Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata si de la noi

David a adormit ca de..aseara s-a culcat la 23.00, azi la 08.00 s-a trezit..peste noapte la fel...

S-a jucat putin cu jucarioarele primite si gata!!A fost rapus.
Vroiam sa va zic ca am primit si noi surpriza formelor de biscuiti de la Fisher Price si este ok.Canta ,este in limba romana si cred ca atunci cd va fi mai mare o sa placa mai mult aceasta jucarie...
Am primit si premergator...a fost tare incantat de el,dar azi nu a vrut mult in el si ..gata!!!

Dupa-amiaza iesim pe afara..este iarasi cald di frumos si sper sa stam mai mult!!

Va pupic!


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

La multi ani, Romania! La multi ani romani!

ce faceti? cum ati dormit? noi foarte bine, de la 22 la 6 apoi iar pana la 8. ma cam doare capul, cred ca de atata somn.

madutza si nu te-ai apucat de bagaje pentru cand pleci de Revelion? super ca mergeti in Moldova, ca la Moeciu oricum ai mai fost si vii mai usor.

iony ce mai faceti? ce face printesica frumoasa? voi cum mai stati cu dintisorii, cum papati?

strumphitza tinem pumnii la dentist. ah, ce oroare am de dentist, mai bine merg la spanzurat
of, saracuta piscotica. cat mai sufera bebeii astia, asa mila mi-e de ei.
ai facut test, ai? eu cred ca te cam simteai cu musca, zi drept ai uitat sa iei vreo pastiluta?

simona ce tare ai fost cu tiparul adevarul este ca sunt superbi puiutii tai, ochisorii aia frumosi si albastri cred ca daca nu ii aveau albastrii nu mai era acelasi lucru.

catank pai aia este noapte neagra? daca tot te-ai trezit este putin alba-gri noapte neagra este cand dormi ca o valiza de seara pana dimi.
La multi ani! Ioana scumpa, sa cresti mare si sanatoasa si la fel de furmoasa ca acum

scrish exact asa faceam si eu. incercamn sa stau treaza sa-l vad pe Mosu' si dormeam dusa. dimineata saream calare pe cadouri. ce-mi placea.... acum la fel facem

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss mi-ai scris...ca speri sa ne vedem iarna asta. cand aveti de gand sa veniti la munte si unde? as vrea tare mult sa ne vedem

catank Ioana are puloveras ca al Anastasiei
este o dulce.

fetelor, of...n-am mai scris comentarii la poze. ca de obicei am scris aici 'in direct'

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Hai mai roxy, ...s-a trezit copilu in liniste, mufat, papat, culcat...pai asta inseamna gri???
Ieri seara a plins ffff rau, si nici titi nu a vrut
Deci, tot o noapte neagra si ff bina o declar.

lalely sa folositi jucariile cu placere
miki hai ca nu e drumul asa lung La cit de mult imi place grecia, cred ca as pleca pe jos sa fiu sigura ca la vara sunt acolo. Am fost de 2 ori...Superb!
Legat de vis, ..tu erai preocupata cu prepararea hranei ptr puiuti, aveai 1000 de idei si nu stiai ce sa pui in practica. Si eu ma strofocam sa fur idei de la tine, dar tu confuza cum erai, nu-mi ofereai info prea multe, si eram cu ochii pe tine sa vad cum si ce gatesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

viss mi-ai scris...ca speri sa ne vedem iarna asta. cand aveti de gand sa veniti la munte si unde? as vrea tare mult sa ne vedem

catank Ioana are puloveras ca al Anastasiei

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Eu am observat prima(logic, nu stiiai tu ce aven noi in dulap) Am vazut foto cu Anastasia cind ati fost in vizita. Noi avem doua, acesta si unul maroNLe-am primit cadou!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank nuuu, ca nu ne referim aici la gri-adica stare naspa. adica, culoarea noptii: daca nu dormeai era alba, daca te-ai trezit de 2 ori este alba-gri si daca dormeai ca valiza-n gara era neagra. na ca te-am lamurit de tot

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

simonacip Eu cred ca ochii Ioanei vor fi albastrii, ma crezi?! Asa ii vad eu... Deci, cum facem? O vrei?Ce-mi dai la schimb? Pammm ...Intrebare de baraj! Nu de alta, dar am nevoie de un ginere Stiu cu ca sunt ''dati''(nu vreau sa vina ailed cu batu dupa mine)dar din 3...imi mai ramane si mie un FAT FRUMOS?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Hai mai roxy, ...s-a trezit copilu in liniste, mufat, papat, culcat...pai asta inseamna gri???
Ieri seara a plins ffff rau, si nici titi nu a vrut
Deci, tot o noapte neagra si ff bina o declar.

lalely sa folositi jucariile cu placere
miki hai ca nu e drumul asa lung La cit de mult imi place grecia, cred ca as pleca pe jos sa fiu sigura ca la vara sunt acolo. Am fost de 2 ori...Superb!
Legat de vis, ..tu erai preocupata cu prepararea hranei ptr puiuti, aveai 1000 de idei si nu stiai ce sa pui in practica. Si eu ma strofocam sa fur idei de la tine, dar tu confuza cum erai, nu-mi ofereai info prea multe, si eram cu ochii pe tine sa vad cum si ce gatesti

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







ha ha daca te-ar auzi sotul meu o sa zica ca ma m-ai nimerit bine de tot..el sustine ca f f greu ma hotarasc la ceva..mai ales cand merg la shopping

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed cum stai cu abdomenele? deja Anastasia s-a obisnuit cu mine cand le fac si nu prea mai rade, cred ca deja o plictisesc cu abdomenele

lalely sa foloseasca David sanatos jucariile si premergatorul. am inteles cu bona....sper sa ai timp sa te decizi si sa faci cea mai buna alegere. ce preturi sunt la voi?

miki tu cu bona cum faci? te-ai gandit?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank nuuu, ca nu ne referim aici la gri-adica stare naspa. adica, culoarea noptii: daca nu dormeai era alba, daca te-ai trezit de 2 ori este alba-gri si daca dormeai ca valiza-n gara era neagra. na ca te-am lamurit de tot

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Am inteles, dar nu vreau sa pricep.
Ma dau batuta, fie ca tine, dar mie tot mi-a placut.

Mergi la inceput