Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Si eu pe ici. Tudor se joaca cu bona la el in dormitor... Eu ma cert cu astia de la RDS ca nu imi trimit facturile si am ramas in urma cu platile... Acum incerc sa-mi fac cont la ei pe site, dar nu merge.. si stau in telefon cu ei de 15 minute swi tot nu se rezolva... mama lor de servicii de r...t!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

multumim de urari!la multi si de la noi!
Si uitasem dc nu vedeam postul lui Mada.

A luat sormea salariul si a intrat cardul pe mana mea si am profitat I-am luat cadou de craciun si de ziua lui si gata sper sa nu mai iau nimic, sa ma abtin. de-abia astept sa vina..sper sa ma tin si sa nu le dau pana atunci. Am luat premergatorul vtech(dar din uk de pe amazon) si o masinuta de la chicco cu telecomanda.

si darius plange de mama mama cand nu-i convine ceva-nu-i dam telefon/telecomanda etc.acum vreo 2 zile mi-a facut o adevarata criza, plans din ala cu gura deschisa, rosu ca focu de nu iesea nici un zgomot..eu zic ca sunt prea mici ca sa inteleaga acum, dar dc chiar nu are voie nu cedam il lasam in pace, sau ii distragem atentia cu altceva.

si eu vroiam sa merg la parada sa fac niste poze, dar ne-a fost lene sa ne mobilizam, si am vazut la tv ce aglomeratie era.

am fost aseara in sebastian, in parc.l-au facut f.frumos pentru un parc de cartier. o gramada de oameni de zapada luminati,copacei,brazi
ma intreb cum or fi celalalte parcuri

Hainute de vanzare:
https://picasaweb.google.com/111119896704733271746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

test


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

stiti vreo reteta pentru sos pentru peste somon?ca am cautat un pic dar n-am gasit nimic


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata... la amiaz!
azi beau cafea adevarata! ca la doua azi noapte eram inca treaza!

Cu putina intarziere... Vreau sa doresc si eu celor care si-au sarbatorit ziua onomastica de sf.Andrei un sincer La Multi Ani!, sa traiti cu numele! Fericire si multa sanatate!

Apoi La Multi Ani! pentru bebelusii care azi mai adauga o luna: CATALINA-VICTORIA, DARIUS-ALEXANDRU, FLORIN, ADRIANA-THEODORA, EDUARD-GABRIEL, DIANA-MARIA! Sa cresteti mari si sanatosi!

LA MULTI ANI! si pentru NUME-IOANA! Fericire si multa sanatate alaturi de famila ta.

Ma inscriu si eu in clubul bebelusilor cu "nervi" la imbracat/schimbat scutec; daaa, si Carmen "se supara" daca are ea treaba undeva(unde nu-i voie)si o iau de acolo; pleaca la plimbare prin pat cand se vede fara scutec.
O zi buna sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Buna si de la noi!

La multe lunite/ani Sarbatoritilor zilei!

ne inscriem si noi in clubul celor cu nervi,are cate-odata niste nervi,mama,mama din te miri ce....
si la noi e tambalau mare cand tre sa-l imbrac sa iesim afara,nu sta o clipa locului.
noi in continuare nu papam bine,nusht ce are.

Dedicut,mami,imi spui si mie pls cu ce crema ai decalotat.sau cine stie va rog spuneti-mi si mie.stiu ca s-a mai discutat dar nu am retinut,baba ce sunt....

am si eu de ceva timp dureri la mana stanga si de spate nu mai spun,abia ma scol din pat.

Ce mamici talentate avem aici mai,bravo fetele pt.tort.ar trebui sa va faceti o afacere din asta daca va place!

abia astept sa se trezeasca Stef sa mergem afara,avem soareeee in sfarsit!nu am mai vazut soarele de cateva zile bune.

