Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

nici noi nu mancam decat pasat. ai mei au 1 an si 6 saptamani. daca le dau cu bucatele minuscule, se ineaca, deskid gurile ca si cum s-ar sufoca. asa ca ii mai las asa vreo 2 luni, apoi o sa le pun prin casa paine cu unt sau cu dulceata/smantana pe farfuriute, bucati, sa le pape intre mese. dupa care le voi da o parte din fructe pisate, o parte blenduite, incep cu 2-3 lingurite si cresc cantitatea. apoi o sa fac asa cu iaurtul si banana, la sfarsit cu legumele. nu ma grabesc sa nu le mai dau blenduit, ca asa le pot pune in mancare si mizerii sanatoase si sacrboase, gen broccoli, pe care altfel sunt sigura ca nu le-ar manca.

nicole, innebunesc cand citesc. pt voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Al meu de cand am fost in tara si a fost bolnav de a vomitat..si i e facea greata..acum am grija cum ii dau mancarea si o data ce incepe sa se faca ca vomita imi vine sa mi zmulg parul din capca e si smecher...manca biscuite si scuipa bucatile mai marisoare ..pana intr o zii cand nu a mai scuipat si a inghitit..am fost in panica 1 minut ..cel mai lung munut..ca nu putea respira si nici vomita...si am zis de atunci nui mai dau biscuiti..si ii dau piscoturi de facut tiramisu..sunt mai tari..Si ii mai bag miez de paine in supa..mai incerc sai dau si mixat cu furculita..si papa..dar numai cand vrea el..Cred ca o sal iau si eu mai incet ..ca doar nu dau turci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la examen am facut atat cat imi este nivelul meu acum.atat am putut. nu cred ca il iau.daca il iau,e o minune de la Dumnezeu.

azi prefer sa ma adancesc in lucrari, o sa mai citesc ceva pt teza de doctorat.
de sapt viitoare voi relua insa toata materia la germana.

maine tai porcul.e al doilea. din primul am avut doar o jumatate si deja nu mai este.carnea d eporc contine diaminoxidaza,enzima pe care eu nu o produc. treb sa pap zilnic.

am intrat aseara in bucatarie si am crezut ca fac infarct:
fi-miu statea cu ta-su in jurul ceaunului cu untura rece de porc, intingeau cu paine ,muscau si din ceapa si mancau de le trozneau falcile!
tata,ca sa ma consoleze ,zice saracu:lasa tata ca azi i-am dat ciorba acrita cu zeama de varza de casa.la inceput nu a vrut sa o manance ,dar i-am ras niste biscuiti (f dulci) in ea si a mancat-o toata!biscuiti dulci cu zeama de varza si leustean?????
deja era prea mult!
strumf nu a avut nimic. a dormit de la 12 la 3.30 fara pauza,ceea ce a fost f bine.apoi s-a trezit din ora in ora pt papa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

m-a sunat sotul: de azi e somer.
nici nu plang,imi curg lacrimile pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Dumnezeu mi-a luminat mintea ,mi-a dat o idee geniala:DE LA 1 IAN 2012 SOTUL MEI INTRA IN CONCEDIU DE CRESTERE SI INGRIJIRE COPIL!
pana in august e asigurat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

offffffff, histamina!
ma omori cu zile!
mai dai viusid ca strumf? si lunile viitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Si eu care credeam ca ai deja rezultatul la examen, histamina si intrasem sa vad ce ai facut.Ma bucur ca ai vazut partea buna a lucrurilor in toate.Cred ca asa trebuie sa ne incurajam singuri/singure de fiecare data.
Adi sa stii ca am incercat schema cu pine cu unt si dulceata si nu a mers.Au muscat, bagat in gura, supt cit au simtit gust dulce apoi scoteau afara ghemotoace de piine, prin toata casa.Cred ca furnicile faceau hora bucuriiei.
Astazi am fost sa cumparam cadouri pt copii, nepot si fina, a fost groaznic de aglomerat si noi ne si grabeam, dar macar am luat, pot sa stau linistita sapt viitoare.Eu cu porcul nu am treaba ca au mama si soacra.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Histamina , vezi sa nu aiba cumva intrerupere pe cartea de munca.Adica sa nu intre in somaj de luna asta si abia dupa ceea in concediu de crestere al copilului.
Imi pare tare rau ca treci prin atatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ei,da,se mai intampla si credeam ca mie nu mi se va inampla.am clacat.am avut 3 nopti consecutive cu max 2 ore dormite,intre timp am taiat si transat si pregatit un porc de 120 de kg si ieri am clacat.
am ametit,nu puteam nici sa respir, nici sa mananc.
cu chiu cu vai m-a scos sotul din casa la stomatolog unde, minune,chiar mi-am pus o plomba.a fost super prietena mea,mi-a spus ca e cadou de mos si nu platesc.
o plateam oricat,important e ca a avut disponibilitatea s aimi lucreze.

azi noate a marait,plans mancat de la 2 la 3.30.am dormit de la 3.30 la 7.30,ceea ce mi s-a parut enorm.
strumf e fenomenal.se joaca,rade,vb,se catara,e o minune.am spus ca daca nu era al meu,il infiam.il iubesc pentru ceea ce este el,pentru ca e minunat si abia astept sa il descopar cum infloreste,minunea mea.

nu va avea intrerupere pe cartea d emunca,intra direct in CIC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am fost asa de zombie ca pe 18 dec ,mi-am amintit abia seara ca e Sf Mc Sebastian,deci e si onomastica strumfului!
mama denaturata.

Mergi la inceput