Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Zumzu, eu sper ca nu s-a inselat dr! Sper. Daca nu ii trece, iti dai seama ca iar sunt pe capul ei. A zis ca si trezitul foarte des si nevoia de a dormi doar in brate sunt semne de dinti. Habar nu am. Eu am spus asa, mai in soapta, mai cu glas tare, de infectie urinara, dar se pare ca ea nu considera ca asta e. Of, sper sa ii treaca Mirunei febra si sa ma linistesc.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Mirela, vreau sa renunt la bibe de la 12 pt ca am impresia ca de aia nu mananca bine solide si pt ca aveam impresia ca bea prea mult lapte, acum m-am mai linistit. El are si iaurt zilnic. E alimentul lui preferat la care nu face fite si deschide gura la fiecare lingurita.
Maine cred ca prestez primul orez cu lapte pt el. O sa fac mai mult ca sunt si eu lesinata dupa el. Daca nu are nici o reactie prestez si cous cous

Ma duc sa ma intind langa pici ca adorm pe tastatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

nici la masa de pranz n am avut succes
Razvi numa 5 lingurite a luat si alea pacalit cu painica
macar a mancat Robi

nu mi place

ce iaurt ca nici din asta nu mai manca
gol nu l au mancat niciodata
offf

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

voi ce paine dati la bebei?ca as vrea sa-i dau si eu dar nu stiu de care..am o prietena care ii dadea cicibebe paine prajita dar nu am gasit

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mirela, ia incearca si "Iaurt zdravan" de la Napolact parca. E mai gras si lu' bebe al meu am vazut ca-i ii place.

Angie, eu ii gasisem la un moment dat o paine integrala, fara coloranti, aditivi - da' acum am uitat de cine e facuta (poate Vel Pitar). Era d-aia impachetata si feliata. Gasita in Carrefour. Am mai scris la un alt capitol.
Asta de care zic i-am mai pus-o in supica, ca sa manance mai bine, dar ca sa molfaie ii dau orice paine, ca nu mananca multa.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mimo de la napolact le dau, dar......nush ce i cu ei

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi eu le dau paine de paine
de care am in casa din aia le dau, ca e alba, neagra, franzela, feliata, impletita, nu refuza de nici un fel

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Luiza, crema pe care am folosit-o eu se numeste Mercurialis Salbe de la Wala. Mi-a adus-o cineva din Germania, la noi nu o gasesti in farmacie, doar la diverse persoane care o vand pe net. Daca poate sa ti-o aduca cineva de acolo nu e asa scumpa, pana in 8 euro. Aici am vazut ca o vindea cineva cu 1 mil....mare adaos.....


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Preluat pepenas fericit de la cresa. Nu are febra si nici nu a mai facut azi deloc. Ptiu, sa nu-i fie de deochi, Doamne ajuta. O fi fost virus? Or fi dintii? Nu conteaza, sper ca a trecut! Doamne ajuta sa nu mai faca!Deloc nu se poate, da' macar prea curand sa nu se apropie de ea "durerea si febra cea rea", vorba aia. Fug sa ne jucam!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

neata mamici,

am fost si eu 3 zile la birou, assa de incalzire, ca in 2 sapt incep de-a binelea; am avut mare noroc ca sophia a reccunoscut=o pe buni si a mers bine treaba din prima. atata doar ca seara, cand ajungeam acasa, sophia voia numai la mine, numai in brate, nici la baie nu puteam merge fara ea;
iar noaptea se trezea, zicea un "maaaa" prelung, ma duceam la ea si adormea instantaneu dupa ce ma vedea. voia mititca doar sa faca prezenta...

sunt oarecum linistita, ca-mi pot vedea de ale mele la birou, ca o stiu pe sophia pe maini bune.

cam atat de pe la noi;

anduta- cum faci rondelele alea de praz cu sos de mustar?
si noi suntem in pana de retete de post; m-am mai uitat pe situl postat de mayane si ne-am mai inspirat de acolo.


Mergi la inceput