O zi frumoasa sa avem!
la mamici si bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luiza, poi il fierb in lapte si il amestec cu banana sau alt fruct, apoi la blender si iese ca o budinca
de ce vrei sa renunti la biberonul de la 12???
ai mei beau si la somnul de dimineata/pranz si la cel de dupa amiaza, la astea 2 somnuri beau 120 LP, apoi cate unul seara, mai nou 200 ml LP si pe noapte ori 120 ml ori 170 ml....bem cam 700-800 ml de lapte in 24 de ore

si acum cu mancarea de azi: le facui fructe cu branzica, daca era un kk si era mai bun, abia abia au mancat, pus painica cu unt si cascaval....au rupt, clar ca le era foame si clar ca nu le mai place carcaletele de fructe
maine dimineata le fierb cate un ou moale si li l amestec cu painica si sa vedem ce o iesi


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

am fost sa iau copilul si am mers si putin cu amandoi in parc! E o super zi, sper ca profitati de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare si de la noi! Ocsanica, mii de scuze, am avut ceva pb cu netul si nu am putut citi... :(
Am ras de gaurile (in plus) din fund, de sprancene impletite, de Kevinutul lui Doloress... si nu mai stiu.
O inscriu si eu pe Miru la copii nervosi: daca nu o las cu ceva/undeva, se lasa pe spate, se arcuieste, face podul si urlaaaa . Dar eu sunt imperturbabila si impenetrabila.
Noi azi am fost la dr pentru febra de luni pana azi noapte (nu sttiu acum, dimineata nu mai avea, aflu cand o iau diseara). Deci febra 4 zile. Maxim 39.2. Fara niciun alt simptom, decat ca vrea sa doarma in brate noaptea si se trezeste din sfert in sfert de ora si lipsa poftei de mancare. Diagnostic: dinti. Se pare ca, soc si groaza, ies caninii. S-a uitat in gat. S-a uitat in urechi (cu un aparat). A ascultat-o. Nimic, nimic. Miruna nici nu a plans zilele astea sa zici ca are infectie urinara si plange la pipi (zic eu, nu ma pricep). Ne-a dat Chamomilla CH15, 5 granule dizolvate in 100 ml de apa, din care sa ii dau Mirunei sa bea cate putin, cam din jumatate in jumatate de ora. A zis ca ajuta si pentru dureri si pentru febra, sa nu ii mai dam antitermice.
Ne-a mai zis sa luam, sa avem in casa, Fier Fosforic CH15, cica e bun pentru febra de la debutul virozelor. Cum debuteaza (nas infundat, un muc, ceva si febra) sa ii administram la fel, 5 granule pe parcursul unei zile.
Eu sper ca nu e altceva ascuns, dar am sperante ca sunt (doar?!??) dintii, fiind prima dimineata, saptamana asta, fara febra si cu pofta de mancare, a papat laptic ca inainte.
Oricum, daca mai continua, mergem iar la dr.
Eu azi am zi de curatenie si pregatiri pentru ca maine avem musafiri, in contul zilei de Sf, Andrei. Am liber de la serviciu asa ca imi permit o zi din aia cum au tipele de la sala unde merge Anka (copil la cresa si eu imi fac de cap-adica mi-am facut, ca m-am plimbat prin Cora si am cascat gura pe la jucarii, decoratiuni de Craciun... fara sa ma impunga cineva de la spate sa ne grabim)

Pup comoarele, ma duc sa spal aragazul si sa-i schimb folia. Revin.

Meniu de post (eu tot scriu ca parca Gabrielaromt ma intreba)-salata de cartofi fierti cu muraturi, rondele de praz si sos de mustar, pasta de conopida cu usturoi si sfecla rosie fiarta si data prin razatoare, cu sare si ulei.

edit: am adaugat lipsa poftei de mancare la simptome (poate ajuta pe cineva informatia)

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

nici Darius nu plangea cand a avut infectie urinara,doar febra.
si lipsa de pofta de mancare poate fi un simptom de asemenea pt infectie. dar dc febra a trecut..nu stiu ce sa zic


Hainute de vanzare

Mergi la inceput