Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Loys nu i-ai dat cumva un vaccin de curand?
Noi am mai avut probleme cu mancarea dupa cate un vaccin.Criza mare a fost dupa vaccinul de 4 luni.Cred ca a fost singura data cand am fost f stresata cu mancarea cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

doamne, nicole, mie mi se face pielea de gaina cand citesc treburile astea. vreau sa te stiu mai intremata! face-as ceva pe morcovu ala, ce vremuri traim.
nu am mai sunat aseara ca sister s-a sucit cum s-a sucit si si-a tradus cu o colega mai englezita ambele articole. turbata mai e.
ai grija de tine. te pot ajuta cumva? vrei sa iti gatesc eu pt strumf? vrei sa vin intr-o noapte sa dorm la voi si sa te odihnesti? sa innebunesc de nu vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

adi,esti senzationala.!
iti multumesc din suflet!
incep sa imi revin.
maine examenul cel mare!
tineti-mi pumnii!
mai nou,cand vede pisica spune:pisi zat!imi vine sa il mananc!
si acum vestile:avem 7,650 kg! 1 kg pus intr-o luna si 3 saptamani!
e fantastic,superb!
ii multumesc lui Dumnezeu si tuturor celor fara de car enu s-ar fi putut!
sa traiasca Viusidul,McT oilul, Monogenul, infatrini,sanzime,colostrumul si toate maclavaisurile de mi l-au facut ditamai uriasul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Ali cu vaccinurole am terminat demult..pana la vartsta de 5 ani....Aseara a mancat o banana si un borcanas de fructe cu iaurt de 160ml...ma m speriat..Ma gandesc ca are si el mofturi si nu vrea sa pape..lapte ..nu mai vrea..mananca doar dimineatza prin somn si atat..Cine are Carte electronica cu meniuri pentru bebici?..ca nu mai stiu ce sai fac de mancare...Puiu meu nu vrea sa pape mai mancarea mai marisoara...si totusi are 6 dintii..i se face greatza imediat daca e o bucatica mai mare...deja ca atunci cand nu vrea sa pape se face ca varsa...Ai vostii cum papa ?si cat de mare?Of..Histamina....imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva,,Doamne.....in ziua de astazi n u mai poti sa cumperi nici de pe piata de la tarani si mai zic ca sunt bio....Mult curaj .sanatate si succes la examen..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

1. la ora 14.oo ieri m-a sunat tata.eu eram sa imi tin cursul. m-a anunatat ca a murit una din surorile mamei, o matusa la care tin f mult si ca mamei i s-a facut rau.eram la celalalt capat la Bucurestiului. repede am plecat si am ajuns acasa.
2, in drum spre casa ma suna verisoara mea sa imi spuna ca puiul ei e rau,ca acea galma de la gat are calcifieri,ca l-au propus pt operatie si biopsie.are 10 ani.urlete,plansete, depresie mare.a trebuit sa dau telefoane sa ii imbarbatez,sa fac rost de alt dr pt o alta opinie.sunat si la verisoara a carei mama a murit.idem.
3. ajung acasa, strumf ma ia in primire.mama era f rau. i-am dat calmante, l-am pus pe tata sa stea cu ea.
4.m-am intors la strumf, gatit ciorbite, piureuri pt strumf.
5.vine tata si din senin am zis ca ma duc la mama sa ii duc ceapa. s-au uitat si tata si sotul ciudat la mine,dar eu mi-am ascultat instinctul.mama era blegita toata, nu se tinea pe picioare si in casa un miros infernal. m-am repezit in bucatarie:deschisese 3 ochiuri la aragaz,dar cu flacara erau doar 2 .am deschis usi,geamuri,am oprit aragazul.m-am speriat.a zis sa nu tip.eram f speriata,dar am vb calm,linistit.mi-a spus ca ea crede ca o chemase sora ei sa se duca dupa ea si ca m-a trimis Dumnezeu.
6.dupa ce rezolv cu mama,il trimit pe tata sa stea cu ea.iau strumf si sot.vreau sa invat pt examen.nu se poate.suna vara-mea ca are o alta opinie si ca ar fi ceva nasol la puiul ei.plansete,urlete.
7. renunt la invatat cand strumf a descoperit doua capace de aluminiu la bucatarie si le lovea furtunos prin casa.la ora 1 m-am culcat,la ora 6 m-am sculat.
8. azi am asa:inmormantarea matusii(a murit alaltaieri,dar nimeni nu a avut curaj sa ii spuna mamei).nu ma duc.de aranjat o vizita la dr pt vara-mea, de discutat despre analizele strumfului,de facut 2 lucrari si de invatat pt examenul de la ora 16.
e putin probabil sa il iau,dar fac tot ce omeneste se poate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Histamina, iti tinem pumnii si cum noi stim ca minuni exista, poate iti va ajuta Dumnezeu sa treci cu bine de examen.Trebuie sa ti se intimple si un lucru bun, nu numai lucruri neplacute.

