Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***369***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Chato, zau, dar eu am calatorit si cu trenul si taxiul prin Brasov si niciodata nu am dat 150 lei de la gara la autogara. paote doar daca mergi cu taxiul de la gara brasov pana in Moeciu. Si zau ca in Brasov tariful la taxi nu e fff piperat. Probabil ai avut tu vreo intamplare nefericita. Te-o fi mirosit ca esti din Strainezia.
Cat despre costul biletului de tren, nus tiu ce sa spui...e scump si daca vii cu maxi taxi. Caci is toti orientati si vorbiti.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
anamariame - chiar daca nu are vre-un crocobaut prin nasuc, se pare ca in ultimul timp trebuie puse ceva picaturi cu antibiotic, pentru a stopa fenomenul (fetele au mai prestat garasone, eu as recomanda ciloxan)ceva gen aerius, xyzal banuiesc ca administrezi, nu?+ 5 zile de nurofen care-i si antiinflamator si cam "face minuni" inainte de aerosolii cu acc ati facut cu flixotide? ceai de cimbruumidificator + uleiuri de eucalipt, pin, cimbrusi uite-asa ajungem la celebrul singulaire(dar aici trebuie aprofundat cu un medic pediatru eventual cu supraspecializare pe pneumo)Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009 avem 2 anisori si jumatate
Gianina, dar nasul nu ii mai curge deloc de vreo 2 saptamani. Din cand in cand, il mai are infundat, dar atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nurofen i-am dat 5 zile, saptamana trecuta. Am urmat intocmai recomandarile medicului, care au fost aerosoli cu ACC, nurofen, bromhexin. Iar de la mine i-am dat Prospan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Andreilor si Andreelor!!!

Roro ce scump este Alex Cred ca nu va plictisiti

Floric, Monn au ajuns pachetele

Ilinca, Anaan va anunt si pe voi cand sosesc. Multumesc tare mult

Ce mi-au placut pozele Anei cu personajele Disney David sigur s-ar fi bucurat, dar nu cred ca mergea sa-i imbratiseze. Foarte frumos Se pare ca ati iesit mai avantajos decat noi. Noi am mers pana la Disney si nu l-am vazut decat pe Pluto

Olga, mamica lui David iepurasul si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anamariame imi pare tare rau ca treceti prin asa o perioada. Iti trimit multi pupici de incurajare, caci sfaturi nu am

Olga, mamica lui David iepurasul si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ma bag si eu la cadoul DC-ist

Olga, mamica lui David iepurasul si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Salut fetele, am intrat sa dau un semn de viata sa nu ma dati disparuta.
La Multi Ani! Andreilor si Andreelor

Simonapro si eu m-am gandit la tine da n-am mai scris nimic, sa-mi fie rusine. Chiar te admiram in gandul meu cu, cata putere treci peste momente asa mai dificile.

Monnvas s-a notat, republic lista mai pe seara.

Pisik nu dai o fuga pana la noi, daca tot esti la o aruncatura de bat. Macar cateva ore. Cu trenul faci mai putin de o ora.

Oli imi pare tare rau pentru experienta de la vama. Un pupic mare lui Chiti din partea mea. V-a trebui neaparat sa va luati revansa.

Gianina vrem si noi un sfat. De aproape o luna ne confruntam cu nas infundat si uscat. Nu curge nimic, nu iese nimic, nici cu ser, nu tuseste da nu poate sa respire si orice spray nu face decat sa usuce mai tare. Cand, cu greu iese ceva sunt mucisori galbeni. Mai curge nasul cate un pic la frig dar cam atat. Vre-un leac babesc? Aaa si nu avem aerosoli, dar poti sa-mi scri si raspunsul pentru aerosoli ca daca nu se amelioreaza o sa luam un aparat.

Pup fetele

Mami de Gazii mica si frumoasa Al Doilea Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Chato, zau, dar eu am calatorit si cu trenul si taxiul prin Brasov si niciodata nu am dat 150 lei de la gara la autogara. paote doar daca mergi cu taxiul de la gara brasov pana in Moeciu. Si zau ca in Brasov tariful la taxi nu e fff piperat. Probabil ai avut tu vreo intamplare nefericita. Te-o fi mirosit ca esti din Strainezia.
Cat despre costul biletului de tren, nus tiu ce sa spui...e scump si daca vii cu maxi taxi. Caci is toti orientati si vorbiti.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



pai am zis: taxi de la gara la moeciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Nurofen i-am dat 5 zile, saptamana trecuta.
Am urmat intocmai recomandarile medicului, care au fost aerosoli cu ACC, nurofen, bromhexin. Iar de la mine i-am dat Prospan.






ma mir ca nu v-a recomandat si ceva antialergic
pentru tuse plina, la noi a fost bun SINECOD

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Din ultimele rascoliri ale forumului am inteles ca si-ar dori sa spuna doua -trei vorbe Ana despre Ana Spanioala, si Ana Spanioala despre alte 3 fete (cred ca Simona, Dyana si Denisa). Chiar daca mai sunt restante eu acum voi transmite mamutul pe contul comun.


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput