Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza sa poti sanatoasa cizmele superbe. mi le si imaginez, este una din culorile mele preferate si lenjeria sexy sa nu stea prea mult pe tine, da? vezi cum faci...


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor si eu sunt cam ingrijorata, va rog ajutati-ma.
am cantarit-o pe Anastasia si are cu 250 gr mai putin. este normal sa scada in greutate dupa toata perioada asta in care n-a mancat mare lucru decat san? este foarte activa, nu sta locului dar nu papa mare lucru, cateva lingurite si nu-i mai trebuie. se poate sa fie de la dintisori? chiar asa este cu dintisorii astia? temperatura n-a mai facut. face caca moale de 2 ori pe zi. oare sa sun pediatra sa-i zic?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna seara mamici,

mi-am pus mofturosul la culcare shi m-am asezat putin la computer. Am vazut ca ma intrebati cum se manifesta neurodermita. Este de fapt aceeasi dermatita atopica, care se manifesta ca o eczema urita la nivelul pielii care maninca rau de tot shi care e un chin pentru copilasi atit de mici. Partea buna e ca in timp ia forma mai usoara sau chiar dispare asa cum a si aparut.

Am vazut poze !!! Doamne cit au mai crescut copilasii noshtri!!!! Nici nu-mi vine sa cred ca acum 9 luni, virsta pe care unii din bebelusii acestei odisei au intrecut-o, ne clateam ochii pe picassa cu primii fluturasi veniti pe lume.

Am pus shi eu ceva poze noi cu Julius. Va doresc o noapte linishtita shi bebei cuminti!!! Stiu eu de ce va doresc bebei cuminti. Si Julius se trezeshte noaptea de minim 3 ori. El care a avut o perioada cind se trezea o singura data la titi shi gata .

Noapte buna!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara mamici!
Am intrat scurt pentru a saluta! Sunt la zi cu cititul dar, nu prea am timp sa spun ce si cum am retinut.Ma pregatesc de pus masa si apoi o baie fierbinteeeeeeee.Maine plecam la Milano sa sarbatorim 2 zile si 3 nopti ziua surorii mele si cele 8 lunite ale printisorului meu scump.Marti dimineata pleaca mama si deja sunt taree trista...Este primul Craciun fara familiile noastre dar si primul Craciun cu Eduard.
Delia,faci reteta care am lasat-o eu aici pentru puiul pe sticla?Trebuie sa iasa o minunatie...sa aveti pofta. Am schimbat reteta pentru prajitura negresa si vreau sa spun ca sunt mult mai multumita.Daca vrei ti-o trimit!
Strumpitz,mama prinde de cand este in Italia 3 weekend-uri din care 2 sunt la Milano la surori.Deci, ne-ai ghicit cu naveta.Sa porti sanatoasa incaltarile si abia asteptam pozele cu bradutul...stiu ca ai un foarte bun gust.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy,,nu te ingrijora aiurea! Este normal sa scada in greutate indiferent de moment...nu neaparat ca si cauza sa fie dintisorii.Si cele 250 gr sunt foarte putin nu ceva de speriat.Poate in ziua cand ai cantarit-o nu facuse caca sau doar ce papase ....a si nu uita ca a inceput sa ”escaladeze„ tot...deci nu mai sta doar in fundulet si atat.Nu suna pediatra ca nu are rost...parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Delia . Sa-mi spui cat ai tinut puiul, te rog. Ai cuptor electric? Eu sunt inca in cercetare cu cuptorul asta... pana ma invat cu el . As incerca si eu un pui sapt viitoare.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Care pui? Ca a disparut.....
Puiul tb sa-l pui cand ai timp , pe foc mic 150-180 grade si sa ai grija sa nu ramai fara apa in tava si in sticla... cand era aproape rumen i-am facut dus cu doza de bere(ca noi nu bem bere)si l-am mai lasat...Cuptorul e mai lent decat cel cu gaz, dar sigur ca stii ca-ti pastreaza temp... eu am o chestie fiind mereu in lipsa de timp... majoritatea le fac pe 250 grade...ca si calcatul pe 3 cu abur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally zici ca n-are rost sa sun.... nici nu stiu.
sa scada in greutate nu mi se pare normal, eventual sa stagneze.
bine, tinand cont ca a fost maraita, n-a mancat dar in schmb s-a zbenguit toata ziua...da, a cam consumat calorii pe care nu le ia din laptele meu suficient.
azi a mancat pireut de cartof cu ficatel facut in unt, nu a papat tot dar ma bucur ca a papat ceva. iaurt cu cereale a papat si fructele de dimineata vreo 50. in rest san. dar daca mai face si caca moale...se duce mancarea pe partea cealalta

distractie placuta in week-end si lasa nu fi trista, va fi cel mai frumos Craciun alaturi de Edy

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cuscra, ce am mai ras de " ii iei gata facuti!"
catank, eu la bebei , inclin spre supozitoare... ca a mea scuipa siropul si asa sunt sigura, punei supozitor ca e mai bine , noaptea febra creste!
roxy , poti sa suni si pediatra, dace bine dar sunt convinsa ca e oki
strumph, ma bucur ca te-ai inoit, iar de cizme, mai ales ca la tine poate e mai putin praf si se merita..
dinora de fiecare data cand intru in dm ma gandesc la tine
yasmy, ce faaaci?
mada sa-ti fie de bine fasolica .
ally , iubita, da mi-a ramas in gand de muult puiul tau astept negresa reloaded ...
noi am stat la eu si bb , tati s-a uitat la tv cu Maria...
bb alaerga din sufra in dormitor prin tot holul... ar vrea ea si in bucatarie dar e usa inchisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank.... ce dulce eeeee Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona tu ii dai zilnic paine lui Arsenie? are gingiuta umflata, se vede ceva?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput