Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy , fac dimi si seara cate 40 din fiecare 2 serii de 20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, mi-am adus aminte in timp ce dadeam cu aspiratorul..... pai eu doar un ginere de la Simo, pt ca Maria face 9 ani in aprilie... cred ca e prea mare pt David!Auzi, si noi daca suntem cuscre cu Simo intre noi cum ne numim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sa va zic meniul de azi?
pui pe sticla , paine de casa, fasole verde cu usturoi si cartofi prajiti, acompaniati evident de mujdei.... si de un vin fiert
LA MULTI ANI ROMANIA! LA MULTI ANI ROMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Citat:
citat din mesajul lui catank


Aseara am incercat sa-i dau iaurt cu alte fructe, adica nectarina si pruna din compot plus brinzica....pas...nu a vrut...In schimb acum de dimineata a mincat 120 de fructe si a adormit fara titi. Mda...zile si zile...
yvyanaMultumesc ptr info legat de banana.... eu le urasc, si I le adora Mai mult de 2 ori pe zi nici eu nu-i voi da... vad eu ...

Intrebare, intrebatoare?! In Capraru spune ca putem sa-i dam seara fructe biscuiti. Nu mi se pare o idee buna... Fructele cu laptele inainte de naniVoi ce stiti? Daca stau sa ma gindesc...si fructele din iaurt Offffffff

Pina una alta va dam tortulet la pachet...Ioana implineste astazi 8 luniteUraaaaaaaaaa Acus face 18 ani!





La multi ani pentru scumpa ta I!!!

Mi se pare cam mult banana de 2 ori pe zi zilnic
In legatura cu biscuitii, am observat ca toate firmele au la ingrediente sare, zahar, agenti de afanare (carbonat acid de amoniu, carbonat acid de sodiu, tartrat monopotasic etc...) asa incat nu vad diferenta intre cei speciali de bebelus si biscuitii ordinari




am gresit, am vrut sa spun pe saptamina. Biscuiti fara gluten mai am 4 apoi ii voi face in casa. Am reteta din Capraru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, mi-am adus aminte in timp ce dadeam cu aspiratorul..... pai eu doar un ginere de la Simo, pt ca Maria face 9 ani in aprilie... cred ca e prea mare pt David!Auzi, si noi daca suntem cuscre cu Simo intre noi cum ne numim!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


DE 3 ORI CUSCRE!!! TOT CUSCRE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

AILED ce bine suna ce gatesti tu acolo...cu vin viert m-ai dat gata, e ''slabiciunea'' mea

Noi acum ne-am intors de afara, dupa 2 ore de plimbari prin padure(va pun foto mai pe seara)acum ne-am hidratat un pic si plec din nou la drum ...
Asadar....ne ''auzim'' mai pe searaaaaaa bye, bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ailed si eu tot pui pe sticla fac acum! Sper sa-mi iasa ca n-am mai facut niciodata!

Catank unde anume in Capraru e reteta de biscuiti? Ca eu n-am gasit-o Nu sint eu mare bucatareasa dar as incerca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvyana , eu am incercat odata da muream de foame si n-am avut rabdare si nu era bine facut... acum a stat o gramada in cuptor si l-am uns cu unt pe afara si pe dinauntru... ma gandeam la Smaranda, mama lui Creanga cand faceam asta si un praf de sare... si i-am turnat o doza de bere pe el... cand a inceput sa se rumeneasca... sper sa iasa...
chiar catank, prezinta-ne si noua reteta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ne- am intors si noi, o aglomeratie cumplita in Buc cu parada asta.
Si cum mereu sa nu zici hop pana nu sari, uite cum ne ducem si sapt viit la Buc 4 zile. Asta este.

Mada, masina de vase eu am Electrolux, in Is, iar de cateva luni ma chinui sa o conving pe mama sa luam una si aici si nu vrea si pace. Ca le spala ea, etc.
Vezi ca sunt standard dimensiunile, sunt masini mari si mici, inoporabilea au ba, au aceleasi dimensiuni. La ce dimensiuni ai dat sigur iti trebuie mica. Eu o gasesc inispensabila acum dupa ce am vazut cum e cu ea, gatesti de placere, ca la final nu iti ia o ora sa speli ce ai murdarit, plus e ideala cand ai musafiri, pleaca ei, pui in masina dai drumul si tu te odihnesti.
O recomand cu caldura.
Noi am cautat primordial dimensiunea, pe urma sa fie clasa A cu consumm mic de energie si apa, sa aiba afisaj electronic, sa stii cand se termina si sa aiba program quick, and ai doar cateva vase.
Cam atat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Gata plimbarea, I a cazut la datorie... doarmeeeeeeeee

''Biscuiti ptr sugari

530g faina, 250g zahar pudra, 250 ml lapte, 60g unt, un virf de cutit bicarbonat. Se framinta un aluat, se taie biscuitii de forma dreptunghiulara si se coc la foc potrivit in tava tapetata cu faina. Dupa racire, se trec prin masina de tocat (ca pesmetul de paine)si se pastreaza intr-o cutie bine inchisa. Se folosesc (opariti in prealabil)cu suc de fructe sau cu mar ras (4 lingurite de pesmet pentru un mar mare ras)sau alte fructe strivite si ca adaos lapte sau iaurt.'' CAPRARU, E., CAPRARU, H.,(2011)Mama si copiluEd.Medicala, Bucuresti, pag.224

Bunnnnnnn...
Am avut timp sa atasez in album si foto de astazi....
Maine albumul va fi gol

Pupici!!!

Mergi la inceput