Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***369***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

S-o lamurit si fiu-meu ca nu tre' sa planga la gradi, pur si simplu de dragul meu. Argument de rahat, dar pe mine ma impresioneaza de numa'! Asa ca de dimineata iar am avut un episod de: sunt vesel, mda, sunt vesel...

Daca n-ar fi copilul meu mi s-ar parea chiar amuzant...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Si pe mine ma face sa
Stiu ca ar fi trebuit, de fapt, sa te incurajez dar...nu-mi vine
E grozav Chiscutza! Chiar daca stii, iti mai spun si eu o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

Ghiciti ce canta copilul meu azi dimineata prin casa?
Nu cu batistute, morcovei, broscute, fulgusori si alte cele, ea canta " caca, maca, criza" Asta de pe youtube o stie

Amalia






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bateti-ma, vorbiti-ma de rau da' raspundeti-mi la o intrebare: pentru Moeciu, la Brasov tre' sa ajung???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Ina, da, Brasov-Rasnov-Bran-Moeciu

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, ca sa raspuns in spiritul a cum am perceput eu intrebarea ta, iti spun: ”Nu, draga mea....ci la Satu Mare”

dar ca sa ajungi unde trebuie sa nu petreci Revelionul pe la Feldioara, iti raspund ”Da, draga mea. Daca vii cu trenul, trebuie sa ajungi la Autogara Bartolomeu. De acolo e mijloc de trasnport spre zona Moeciu. Maxi taxi sau autobuz.”

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bateti-ma, vorbiti-ma de rau da' raspundeti-mi la o intrebare: pentru Moeciu, la Brasov tre' sa ajung???

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



ina, da, dar nu te-as sfatui sa vii cu trenul, e complicat si scump, pentru ca de la gara la moeciu faci aproape o ora si taxiul te costa cca 150 lei (dus), bani in care intra si bacsisiul pe care soferul si_l opreste singur, ca si cum ar fi obligatoriu ). Deci, daca pui costul la taxiuri dus/intors, al trenului in plus... si daca zici ca ai bagaje si tatal tau nu te poate ajuta, sincer, nu te sfatuiesc sa mergi in conditiile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineataMonn, am avut niste zile mai proaste, si niciun chef de vorba, de asta nu am mai intrat. Eva are cred o luna de-acum de cand a inceput cu muci, apoi a dat-o pe tuse, si are peste o saptamana de tuse productiva, aerosoli cu ACC si diverse siropuri. Vreun sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata tufete

La multi ani Andreilor si Andreelor.

Si lui Bogdi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

La Multi Ani si de la noi!Numele de familie se serbeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anamariame - chiar daca nu are vre-un crocobaut prin nasuc, se pare ca in ultimul timp trebuie puse ceva picaturi cu antibiotic, pentru a stopa fenomenul (fetele au mai prestat garasone, eu as recomanda ciloxan)
ceva gen aerius, xyzal banuiesc ca administrezi, nu?
+ 5 zile de nurofen care-i si antiinflamator si cam "face minuni" inainte de aerosolii cu acc ati facut cu flixotide?
ceai de cimbru
umidificator + uleiuri de eucalipt, pin, cimbru

si uite-asa ajungem la celebrul singulaire(dar aici trebuie aprofundat cu un medic pediatru eventual cu supraspecializare pe pneumo)



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput