probabil ca ne vom baga direct la somn ca vom calatori toata noaptea.
la ora 1 merg la clinica si apoi suntem liberi....liberi sa caram in camera bagajele ca venim cu juma de casa dupa noi noi...ai sa vezi
adina si acum ma mai intreaba de lada cu cosmetice cu care m-am dus prima data


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

lori draguta fetita,sunt cu ochii pe voi
cum te descurci cu injectiile?cine le face? Asistenta Sefa Misulica?
sa de DD sa ai multi foliculasi vigurosi
ioana ,de unde vrei tu beta mare???ai gasit prin targ vreun magazin ?sa iau si eu vreo 2 kile,sa fie acolo...la casa omului..ca nu se strica
eu de la voi astept beta mare
maine ai eco?sanatate multa si foliculasi babanosi
bombi,bafta multa!
danylini,si io zic ca e prea mic endometrul pt FET,nu te grabii cu el
fetele bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

lyly va fi bine. tu faci clexane acum in continuare nu? si bei apa?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


da,clexane de 0,4 ...cu apa stau cam prost cu bautu'



Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

lyly va fi bine. tu faci clexane acum in continuare nu? si bei apa?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sar'na de urare lyly

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombi

M-ai bagat in ceata. Nu stiu despre ce vorbesti.
Eu nu imi fac probleme de mine, zic ca-s in parametri/statistici (99 ovocite, 58 fertilizate, 32 Z3). Problema e ori la ca-s consecvent defecti, ori e embriologul ghinionist si alege mai multi defecti decit corecti, ori da laboratorul rateuri la PGD.

Am citit (again) statistici de PGD (pe 2007) si in cazul nostru zic 211 cicluri, 2634 ovocite, 1593 fertilizate, 1172 Z3, 223 transferabili, 178 transferati, 34 heartbeat, 27 nasteri.

Faza e ca la PGD2 am avut 44 de embrioni de Z1 (din 45 unu nu a supravietuit la dezghetare), doar 22 in Z3, iar rezultate la FISH am avut pt 6 in Z5 si mai tirziu pt alti 6 prin CGH. Sotul e cu teoria conspiratiei si zice ca am depasit capacitatea lor de "calcul" si au fost mai relaxati la respingerea pe criterii optice.


am deschis o sticla de tarie ca mi-e ciuda de mor.vreau o bombi care sa bombeasca de burta, sa o aiba mare si bombata.am zis si am trimis sus mesajul

Mergi la inceput