Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LALELY, POATE O FI BUN LA CHESTII MENEGERIALE DR. ALA, DAR CE TI-A DAT PENTRU DIAGNOSTIC SI NICI ALA CLAR.......NO COMMENT.....Ai grija si la Alexandrescu la cine te duci ca am mai vazut copii ghipsati degeaba acolo si pt displazie.Tu unde ai nascut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare de Analia, desi in opinia mea e un pic cam repede... al doilea tb. sa aiba de unde sa-si ia una alta din corpul mamei....macar 9 luni sa astepti pana sa ramai din nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, din punctul meu de vedere este EXAGERAT de repede. dar nah fiecare si le stie pe ale lui. Bravo ei ca este asa curajoasa!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


roxy, distractie placuta!
strumph, as veni dar am o jena in buzunare,....cand n-o mai simt ma infiintez... nu scapi
si eu sunt de acord ca nu merita sa dai sute de euro pe device-uri daca le folosesti cat noi... si eu tb sa-mi schimb telefonul ca asta e aproape in coma... dar vreau ceva pana in 2 sute deeuro, ca vreau sa aiba camera de 5mpx... ca nu mereu ma car cu aparatul dupa mine...
Mada bravo mami!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

38.1 din nou. Oare ce va urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank, daca poti mergi cu I sa o vada un dr, sa excludeti un rosu in gat sau o infectie urinara. si de la asta mai poate face temp.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandup spune:


Buna ziua, mamici si bebici!
Sunt proaspat venita in randurile voastre si pentru ca am vazut ca sunt mamici saritoare m-am gandit sa va intreb si eu cate ceva.
Ce dati mancare la bebei si cam cat mananca?
Si ce dati copiilor pentru durerile cauzate de aparitia dintisorilor?

Eu am un baietel pe nume Tudor care este nascut pe 26. martie. Papa acum 3 mese pe zi. pe la 11 ii dau fructe (banana, mar, para) + branzica calcica, cam 80-100g. apoi supa de legume(radacinoase,cartof, cartof dulce, ardei, ceapa, rosie, putin ulei de masline si patrunjel verde) pe care cu greu reusesc sa i-o dau si seara ii dau cereale fie cu lapte fie cu iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fetele,

aveti un spor la scris...mama-mama...cum va scapa omul putin din ochi, cum umpleti capitolul


strumph - eu sunt mai bine cu maselele, nu a iesit maseaua...se pare ca am avut o mare infectie si eu aveam senzatia ca ma doare maseaua de minte...cand colo ma durea toata gingia...gogo e bine, pusa pe shotii, tipa in continuu si ma calareste si cred ca se chinuie sa-i iasa un dintoc...asta zic de 3 luni...sa vedem dintocul si apoi ma laud
- sa-ti fie de bine shoppingeala, dintocul, bradul si asteptam poze
- felicitari sophiei pentru mersul in patru labute


catank - imi pare tare rau ca trageti cu febra...aseara am cautat albumul tau sa vad pozele de ieri si nu l-am vazut...o fi fost de la oboseala ca toata ziua am trebaluit...ma duc sa vad acum, dar banuiesc ca alea de ieri le-ai sters

yasmi - cat mai aveti cu casuta?

scrish - distractie placuta la munte

azaz - sanatate multa va doresc...ce ati tras cu stefan..bine ca nu s-a adeverit diagnosticul

viss - off...ce ati ma tras si voi cu raceala...sanatate multa tuturor

ally - spor la abdomene

lalely - imi pare rau sa aud asta.dar tu cum ai descoperit?nici dr meu nu prea se uita lla picioruse

monas - un mare pentru tine sa rezisti cu oboseala asta

sandup - bine ai venit


La multi ani Sophia de strumph,Petru de pisuc, Edy de Ally si Andra de miki


ma duc sa pregatesc papa pentru gogo, azi am fost mai mult pe afara, ca a fost caldut si cand am intrat in casa a papat si a bagat un somn de aproape 2 ore,acum mustaceste prin pat si ma asteapta

va pup pe toate fara exceptii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank cum este I???

sandup bine ai venit!

ioana mai avem ceva-ceva de cate ori citesc cum iti alinti printesica "gogo" ma gandesc la gogosi

incerc sa pun si eu 3-4 pozici cu ursuletul meu sa vedeti ce "treburi" importante are el...azi am reusit sa il "prind" in cateva poze in actiune


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy ti-ai mai pus masca in par?? eu mi-am facut acum una cu avocado....

incarc cateva pozici acum....sunt facute in actiune ...

daca tot sar de la una la alta...imi este foameeeeeeeee!!!!!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput