Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank a inceput s-o deranjeze si pe Ioana gingiutele? de aia a plans, nu? of ce mila mi-e de ei... mai ales cand vad ca nu papa.
azi dimi a papat fructe doar vreo 50 gr cred. apoi titi. oare se satura doar cu titi? dar banuiesc ca da, dupa cum vad eu.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miki las ca e bine sa te gindesti de ''1000 de ori'' si sa alegi odata!
roxy Tu chiar in Brasov locuiesti? Cit de curind ajung prin zona, vezi poate iti tii tel inchis

Gata, ...citesc presa si fug afara. Pina atunci poate se trezeste si
Ioana. Stiti ce i-am facut ieri?! Am muscat-o de obrajor, nu rau...dar atit cit sa inceapa sa plinga..I-a trecut repede dar imi venea sa-mi dau 2 perechi de palme... Imi vine de fiecare data sa musc din ea la propriu...cu sete
Offfffff m-a facut din OM, neOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy cred ca da. Nu sunt f convinsa... imi cam ia mina mea si da sa roada la ea... in ciuda faptului ca are ce roade ..dar na...

Dupa episodul de ieri noapte, ma asteptam sa fie mai rau dar vad ca a fos ok. Ieri de zi a mai plins f tare de doua ori, a transpirat rau...ii luasem temperatua avea 37.3 rectal...ma speriasem.
In gurita nu vad nimic deosebit..parca ar fi inflamata gingia superioara mai mult fata de cea inferioara...dar asta se observa de multa vreme. Cu siguranta cred ca va mai dura...sa nu?! Vedem... noi ii asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed cum stai cu abdomenele? deja Anastasia s-a obisnuit cu mine cand le fac si nu prea mai rade, cred ca deja o plictisesc cu abdomenele

lalely sa foloseasca David sanatos jucariile si premergatorul. am inteles cu bona....sper sa ai timp sa te decizi si sa faci cea mai buna alegere. ce preturi sunt la voi?

miki tu cu bona cum faci? te-ai gandit?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




cred ca incep cautarile dupa sarbatori..o sa intreb pe aici prin zona in stanga si dreapta..partea proasta e ca trebuie sa fie de aici din zona pt ca daca vine din bucuresti e drum lung si nu pot sa stau diminetile cu sufletul la gura ca nu ajunge..iar eu plec dimineata f devreme..
inca zic ca mai am timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, poate il duci pe Vlad dupa amiaza la retragerea cu torte. Si acolo e frumos.

Catank, eu fructe seara nu ii dau. Am citit si eu, dar stiu ca fructele se recomanda dimineata. Dau si energie, plus ca Luca are stomacul mai sensibil.

Lalely, sa folositi sanatosi jucariile!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Romania!

in curand amiaza iar zana mea abia acum a adormit desi e treaza de la 6:30! s-ar juca toata ziua! stau si eu cu ea in pat pt ca ieri cand s-a trezit a luat-o la plimbare si a aterizat pe parchet nu ma indur insa sa o culc in patutul ei! ajunge ca noaptea acolo doarme singurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Miki, poate il duci pe Vlad dupa amiaza la retragerea cu torte. Si acolo e frumos.

Catank, eu fructe seara nu ii dau. Am citit si eu, dar stiu ca fructele se recomanda dimineata. Dau si energie, plus ca Luca are stomacul mai sensibil.

Lalely, sa folositi sanatosi jucariile!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


ce retragere ? cum e ca nu stiu..si pe la ce ora e, ai idee ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Ce fac fetele ?

Gata ati plecat toate in weekend prelungit? ce bine de voi, barbatii acasa zilele astea, trai pe vatrai

Eu am venit de la dentist, toata un zambet nu m-a durut deloc, nu mi-a facut nici o anestezie, super dentista asta de acum trebuie sa ma obisnuiesc cu dintele in gura, o sa imi ia vreo 2 zile cred

Piscoata mea e maraita, musca tot ce prinde, baga tot in gura si roade ... a papat cam 7-8 lingurite de fructe si gata, a inchis gura nu mai voia, eu-s happy si cu atata, nah... ce sa fac daca noi suntem alea ramase de caruta ? sa vedem daca o sa vrea supica la pranz... acum e in patut si se maraie, ca am pus-o sa suga si sa o adorm si nu a vrut, voia sa se catere pe patut, deci luat una bucata piscoata maraita si pus in patut sa-si faca de cap pana o ia somnul ...se screme sa faca un kk acum, pe burta si uhh hh uhhh de aia deci nu voia fata nani, pana nu face ea kk sa se mai elibereze sa doarma fara probleme

E un soare afara si caldut de zici ca nici nu a plouat mocaneste toata noaptea si vine primavara m-as duce la plimbari dar sunt chiauna inca si acusi la 11 vine menajera si abia dupa ora 2 o sa putem iesi, mai ne odihnim si noi pana atunci vreau sa ies sa ne uitam de bradut, azi/maine il facem abia astept, desi afara e cald si zici ca Pastele si nu Craciunul, seara cand se lasa rece si facem focul in semineu e numa bun

Ma duc sa schimb piscoata de kk, acum se maraie ca vrea schimbata



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank


Aseara am incercat sa-i dau iaurt cu alte fructe, adica nectarina si pruna din compot plus brinzica....pas...nu a vrut...In schimb acum de dimineata a mincat 120 de fructe si a adormit fara titi. Mda...zile si zile...
yvyanaMultumesc ptr info legat de banana.... eu le urasc, si I le adora Mai mult de 2 ori pe zi nici eu nu-i voi da... vad eu ...

Intrebare, intrebatoare?! In Capraru spune ca putem sa-i dam seara fructe biscuiti. Nu mi se pare o idee buna... Fructele cu laptele inainte de naniVoi ce stiti? Daca stau sa ma gindesc...si fructele din iaurt Offffffff

Pina una alta va dam tortulet la pachet...Ioana implineste astazi 8 luniteUraaaaaaaaaa Acus face 18 ani!





La multi ani pentru scumpa ta I!!!

Mi se pare cam mult banana de 2 ori pe zi zilnic
In legatura cu biscuitii, am observat ca toate firmele au la ingrediente sare, zahar, agenti de afanare (carbonat acid de amoniu, carbonat acid de sodiu, tartrat monopotasic etc...) asa incat nu vad diferenta intre cei speciali de bebelus si biscuitii ordinari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy scaun de masina pentru pitica tot Maxi-Cosi vreau sa iau, nu m-am hotarat inca pe care! Nici L nu a papat azi din fructe nici o lingurita, macar piscoata ta a papat putin!

Roxy, Catank nu vreau sa va speriati, dar perioada asta nasoala fara papa si cu urlete dureaza ceva; la L a durat vreo 2 saptamani, deja imi pierdusem speranta ca e de la dintisori si cand a facut si febra (39.2 grd C) m-am dus cu ea la pediatru si mi-a zis ca in nici un caz nu-i vor da dintisorii in urmatoarea luna asa ca febra are alta cauza... in doau zile i-a aparut primul dintisor si dupa inca o saptamana al doilea


Offf s-a dat cu capul de usa e tare urlacioasa de dimineata pitica, dar si tare obosita si de aici pericolul sa cada si sa se loveasca usor ... si nici nu vrea sa doarma.


.

Mergi la inceput