Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Buna...revenim si noi dupa o lunga absentza....am incercat sa citesc ce ati mai postat dar nu am reusit....Noi suntem binisor..nu papam..prea bine suntem mofturosi..avem 6 dinti .stam in picioare si vrem sa mergem ..dar fricae prea mare..asa ca mergem pe langa masa.La ce varsta au mers strunfi vostri...?Al meu are acum 1 an si 3 luni si 9.200kg..merge catelus...kine nu mai facem ..gata ca trebuie sa mearga si nu mai are nevoie..va las ca trebuie sa mi adorm strunful care nu are somn..trage de brad,,va pup multa sanatete..pe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele,NU MAI POT!
d epe 6 sept se scoala intre 2 si 5 dim, plange cca 10 min,apoi se joaca, maraie,vb si MANANCA.
i-am pus portie dubla seara, i-am facut-o mai consistenta, i-am dat chiar si carne, i-am dat fructe, i-am doat cereale.am schimbat meniul de nspe mii de ori si tot 500 de gr de cereale cu laptitc de vaca papa pe noapte!
nu mai pot.ma lasa nervii.deja examenul de joi e ratat, la fel si bursa.
am adormit in timp ce vorbeam la germana cu profesorul.niste copii d ebani gata au ras, asa m-am trezit.
profesorul s-a suparat rau pe adolescentii cu fumuri,mi-a spus ca si el a avut copil mic si intelege.
ma chinui de 3 zile sa gatesc si nu mai am forta.
nu spun de kile date jos.efectiv NU MAI POT.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Pot sa te incurajez si sa-ti spun doar ca o sa treaca.
Si noi am avut faze de-astea pana pe la 1,8 ani.De pe la 7 luni au inceput.Doar ca eu nu i-am dat de mancare noaptea.
E posibil sa fie un puseu de crestere sau poate ca e teama de a nu pleca de langa el. Eu o perioada am crezut ca e din cauza dintilor dar de fapt sunt convinsa ca era teama sa nu plec de langa el.La noi a avut efect de linsitire o saptamana de concediu la Covasna.Aerul de acolo e renumit pentru linistirea somnului.
Multa forta iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

nicole, sper ca iti bagi mintile in cap si te duci la examen joi, ca doar prima conditie e sa te prezinti.
si noi am jucat in filmul asta cu ioakim, pur si simplu a venit o zi cand nu s-a mai trezit. dar daca ii dai nurofen, doarme? ca eu am constatat ca asa se intampla. sau nu ai voie? doarme prea mult dupa-masa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu doarme, dr zic ca e de bine,ca asa recupereaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pentru Histamina si mamicile care nu au destul lapte,eu am descoperit de curand un dispozitiv,din pacate a fost prea tarziu pt mine.
Am deschis un subiect aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168659&nm=SNS-Medelapentru-mamicile-care-nu-au-lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Loys, ce ma bucur ca ai scris.Chiar ma intrebam ce faceti, ce face bebe.
Stai linistita ca va merge el, Carina a mers la 1 an 3 luni si 18 zile , adica atunci a facut primi trei pasi.Si din cite stiu eu tu ai nascut cu 25 saptamini, deci cu trei inaintea mea.Cit priveste mincarea, nici copii mei nu au fost , nu sint si probabil nu vor fi niste mari mincaciosi.Dar m-am mai relaxat putin in privinta asta si daca ii vad ca sint veseli si jucausi nu mai imi fac prea multe probleme ca maninca doar 100 g de mincarica in loc de 200,
Din pacate gastroenterocolita pe care au facut-o le-a micsorat si mai mult pofta de mincare si acum sint fericita cind reusesc sa le dau mai mult de 10 lingurite.
Cu somnul si noi avem probleme, mai mult la Filip, cam de la 7 luni se trezeste pe la 3 noaptea si plinge.Se linisteste cind il luam cu noi in pat sau , dar asta mai rar dupa ce maninca.Sper sa treaca la un moment dat, cu asta ma consolez.Si eu am momente cind zic ca nu mai pot, dar e mai simplu la mine ca nu merg si la servici.
Histamina cit dorme ziua strumful?Noi mai mult de doua ore nu dormim, deci cam asta e pauza mea in timpul zilei.


Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Danasima..problema e ca al meu papa bine..dar de vreo 2 saptamani..papa numai jumatate din cantitate..si laptele inclusiv..ma gandeam sa nu fii iar de refluxul lui gastric,,,ca uneori are momente..si nu papa asa bine..depinde de cei dau sa pape..si cred ca eu sunt devina...ca nu am facut atentie,,crezand ca sa rezolvat totul...daca continua asa o mergem la pediatru sa vedem ce spune si el..Ca racit nu e..nu tuseste..nu are nimik..doar sa mai fie un dintisor..dar ma mir ca de obicei el papa..In fine...Voi ce mai faceti?Histamina imi pare rau ca puiu tau nu doarme...dar poate e o perioada..multumesc lui Dumnezeu ca nu am probleme de astea si sper sa nu am...Nici eu nu muncesc dar sper ca la anul care vine sa incep munca ca nu mai pot sa stau acasa.......bun venit mamicilor de noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Vroiam sa zic mamicilor noi..multa sanatate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ramonella,din pacate nu pot pune nimic pe piele ca sa nu fac vreo reactie alergica. a fost si motivul pt care nu m-am putut mulge cu pompa.
fetelor e clar ca nu e cea mai buna perioada din viata mea.
am trecut prin piata si am vrut sa iau morcovi pt strumf.la 2 tarabe erau drepti ,stas,la una mai strambi.atat ,ca era 6 seara.am rupt unul ,am pus limba, mi s-a parut ok.pe drum spre casa,m-a apucat durerea de cap.am ajuns acasa. am luat 2 guri dintr-un morcov.incet,incet am inceput sa ma simt rau.
am luat 2 xyzal,2 cromoglicat, 2 daosin,1 aerius,ca uitasem sa iau 2 doze peste zi.toate sunt antialergice.am inceput sa nu mai pot respira.am dat cu puful de astm si aici s-a rupt filmul.am lesinat.am respirat f greu,m-am umplut de bubite,m-am umflat.
mi-am revenit dupa 2 ore.mi-era ff rau.am adormit,pt ca imie ra ff frig si am facut un dus fierbinte.
am aflat apoi povestea:taranul roman a primit insecticid gratis si l-a dat,ca nu era de la el si facea si morcovul tare,mare si vesel la culoare.si a tot dat pana morcovul ala a devenit o otrava.
cica, in iarna asta,doar morcovi de supermarket,pt ca acolom acar sunt testati.
incerc sa imi dau seama ce a fost:a fost reactie alergica urata,cu scaderea brusca a tensiunii si cu bronhospasm sever.
nu s-a pus problema sa fie indusa psihic,ca nu era cazul.trebuia sa pregatesc slana si chestia asta imi palce la nebunie.

Mergi la inceput