Loys, nici noi nu mincam mancarea decit daca e bine pasata.Neuroloaga la care ii duceam pe copii, mi-a zis ca nu are nici o semnificatie neurologica chestia asta si ca pursi simplu am pierdut eu trenul cumva si nu le-am dat mincare cu bucatele mai mari cind ar fi trebuit.Dar ea nu stie cum faceau de fiecare data cind incercam, aveam impresia ca se ineaca, ca nu mai pot respira.Si la Filip este mai rau decit la Carina cu toate ca el are 10 dinti si 4 masele.Nici eu nu stiu ce sa le mai gatesc.Noi inca sintem la regim, abia de ieri am inceput sa nu le mai fierb carnea separat si sa combin laptele fara lactoza cu cel normal.
Cind am mai citit si povestea Histaminei cu morcovul, m-am ingrozit.
Noi ne straduim sa le cumparam lucruri cit mai sanatoase si naturale .....si uite ca aparentele ne pacalesc.
si sa fiti cuminti ca mai e putin si vine Mosul.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Histamina..Dumnezeu e mare.increderea in le si o sa treceti si pesste greutati.. Danasima dar voi de ce consumati lapte fara lactoza?Si noi folosim..si acum vrea doar seara si dimineatza lapte..Eu am incercat de mult sai dau mancarea mai mare.. cateo data o papa cateo datya nu..isi face greatza si nu mai vrea....el isi face grata si daca nu vrea oricat de pasata ar fii mancarea..e tare smecher..si imi da peste mana si peste lingura...iti imaginezi cum arat dupa mama la strunf...:))))Cateo data nu mai stiu ce sa combin sa i fac de mancare ..va pup si multa sanatate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Azi puiu meu ar face un an de zile de cand ar fii trebuit sa se nasca...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Fii fericita, Loys ca ai un baiat mare deja, care a trecut de un an.
Sa fie sanatos si voi la fel.
Noi mincam lapte fara lactoza de o saptamina , asta e a doua, pentru ca au facut gastroenterocolita.Dar sper sa revenim cit de cit la normal pentru ca am impresia ca nu prea se satura de la laptele asta, aseara Filip a mincat 10 masuri de lapte, i-am facut 8, s-au terminat si a inceput sa urle la propriu, asa ca i-am mai facut 2 masuri si le-a mincat.
Poate in felul asta vor recupera ce au pierdut sap trecuta in greutate.
Histamina cum a fost examenul?

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

MUltumesc la fel Danasima.....A ok ...o sa treaca si o sa reveniti la laptisor normal...eu ii dau lapte fara lactoza din cauza refluxului....ca in rest ii dau iaurt si iaurt cu fructe...acum sia scos o masa de lapte..cea de la pranz..mai bine si asa e prea scump si cutia mika..noroc cu asigurarile astea ca mai ramburseaza putin.......

Mergi la inceput