Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi am ajuns la dr ...poveste lunga ...insa, ideea este ca ar fi ok,febra ar fi de la dinti.Gingiuta de sus sta sa sparga va spuneam eu de ceva de 2-3 zile...este mai inflamata fata de cea de jos... Am ajuns cu ea si la orl...si la pediatru...are 9.300kg, temperatura 38.3..ii dadusem eu la 0ra 15.30 paracetamol, si i-au mai administrat acolo nuroven la ora 17.30......le-am spus ca mi se pare prea repede dupa doua ore...si m-au intrebat cind iam dat nurofen ultima data..le-am spus la 10 dimineata si au spus ca nu e nic o problema, nu vezi ca plinge copilu de durere

Ce sa va mai spun ca la urgente nu exista medic de garda pediatru si m-au trimis in policlinica..acolo o coadaaaaaaa...cum era la lapte pe vremuri... Aveau tori programare.eu pauza..

Am inceput sa plin cind am vazut ce e acolo...am intrat la dr sa intreb...cu injuraturile de rigoare de la restul mamicilor de pe hol...si mi-a spus sa astpet ca ma cheama intre consultatii...

Faceam eu temperatura daca mai stateam 10 minute..am intrat plingind..zic dna dr, copilul este sugar, nemincat cu temperatura...eu am venit ptr urgenta..se poate sau nu...si m-au oprit acolo...De acolo m-au trimis la orl..a fost in regula...m-am intors la ele din nou...le-am spus ca e ok, si mi-au spus sa continui antitermice ..impachetari in caz de febra mare..etc
Cica de la dinti mai mult de 38 cu 4 nu ar trebui sa faca

Acum na...Vad...sunt cu ochii pe ea...Inca e maraita..offffff mititica, imi este asa mila de crap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

de urina nici nu au pomenit.offffffffff iti dai seama, analize imi mai trebuia.... E jale fetelor sistemul de sanatate din Romania. Ai bani mergi la prticular..nu ...mori cu zile.....As fi mers la particular la urgenta...dar unde???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

offf Doamne!catank
zici ca a controlat-o si e oki ORL.....sa-i dai sa roada jucarie de dentitie... poate-i sparge mai repede saraca... Andrei inca nu i-a spart ala... e tot umflat... i-a spart altul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mai bine te duceai la bucuresti cu ea.... tot ai facut un drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mai bine te duceai la bucuresti cu ea.... tot ai facut un drum...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si in Buc unde? cine m-ar fi primit?chiar...as fi putut merge?unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mai bine te duceai la bucuresti cu ea.... tot ai facut un drum...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si in Buc unde? cine m-ar fi primit?chiar...as fi putut merge?unde?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Poti merge la Medlife Pediatrie https://www.medlife.ro/spitale-medlife/spital-pediatrie/1
Unitatea medicala va avea un program de functionare nonstop, 24/ 24, 7/ 7, prin intermediul camerei de garda si a liniilor de garda din spital.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ioanna o mamica si o fetita frumoase foc
Da mami, am sters pozele....pai se adunase vreo 30. Si asa aveam mustrari de constiinta ca am stat cu I prea mult in padure,....si o fi fost aerul prea tare...ma gindeam la un rosu in git..ceva...
Bine ca nu e...dupa dna dr...sper sa fi vazut bine

delia, ..la ORL m-au trimis cu frica..vezi Doamne ca nu fac consultatii ptr bebelusi...sau habar nu am ce comentau...Cert este ca m-am dus..era o tipa draguta, ...a consultat-o cu acel aparat cu luminitanu stou cum se numeste, si in git...si la ganglioni..m-a intrebat daca a fost racita..i-am spus ca nu... ca in general otitele apar dupa raceli..deci, exclus...e copilu ok

Si dr pediatru a considerat ca daca rosu in git nu are, orl e ok...dintii cunt cauza... A ascultat-o la plamini...a palpat-o mai mai sa-i scoata intestinele, tipa Ioana in gura de sarpe va dati seama...offffffffff
Daca o fi rau la noapte...maine dimineata fug din nou la urgente, cica r fi medic...si poate fac ceva analize la prima ora...dar e simbata, mi-o face cineva ceva?
In bucuresti unde sa ajung? M-as duce....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mai bine te duceai la bucuresti cu ea.... tot ai facut un drum...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si in Buc unde? cine m-ar fi primit?chiar...as fi putut merge?unde?




Poti merge la Medlife Pediatrie https://www.medlife.ro/spitale-medlife/spital-pediatrie/1
Unitatea medicala va avea un program de functionare nonstop, 24/ 24, 7/ 7, prin intermediul camerei de garda si a liniilor de garda din spital.





Ups...Multam mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Catank, mami, eu zic sa o urmaresti in continuare, sa-i monitorizezi temperatura si atata timp cat e vesela, se joaca, papa (chiar daca mai mult san) este OK.
In caz de nevoie poti merge la Medlife maine sa te asiguri ca e totul in regula, iar in caz de urgenta, Doamne fereste, iei drumul spitalului Grigore Alexandrescu sau Budimex, cele mai OK pentru urgente pediatrice. Incearca sa te calmezi ca e foarte important, sa o tii in brate, sa o dragalesti, sa te simta aproape si o sa fie totul OK!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

ce facem fetelor, numai maraici avem pe aici?? Si-al meu e la fel, dar nu pare sa sparga vreun dintisor. Azi in schimb ceva muci, somn putin, mancare mai deloc (traiasca tzitzi!)putin caldutz, dar nu i-am pus termometrul..i-am dat direct panadol
Catank, sanatate multa! Sper sa fie de la dintzi. CU finutza, Roxy are mare dreptate...sfatuieste-o sa nu il omoare. Esti nasa ei si tre sa incerci s-o convingi
Azaz, vai de tine prin ce-ai trecut. bine insa ca nu e nimic grav!
yvy, bine ca are de unde sa scada in greutate L.Si noi stam prost la capitolul papica si somnic..si nu avem nici dintzi inca..
Roxy, chiar nu te ingrijora...e vorba de un pampers plin sau o masa pana la urma.AI mai cantarit-o de ieri?
Mada, promit si eu acuma nah...imi permit ca inca n-are cine sa ma contrazica..Dar si cand or creste..sa pui poze cu casutza curata si impodobita!!
Strumpfi, mare dreptate ai cu mobilul scump..inutil! As fi procedat exact ca tine
Lavi, ce frumos gand ai avut cu fetitza de care povestesti.Pozele sunt f frumoase. Lui L i-a crescut binisor parul.
Ally sunt sigura ca veti avea niste sarbatori nemaipomenite prin prisma faptului ca-l aveti pe Edy acum!
Cuscra, esti pe treaba cu abdomenele astea...bravo...!!
Zicea LAvi ca a pus 3 kg...dar macar tu aveai unde. SI eu cred c-am pus dar nu ma cantaresc ca pic psihic...asa ca ma voi apuca in forta de regim. Neaparat, nu ma mai suport...si poate imi iau ceva aparatura pt abdomene sa ma apuc si eu de treaba.
Lalely, sanatate..nici eu nu cred ca-i necesar cortizonul, sincer.La Policlinica Dorobanti era dr Jianu, ortoped f bun..interesseaza-te dc mai este acolo, poate ajungi sa-l vada.
Viss, sanatate la puiutzi...greu trebuie sa-ti fie cu amandoi....si tu ca sa fie treaba treaba...ooof...SI pe mine ma cam doare capul si am o stare proasta, e posibil sa fi prins si eu un pui dintr-asta de raceala...


Mergi la inceput