Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Catank, mamico, ce ai avut cu pozele? Tocmai ce admiram si eu o bucalata mica si...hop imi dispar pozele. Ma uit la albume....a disparut cu totul

Multumim de comentarii la poze. Le-am vazut tarziu, nu ma gandeam ca vor aparea si nu m-am uitat .

Strumph, sar'na de grija. Raportez sot intors in sanul familiei, nopti mai bune, nopti mai rele... Nu am apucat sa citesc: ne-ai elucidat misterul fericirii tale de acum cateva zile?



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

happines...uite de ex:

la ora 13.30 avea 38.1 si i-am pus paracetamol. Acum dupa 4 ore are 37.2, deci...o las ptr la 8 re si ii dau tot paracetamol??? si daca si dupa alte 8 ore situatia este aceeasi, tot paracetamol???


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Exact. Numai daca vezi ca, creste atunci dai la 4 ore. Altfel la 8 ore. si doar paracetamol sau Nurofen, cum crezi tu.
Ii poti da si doar nurofen la 8 ore ca asta e si ptr durere, dar daca ai inceput cu paracetamol, da numai paracetamol, nu le schimba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui catank

happines...uite de ex:

la ora 13.30 avea 38.1 si i-am pus paracetamol. Acum dupa 4 ore are 37.2, deci...o las ptr la 8 re si ii dau tot paracetamol??? si daca si dupa alte 8 ore situatia este aceeasi, tot paracetamol???





Exact. Numai daca vezi ca, creste atunci dai la 4 ore. Altfel la 8 ore. si doar paracetamol sau Nurofen, cum crezi tu.
Ii poti da si doar nurofen la 8 ore ca asta e si ptr durere, dar daca ai inceput cu paracetamol, da numai paracetamol, nu le schimba.





si daca se intampla sa creasca la 6 ore?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Catank, mamico, ce ai avut cu pozele? Tocmai ce admiram si eu o bucalata mica si...hop imi dispar pozele. Ma uit la albume....a disparut cu totul

Multumim de comentarii la poze. Le-am vazut tarziu, nu ma gandeam ca vor aparea si nu m-am uitat .

Strumph, sar'na de grija. Raportez sot intors in sanul familiei, nopti mai bune, nopti mai rele... Nu am apucat sa citesc: ne-ai elucidat misterul fericirii tale de acum cateva zile?



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

imi pare rau! am dat sa pun altele din acesta seara cu o I si mai vesela...si s-a sters cu totu. Habar nu am sa mai fac altul!
Fac cinste, cine ma ajuta cu un album nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui catank

happines...uite de ex:

la ora 13.30 avea 38.1 si i-am pus paracetamol. Acum dupa 4 ore are 37.2, deci...o las ptr la 8 re si ii dau tot paracetamol??? si daca si dupa alte 8 ore situatia este aceeasi, tot paracetamol???





Exact. Numai daca vezi ca, creste atunci dai la 4 ore. Altfel la 8 ore. si doar paracetamol sau Nurofen, cum crezi tu.
Ii poti da si doar nurofen la 8 ore ca asta e si ptr durere, dar daca ai inceput cu paracetamol, da numai paracetamol, nu le schimba.





si daca se intampla sa creasca la 6 ore?




Au trecut 6 ore si are deja 38.0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Baie pot sa-i fac?Ptr ca ieri am omis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

catank: mai bine nu-i faci baita cand are temperatura.lasa ca bebicii nu sunt murdari, mai bine astepti pana trece febra.
m-am trezit si eu acum cu Fabi ca are 37.9:( si tuseste:( dupa plimbarea de azi de afara. of..i-am dat paracetamol si sirop de tuse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Zi-mi cum te ajut. Nu trebuie sa faci cinste

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Zi-mi cum te ajut. Nu trebuie sa faci cinste

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


Pai vreau un album nou!Multam anticipat!
monasofffffff mami, ..aveti grija!!! Vremea asta e tare ''hoata''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi Doamne cit de scump poate fi Lucas!!!Acum l-am vazut Am crezut ca numai eu maninc asa lamaie

Mergi la inceput