Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

ps le-ati dat salata de vinete!? azi am facut s nu am scapat de Maria pana nu a mancat o felie de paine cu vinete (fara ceapa fara maioneza) doar cu ulei!
vinetele sunt puse de mine la congelator din toamna!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


si F a papat cateva imbucaturi de vinete cu maio, chiar si ciuperci cu maio...e fff pofticios, nu poti manca nimic daca nu-i dai si lui...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

La multi ani, frumoasa Elise! Crissy esti mandra tare cu asa domnisoara! Pupici si lui Bea! Ce surpriza i-ai pregatit lui Elise?

E o vreme superba astazi, dar Raducu a adormit mai devreme, nu am apucat sa-l scot la soare azi

De ieri avem si noi dintisorul nr. 5, incisivul central din dreapta, jos Asteptam si perechea zilele astea, ca e rosie gingia si el tot cu kk moale de cateva zile, trezire noaptea si mutat in pat cu noi, ziua mataiala si maraiala si urlete din te miri ce... Pai cum o mai fi la canini si molari

Cu papa stam la fel, adica LP, fructe nu refuza, pranzul mai mult nu mananca decat mananca (ieri a inghitit cu greu niste supa de pui, cu paine, alaltaieri a papat doar carnita, legumele nu i-au placut...idem si al nostru pofteste tot ce mancam si noi, ba chiar face crize de urlat daca nu-i dam, dar cand e sa-i pun mancarea lui in fata nu e la fel de nerabdator

Daca stau un pic la tv sau pur si simplu pe scaun, vine si ma ia de mana sa merg cu el la joaca, altfel iarasi urlete! Isi mai da si el palme cand e nervos, se trage de par uneori. La Real vorbeste si tipa in continuu

Va pupam, sa aveti un week-end frumoas si relaxant!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Elise, la multi ani!!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

crissy draga mea, intru repede sa urez din suflet:

LA MULTI ANI SCUMPEI TALE DOMNISOARE! SA-I DEA DOMNUL VIATA FRUMOASA, LINISTITA, PLINA DE BUCURII, NOROC SI REALIZARI SI MULTA, MULTA SANATATE!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Multumiiiiiim din suflet de urari. Va servim cu: zmeurata, fragata, visinata, secarica (alcool amestecat cu ceai de chimen), bere, sucuri, tort pandispan cu crema de caise (pt copii) sau visine (asta nu l-am mai ornat, ramane pt adulti), dupa preferinte, praji de mere cu nuca de post. Avem si mancare, si de post, si de frupt: macrou marinat, ciuperci umplute, soacra a zis ca face iahnie si icre, pulpite prajite cu garnitura de cartofi (cred ca natur o sa-i fac, sa manance si cei care postesc, la kinderi le fac piure ca lor le e lene sa mestece). Mai avem zacusti, diverse acrituri.
Pt kinderi mai fac aperitiv pe frigarui si niste fursecuri facute in casa. Eu am facut astea, as fi vrut sa le imbrac in ciocolata dar fiind aluatul prea fraget s-au rupt stelutele. Asa ca raman zanele fara baghete

Surprizele pt Elise
Felicitare (mesterita de mami )
Ghirlanda LA MULTI ANI (derulati inainte)
Cadoul i l-am luat impreuna weekend-ul trecut, cand au fost reducerile. Si-a luat ce si-a dorit: un catel printesa, domino cu printese, bagheta.
Dimineata m-am trezit inaintea ei si i-am atarnat felicitarea de usa de la bucatarie, pe masa i-am pus inca un cadou surpriza (casa de marcat) si o crinzatema

O astept si pe michelle cu Bianca, se afla in zona asa ca vin sa se incalzeasca la o "cafeluta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

LA MULTI ANI ELISE!!!! SA AI O ZI ANIVERSARA CAT MAI SUPERBA!
Crissy a mea a vomat azi dar direct in patul nostru nici nu a apucat sa tuseasca cum trebuie ca era tot laptele pe noi
ai mei parinti sunt f ingrijorati ca fata mea vomita cand se ineaca cu apa, cu mancare ori cand tuseste mi-au facut capul toaca cat am stat acasa, ca trebui sa ma duc colo colo ca nu se poate asa, si nu ca vomita zilnic, la 3 zile 4 dar lor le statea pe creier ba intr-o zi ma suna sora ca a vb cu soacra-sa (ea lucrand la pediarie) sa incep sa ii fac un ceai din nu stiu ce prostii...bineinteles ca nu fac nimic si le-am spus clar si raspicat sa nu se mai agite ca fata mea nu are nimic si atat timp cat ia in greutate corect si e totul bine nu e de ingrijorat . mi-a luat si mie mult timp sa ma conving de asta dar ce sa ii fac daca asa e ea, mai sensibila.

ma duc sa imi continui treburile cat mai doarme Andra.

sa aveti un weekend cat mai calduros!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La 16.15 Elise implineste 6 ani. Nascuta tot intr-o sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crissy cate bunataturi ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Elise Elise Elizuca printesuca, La multi si fericiti ani! Sa-ti ocroteasca Doamne-Doamne toti pasii, sa ai sanatate si parintii sa-ti fie sanatosi si minunea ta de surioara sa fie mereu cea mai draga sora din lume!

Mami, sa-ti traiasca fetele, sa fie sanatoase si voi la fel!

O zi minunata!

Eu sunt acasa, baietii mici cu sora mea la joaca, tati la serviciu. Am facut o gramada de treaba, acum am odihnesc un pic, sa-mi revin si eu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

ne-am intors de la intalnire!
a fost tare frumos, au venit dana cu ana cea cuminte si scumpa, palonima cu antonio cel scump si frumos, are niste ochisori mortali, cand o creste ca fi mare crai, cris2010 cu natali, cumintica ca de obicei si cu obrajorul muscat, eu i-am zis lui tudor sa-i traga un pupoi, da n-am avut cu cine sa ma inteleg si saddie cu medeea cea frumusica si cumintica!
au alergat copii, s-au dat in toate jucariile, le-am facut poze, o sa le puna fetele, eu nu m-am mai bagat la pozat ca pe cele de data trecuta le-am facut cam praf.
m-am bucurat tare mult ca ne-am vazut si revazut, poate o sa mai avem ocazii d-astea! din pacate histamina si adriana nu s-au simtit prea bine si nu au venit, oricum le dorim sanatate, iar laurika...nu stim ce a fost cu ea, sper ca e bine!
crissy, ce harnicuta ai fost, dar cand ai avut timp sa le faci pe toate?
va pupam si va dorim un week minunat!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput