Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

La mine a fost o probl cu site-ul si n-am mai putut intra.

Miki, e cam tarziu sa-ti mai raspun. Cred ca la 17.30 sau 18 e retragerea cu torte, dar nu stiu traseul. Sigur insa e de gasit pe net.

Catank chiar sunt curioasa cum va plimbati voi prin padure. Cu caruciorul? Sa pui reteta de biscuiti. As incerca si eu.

Delia . Sa-mi spui cat ai tinut puiul, te rog. Ai cuptor electric? Eu sunt inca in cercetare cu cuptorul asta... pana ma invat cu el . As incerca si eu un pui sapt viitoare.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Catank, e o dulce buburuza. I-a placut plimbarea! Am inteles si cum va plimbati: in brate, ca si noi, ca nu merge caruciorul pe aici . Dar nu obosesti? 2 ore??? Eu abia il plimb o juma' de ora si sunt rupta...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Catank, e o dulce buburuza. I-a placut plimbarea! Am inteles si cum va plimbati: in brate, ca si noi, ca nu merge caruciorul pe aici . Dar nu obosesti? 2 ore??? Eu abia il plimb o juma' de ora si sunt rupta...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


Cu caruciorul prin livada, pina la padureDe acolo in ''marsupiu'' Nu obosesc, am conditie fizica.
Culmea, sotul se vaita de spate cind o tine in brate, insa eu nu, ..nu am probleme.Am fost cu o vecina(20 ani)...dorea sa o mai tina si ea pe I, ...nu am vrut eu in schimb.La un moment dat, am vrut sa-i fac lui I o poza faina, dar din bratele vecinei, si nu statea Ioana, plingea. Mami e tot mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Nimeni?


Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!
Am ajuns si noi acasa Am bagat la mama fasole cu ciolan si tuica fiarta , am lasat si copii si acum suntem home alone. Am fi iesit cu prietenii pe undeva dar unii sunt raciti, altii lucreaza si azi..asa ca vom lenevi la tv. Parca e si dansez pt tine in seara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

CUSCRA, mie nu-mi zici nimik?, arunca si la mine tiparul ala de copii cu ochi albastri, ca mie nu imi iese si-ti dau si eu modelul de fata..
apropo de invatatoare , eu cand am facut pedagogie la scoala mi-am adus aminte de Doamna mea care ne batea cu linia la palma cand ne dadea tot ea 8 sau 9

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


cuscra draga, pai nu zisei ca-ti dau 2 gata facutzi si jucam si la nunta..ce tipar, ce alea alea...
cu doamnele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hello fetelor!

mada eu vreau sa ma mai dau pe placa dar naiba, chiar asta vorbeam aseara cu sotul ca daca ma doare mana in halul asta de la o simpla dezechilibrare, darmite sa pic direct in mana si cu viteza la snowboard nu stiu, mai vedem cand vine zapada daca rezist sa stau in casa cat despre cadouri nici noi pana acum nu am fost protocolari k la fel, nu aveam rabdare dar pt luca sper sa pot sa incerc treaba asta, imi aduc aminte cand eram mica noaptea de 24 imi faceam mereu planuri cum sa stau treaza sa l vad pe mosu si evident dormeam lemn iar pe 25 dim fugeam la brad cu ochii carpiti de somn, era tare frumos

simo ce norocoasa sora ta, o sa ma gandesc si eu bine la solutie

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


cred ca 80% din farmec e tocmai noaptea de asteptare, intrebarile, ce-o fi adus Mosul, gandurile... Mie astea-mi placeau..nu mai spun ca la 5 dimineata eram sub brad dupa ce incercasem toata noaptea sa-l prindem pe Mos in flagrant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, sa va fie de bine! O sa te odihnest bine la noapte... tare as mai fivrut sa o mai am si eu pe mama...

Spuneti-mi si mie: 36,5 e bine ca temperatura, nu? Rectal. Ca eu nu prea i-am luat lui Luca, daca n-am avut probleme. I-am luat acum ca era cam agitat si cam tuseste. Cred ca e bine.

PS Pe pro tv e meci, cred!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`Sara buna!

Mai da liniste e pe aici, se vede ca e zi libera si toata lumea sarbatoreste Eu nu am sarbatorit nik pana acum, abia acum mi-am adus aminte ca am uitat sa o sun pe sora mea din italia sa ii spun la multi ani nepotelei, oricum nu e tarziu, mai am timp, tot 1 decembrie e pana la miezul noptii nu ? Noi azi pe acasa si putin pe afara prin cartier la o plimbarica si ceva shopping pe la magazinul moldovenesc .... am cumparat carnati si kaiser sa imi fac maine cu fasole sa pap cu muraturi uhh deja imi ploua in gura si Nick abia asteapta, ca de cand ma intreaba cand ii fac fasole ... si eu abia acum mi-am adus aminte, am pus fasolea in apa sa se inmoaie pana maine sa o fierb

Am cumparat si bradut, unul de ala stufos si ce frumos mirosea... de la floraria mea de suflet, ciprioata de mi-a facut buchetul pentru starea civila in ianuarie, nu a fost scump, dar nici ieftin 45 lire si ni-l aduce acasa mai tarziu pe la 7, abia astept maine il impodobim si abia astept sa ii vad reactia piscoatei

Maine ma duc cu domnu sot la intalneala cu mamicile englezoiace, sper sa fie frumos si sa imi fac intrarea ok in grupul lor

Azi am pus un pic de ordine in dulapul pisocatei si am urcat sus in camera de la mansarda in comoda lucrusoare de i-au ramas mici si nu ii mai intra, 2 brate am dus off si sunt multe noi noute, daca abia purtate o data sau de 2 ori maxim ... rochitele, ciorapei lungi frumosi, bluzite,blugi, tricouase, body uri , pijamalute creste piscoata , trece timpul... maine face 8 lunite, ce repede a trecut timpul... parca mai ieri nasteam

Am pe foc un paprikas de pui bunnnnn... acusi ma duc sa fac galuscutele, abia astept sa pap, am o foameeeeeee

Abia astept ziua de sambata sa ma vopsesc , sa ma asortez cu noile achizitii de ieri.. mi-am luat niste cizme lungi absolut superbe, dementiale am intrat din prostie intr-un magazin scump, desi eu de obicei nu intru ca eu nu dau sute de lire pe incaltari... dar tot proband in alte cateva zeci de magazine sa imi gasesc ceva pe masura mea, care apropo e mare 41-42 traiesc pe picior mare nu ? si greu mai gasesc sa imi cumpar de incaltat deci am intrat si zic ca hai sa ma uit ca doar nu costa bani si am pus ochii pe o pereche culoarea untului, un pic mai inchis sa spunem... absolut superbe.... am intrebat daca au masura mare mi-au spus ca da, mi-au adus sa probez , m-am indargostit de ele pe loc si nu am iesit din magazin pana nu le-am si luat cu mine oricum nu am dat pret intreg ca erau la reducere, de la 170 lire la 120 dar mi le-a facut mosu cadou si mi-a mai luat mosu 2 rochite , 2 perechi de blugi skinny si alte cateva bluzite si pluoverase, sa nu mai punem la socoteala ceva lenejerii sexy ...ufff ce bine ma simt, abia astept sa ma imbrac cu ele

Gata fug ca acusi miroase a fum de la bucatarie , mai trec eu pe aici dupa ce pap bine si pun burta la cale si o sa scriu la fiecare in parte, desi pe aici nu prea s-a perindat lumea azi, toata lumea la ciolan afumat si un vinut fiert



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

simonacip Eu cred ca ochii Ioanei vor fi albastrii, ma crezi?! Asa ii vad eu... Deci, cum facem? O vrei?Ce-mi dai la schimb? Pammm ...Intrebare de baraj! Nu de alta, dar am nevoie de un ginere Stiu cu ca sunt ''dati''(nu vreau sa vina ailed cu batu dupa mine)dar din 3...imi mai ramane si mie un FAT FRUMOS?!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca





super, deci e loc de ochi albastri la I?Cum sa nu-ti dau un baiat? da mama, siguur

Mergi la inceput