Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

yvy multumesc de raspunsuri. exact asa face si Anastasia, ii fac papa si ea ia cateva lingurite si gata nu mai vrea. san papa. o sa stau week-endul asta sa vad cum evolueaza si luni sun pediatra. o mai si cantaresc duminica seara sau luni seara.

si eu zic ca este de la dintisori asta, pentru ca pe langa maraiala este foarte activa, se joaca la fel, rade, alearga peste tot...deci este la fel nu arata a avea ceva.
sotul zice ca se poate sa fi si slabit putin ca daca nu mananca si de stat locului nu sta....si mai are si 2 scaune moi pe zi.

deci: fara febra, scaune moi , maraiala si nu papa...este de la dintiosri?toate astea ar indica altceva?

chiar, pentru scaune moi ce se da? muculagiul ala fiert este zeama in care a fiert orezul? cum sa i-l dau, in biberon? rece, cald?

catank nu ai reusit s-o convingi, sa inteleg. mare pacat, este o minune de la Dumnezeu copilasul ala. daca Dumnezeu i l-a dat o sa poata duce sarcina chiar daca abia a facut cezariana.
si eu astept week-end-ul. ma bucur ca Ioana este mai bine si a si papat ce dulce este si ce ras are cu gurita pana la urechi, hai ca si-a revenit draguta

Anastasia ese afara cu tati la soare, la plimbare. eu vreau sa fac curatenie si ceva pregatiri ca diseara vin prietenii nostrii din Spania. si tragem o mica chefuiala.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy exatc aceleasi simptome le are si andra..de vreo 3 zile..refuza mancarea, dar nu laptele caca moale dar nu diaree, adica apos..agitata, noaptea se trezeste aproape din ora in ora..plange cand incearca sa roada ceva si se atinge acolo..tu ai incercat sa-i pipai gingia ? te lasa ? a mea nu, intoarce capul si pune cheita la gura..
vlad in plus imi facea si febra, ea vad ca nu..
nedumerirea mea e ca ei i-au spart 4 sus , si eu stiam ca durerile sunt inainte sa sparga..acum ce-o fi asta..poate sunt altii la orizont..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki nuu nu ma lasa sa ma uit in gurita deloc, deloc. nici nu pot baga degetul macar. caca moale face dar cu bucati de caca mici asa, nu apa. dar se uda si pampers-ul totusi. deci este moale cu bucatele na se intelege cred.
inseamna ca de la dinti este. luni oricum sun pediatra sa-i spun.
dar m-am mai calmat. este logic ca daca nu papa bine, alearga, face caca moale...este posibil sa mai fi scazut cateva sute de grame.
lapte si a mea papa.


strumphitza daaa si o porcheria spaniola bem si o crema de whisky ceva zicea ca aduce. dar nu beau prea mult ca bea si Anastasia dupa aia.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, distractie placuta diseara. Sunt sigura ca si scaunele moi tot de la dintisori sunt. Totusi tinand cont ca Anastasia papa mai mult laptic de la tine, nu tb sa-ti faci griji pt scaune moi. iti spun sigur ca daca ar avea diaree ti-ai da seama imediat..am simtit-o pe pielea mea..din pacate...

Strumph, ce frumos tb sa fie la voi. Eu gata, am agatat si coronita la usa, asa-mi place usa asta ca are o cheita in partea de sus pt agatat coronita si nu mai tb sa o lipesc cu "scoci" ca la casa veche . Mai am de pus desupra fiecarei usi din casa cate o fundita rosie.
Hai ca am innebunit fetele cu decoariunile mele... si poate nu le intereseaza. Dar am intrat asa parca in atmosfera de sarbatori, am vazut ca in alte orase au aprins si luminitele, eu am ascultat colinde toata ziua... Scuze fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06,Strumf..multumesc de incurajare!!!Nu ma panichez ..INCA!!!
Am fost la dr Stan de la Pediatrie Pitesti care este si directorul spitalului...As vrea sa mai cer o parere!Oare maine gasesc pe cineva la Grigore Alexandrescu???Caci maine am drum in Bucuresti...

Nu o sa ii dau cu crema aia..clar!!!
Ma gandeam sa iau un kinetoterapeut sa faca masaj...caut!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06..poti sa imi dai si mie mai multe detalii pe PM cum ai ajuns la medicul asta,nume...pret etc??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am fost afara...am tras un frig...brrrr...cica azi sunt 10 gr..da..hmmm....poate la primavara


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina, lalely dar voi ati fost la un control de rutina cu baieteii sau se face obligatoriu acest control?? nu mai retin de la fetita...dar la ea am fost si la control la bazin si la picioruse asa de rutina.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Am observat ceva aiurea Lavi si am fost la control!!!
Caci pediatra mea nu se uita la picioruse..DOARME !!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lalely fi te rog mai explicita...ce inseamna "aiurea" .
nici a mea oediatra nu s a mai uitat in ultimul timp, decat cand era micut. trebuia sa o faca si acum?>??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wowww Analia Selis care a nascut in ianuarie anul acesta (cu o luna inaintea mea!!) este insarcinata din nou in 5 luni!!!!! asta inseamna ca fetita are 10 luni iar ea 5 luni de sarcina.....mamaa miaaa....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput