Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

La multi ani Elise! Sa ai parte de o viata plina, plina de experiente minunate!
Crissy,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Crissy, eu nu am nici o reteta incercata de fursecuri. In seara asta o sa fac turta dulce, vreau sa le pun baietilor in cizmulite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Coteasca , toata admiratia pentru tine ca ai organizat intalnirea. Eu nu am mai intrat pe forum zilele astea, dar am dat reply ieri dimineata la postul tau de pe facebook, spuneam ca nu pot veni pentru ca Sasha este bolnav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Si pentru ca monopolizez forumul, ma plang un pic, nu stiu ce sa fac, adica nu stiu daca trebuie sau pot sa fac ceva in sensul asta: Sasha in ultimele 2 luni a avut bronsita de 3 ori, plus de vreo 3 sau patru ori inainte sa inceapa vara. Stiu ca poate da in astm bronsic (cred?) de la atatea bronsite, dar nu stiu ce as putea sa fac, vreau un doctor bun bun, poate ma lamureste daca am ceva de facut...Aveti vreo idee despre subiectul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

In primul rand LA MULTI ANI ELISE!!!

Crissy wow ce de surprize,ai fost harnicuta nu gluma.Sa te bucuri de printesele tale si toate urarirle de bine pt Elise din partea noastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Ainotna si eu aveam aceeasi probllema cu fii-mea,tot timpul imi facea bronsita,si la sfatul unei prietene am intrebat-o pe dr daca se poate sa-i dau si eu lu' fii-mea LUIVAC(un imunostimulator) si a zis ca e f bun.PAna atunci ea imi dadea ceva mai ieftin dar si mai ineficient,a zis ca asta e mai scump(vreo 100 lei) si ca se gaseste mai greu.De atunci nu mi-a mai racit deloc copilul...sper sa nu cobesc.Intr-adevar se gaseste greu,eu in Cta nu am gasit,mi-a luat sotul din Focsani.

Intreaba si tu dr daca recomanda(se da dupa o anumita schema)

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare
LA MULTI ANI ELISE!!!
Sa cresti mare, sanatoasa, sa fii cuminte si sa ai parte numai de fericire!!
Crissy, esti o mamica extraordinara...as vrea sa fiu macar pe jumatate atat de atenta si sa am rabdare sa fac si eu pt copilul meu atatea...
Anca, mie pediatra mi-a zis ca astmul bronsic nu se poate diagnostica decat dupa 3, 4 ani...cand se pot face niste teste. I-ai facut analizele pt alergii?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Rubia, merci, o sa intreb medicul de Luivac.
Paula, nu cred ca are acum astm bronsic insa prima data cand a facut bronsiolita mi-a zis dr sa am grija, ca daca e predispus la bronsite, poate dezvolta astm bronsic...Pai si ce grija sa am? Nu intra in contact decat cu noi. L-am dus la Constanta, unde nu era Bogdan sa ii aduca virusi de la gradi si l-am luat de acolo tot cu bronsita. So, ce sa fac?
Analize pentru alergii nu i-am facut pentru ca mi-au dat trimitere la sfarsitul lui august, nu am ajuns atunci iar de atunci e racit. as vrea cand ii iau sange sa-i fac toate analizele si daca e racit sau a fost (doua -trei saptamani inainte) ii ies modificati anumiti parametri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

La multi ani Elize !!!multa sanatate si noroc in viata !!!

Crissy sa-ti traiasca printesa frumoasa sa va aduca numai bucurii !!!
ce de bunatati ai pregatit petrecere frumoasa...f frumoasa surpriza

Ainotna-multa sanatate...la medicul alergolog ar trebui sa mergeti daca face asa des bronsita...si David are 2 la activ si laringita

Am mutat biroul de langa centrala dar tot ce mai urca pe el...sper sa-i treaca toata casa am modificat-o...peste tot se urca..trage de toate...ai vostri la fel?sau nu mai eu am cataratori?

Nu stiu bradul daca sa-l mai fac mare...sigur o sa stau toata ziua sa-l pazesc...cred ca vom cumpara unu micut si-l fac pe masa unde sa nu ajunga el

weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

LA MULTI ANI, ELISE!!!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de lucruri bune in viata!!!
Crissy, sa va traiasca odorul! Petrecere frumoasa!!! Ce de bunatati ai pregatit si ce de surprize.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput