Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna!
Ne-am adunat si noi de pe drumuri , am bagat piticul la somn, de fapt si sotul , iar eu ma uit la Dansez...

Ma duc sa vad ce ati mai scris.

Lalely, ai pm!!!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui catank

da miki, am intelespar a fi grea de cap, dar teama de a nu gresi ma prosteste

A adormit deja, este in patutul ei..nu i-am mai dat nimic, sunt cu ochii pe ea.

p.s faceam referire la faptul ca dr nu a respectat cele 4 ore intre cele doua antitermice. Chiar daca i-am dat eu nurofen la 10 si la 15 panadol, ele i-au dat nurofen la 17...chiar daca eu ii dadusem la 10 ultima data. Acum tu ai inteles ceva?Doua ore mi se pare putin intre...ei, dr a spus ca nu are imp., sa se respecte 4 ore intre aceleasi antitermice...asa cum ati spus si voi

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







da, recunosc ca eu n-am calculat..am inercat sa explic doar..
intradevarf, nu avea 8 ore nici de la ultimul nurofen..asa sunt unii doctori, o pastila in plus nu face rau.. un antibiotic dat degeaba nu strica..cam asa ceva..

PS ca sa-ti dai seama, asta mica a fratelui meu cred ca a facut intravenos cat a stat prin spitale vreo 5 cure de antibiotice puternice toate, era burdusita saracuta, chiar daca nu mai avea vene reuseau ei si o chinuiau sa-i puna, avea si in cap branule doar ca sa-i administreze antibiotice pe diagnostice presupuse, doar presupuse si nimic confirmat, din care nici unul nu s-a adeverit,..tot raul spre bine pana la urma dar oare de ce trebuie sa-l chinui asa ? de ce sa bagi pastile fara masura care poate pe viitor au efecte negative si ii distrug organismul/imunitatea..ma rog, asa asa ca sa vezi ce se poate intampla..
sa ma scuze fetele care sunt medici..dar uneori iti vine sa urlii..numai in spitale sa n-ajungi cu copilul







Offf, Miki, rectific: numai in spitalele din Ro sa n-ajungi! Am fost si pacient, dar mereu am ales doctorii la care am mers si nu am experiente negative in ceea ce ma priveste! Eu mi-am schimbat ginecologul de 4 ori pana am gasit unul care sa ma multumeasca si asa sfatuiesc pe oricine: nu-ti place cum se poarta sau cum te trateaza doctorul, schimba-l (daca se poate, ca daca esti la terapie intensiva nu prea ai de ales).


.


da yvyana,cand poti sa alegi..dar cand nu, cand esti plimbat dintr-un spital in altul chipurile spre binele copilului si chinuit peste tot..si pe langa tratamente date aiurea mai suporti si jigniri pe motive de rivalitate intre doctori/spitale sau pe motiv ca s-a trezit cu fata la cearceaf sau ca s-au saturat de conditiile/salariile din romania..e greu rau ca suntem in aceeasi oala, traim in aceasi tara dar ne razbunam unii pe altii.
e subiectiv si sensibil rau subiectul..


tu esit medic, nu ? as indrazni sa te intreb ceva..ce parere ai de clinicile particulare ? ca eu mergeam cu toata increderea si pt noi si pt copil insa in ultimul timp nu stiu ce se intampla ca numai peste incompetenti am nimerit..daca nu ajungeam intr-un final la un doctor f f bun, cred ca o lungeam in continuare desi dureaza de 2-3 luni situatia, cu medicamente administrate interminabil fara rezultate..
scuze de offtopic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna seara

azi pentru prima oara dupa multe luni fata mea a dormit 2 ore legate la prinz si eu cu ea

Catank imi pare rau ca Ioana face febra inca... e bine ca ai exclus infectie in gatut sau la urechiuse

Ailed felicitari Andrei pentru inca un dintisor

Lalely si eu zic sa mai consulti un ortoped; masajul e ok dar sa dai cu crema cu cortizon daca nu e cazul!!

Roxi eu am citit ca pana la 1 an se poate da doar laptic de mamica; asa ca daca bea laptic nu cred ca ai de ce sa iti faci griji ca nu manca solide prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Strumfitza e o dulce piscotica ta asa imbracata in ursulica!!! si pare ca se bucura de bradut! frumos trebuie sa fie acum la voi: miros de brad, lemne trosnind in semineu, cadouri, si bebelina fericita! parca aud colinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Seara buna fetele,

chiar face bine la sufletel sa fiu iar alaturi de voi . Doarme shi maraici al meu. Aseara s-a trezit tot la o ora jumatate, nu mai shtiu ce are. Parca n-ar fi dintii de vina, caci dureri n-are.

Catanc Julius mi-a facut la primii dinti febra 39,5. L-a tinut 3 zile. Eu zic sa nu-ti faci griji, totul se va rezolva cum taie dintii.

Roxy merci pentru complimente! Si tu ai o bomboana, numai buna de papacit. Sa creasca mare si sanatoasa!

bb_yasmy, banuiesc ca ai aratat pe aici shi poze cu casuta. Eu n-am vazut nimic, dar sunt sigura ca va iesi superba!! Cel putin, eu va doresc din tot sufletul sa iasa exact asa cum o visati! Baietoiul tau e la fel de curios ca si al meu. E peste tot, prin toate dulapurile, mai nou, pe toate. Si mai pe linga.....e un frumos Lucuta!!!

Strumpf, merci....sunt mai bine. Merci din suflet pentru intrebare. Vai ce bradut am vazut eu acolo...dar sub bradut ce ursulet dolofanel shi scuuump!!!!!!!!!!!! Multa sanatate voua!!!

Revin caci ma chiama puiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

bb_yasmi pe Lucas detectiv il faci a inceput cu dulapurile, acum sa vada el ce ascunzi in masina de spalat! tare dragalas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Miki da! Ce pot sa-ti spun e ca si in domeniul privat lucreaza tot cei din spitalele de stat: sint doctori mai buni, mai putin buni si destui incompetenti. In clinicile private ai aceleasi sanse sa dai peste un doctor prost pe care le ai cand mergi la spital, cu diferenta ca mai si platesti si ti se ofera cat de cat niste conditii decente, ti se vorbeste frumos (nu intotdeauna, am patit si asta), se respecta ora programarii (nici asta nu e mereu valabila)! De exemplu ginecologul meu lucra intr-un spital de stat si la 3 clinici private diferite si eu puteam merge oriunde, depinde daca aveam chef sau nu sa pierd timp prin spital sa-l astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am clacat..mi-am pregatit un sandwich cald...

yvy, ba da este asa de rece gresia si la noi... am pus acum un covor pe hol ..si oricum nu am ce face..pe el nu il poti tine locului sau doar intr-o camera....

dinora, , multumim frumos.da e atat de curios.....

multumim frumos.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Yasmi ma omori cu mancatul la orele astea... eu acum pap o portocala, dar as manca niste Lays tre' sa scap de vreo 8 kile asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yvy...eu am zis sa dau jos inapoi 1 kg
eheee mami pai cu lays vrei sa slabesti?? baga portocale mai bine...eu mancam la greu, cu kg porto in sarcina seara ca sa nu mananc altceva si mi-au iesit calculele cu kg la final


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput