Aspirante optimiste (739) Felicitari MeAlex !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

o seara placuta in continuare, alex maine la prima ora intru sa vad rezultatul, iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Buna fetelor!

si eu duc lipsa de timp liber si din acest motiv va citesc si eu pe diagonal si scriu mai putin...dar cum trece sapt asta si termin si cu curatenia, o sa fiu prezenta!
Am facut si azi test de ovulatie si mi-a iesit pozitiv, ma gandeam cu sotul sa prestem si in noaptea asta, vedem noi.
Alex astept cu nerabdare, testul de maine! Sa fie pozitv, iti doresc din tot sufletul meu! Chiar meriti! Iti tin pumnii stransi si ma rog la Bunul Dumnezeu pentru tine!
Deny eu te inteleg perfect cu lipsa timpului, si eu tot spun ca daca ar avea ziua 30 de ore poate as avea timp liber. Iti multumim pentru capitolele noi si stim ca esti alaturi de noi!
Olga bine ai venit!Poate ai noroc si nici nu stai pe aici, si eu te sfatuiesc ca si celelate fete sa faci HCG.
Ankuta imi pare foarte rau pentru z1!Si iti doresc ca Mosul sa-ti aduca un test pozitiv! In legatura cu candidoza vaginala, cel mai bine e sa faci o lama de secretie, apa cu bicarbonata e foarte buna (o lingura la 1 l apa) si canesten gyn ovule!
Miha ma bucur foarte tare ca te-ai mai binedispus cu finuta ta si ca ti-ai mai incarcat bateriile dupa ultimele zile! Te pup si ramai cu starea asta de spirit, sa nu-l superi pe bebe!

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna dimineata ,

hai alex tin pumnii la testare...te asteptam cu vesti
eu nimic de raportat inca, z 14 , prestam cu spor

o zi frumoasa

in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Imi pare rau de analizele proaste!

Avand in vedere ca sunt inscrisa de mult pe forum,si nu am asa multe postari ca multe din voi,ma simt direct avizata.E drept ca am facut o luuunga pauza de la postat,e drept ca am inceput sa scriu atunci,cand aveam nevoie de sustinere.Eu nu am cerut sa fiu trecuta la titlu,desi am fost foarte fericita cand am vazut ca m-ati trecut si pe mine.E drept ca de multe ori,desi simt ca suferiti foarte mult,probabil nu pot sa inteleg gravitatea problemelor voastre.Dar credeti-ma ca ma intristeaza,va simt durerea,nelinistea,nerabdarea,si va doresc tot binele din lume.
Daca va deranjeaza prezenta mea,ma retrag fara probleme,ultimul lucru din lume ar fi sa va creez nervi,sau alte sentimente neplacute.
Plec la servici.Sa aveti o zi frumoasa.

_

Mamica mandra

Povestea noastra

http://www.fertilityfriend.com/home/19d912

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Neata fetelor!
Am revenit in forta...ma doare inca gatul dar in rest sunt bine.Multumesc Mihaela, Miky , Mirunita pentru sfaturi si ganduri bune, si sa stiti ca v-am ascultat...numai in ceaiuri am stat
Moni sper ca endometrul sa se ingroase suficient sa poti face inseminarea.
Katy sper sa reusesti sa faci HSG luna viitoare , sau mai bine in aceasta luna a cadourilor mosul sa-ti aduca un Abia astept sa te vad la titlu
Kimmi nu era vorba despre tine ...
Hai ca va dau si o cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza!!!
ms Luci de
kimmy nu era vb de tine, in nici un caz, toate suntem bucuroase pt tine!!!

alex, scot deja

si nu in ultimul rand : LA MULTI ANI, tuturor celor care poarta numele apostolului Andrei!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

La multi ani Andreiilor, Andreelor, piticuti, mamici sau tatici!

nu am facut testul de sarcina(sunt in a 8a zi d eintarziere)pt ca ieri m-am enervat rau in Real, cand mi-au pus pampersii de la Hapy la pret de Pampers si idiotul imi explica faptul ca e 1 mil baxul de mult,ca eu sunt in urma si ca poate s-a ingrasat fi-miu. eu degeaba ii spun ca luam fix de un an pampersi intre 5 si 9 kg.
am adormit cu greu,ca strumf era agitat. la 2 s-a trezit si pana la 5 dim a urlat apoi s-a jucat. a eliminat 2 fecaloame urate de tot, dimineata la 7 pe al treilea.
am dormit de la 5 la 7.
ma tarasc, nici in picioare nu pot sta.
o sa ma duc sa imi iau testul,ca nu-i in regula cu multe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Buna dimineata fetelor!

Am venit si eu la o cafeluta!
Alex...hai spune, cum e testul, ca suntem in suspans...aseara m-am rugat pentru tine, sper sa fie bine!
Moni...asteptam vesti si de la tine! Sper sa primesti vesti bune azi.
Tuturor care isi serbeaza azi ziua onomastica, le urez un calduros:
LA MULTI ANI FERICITI, SANATOSI SI NOROCOSI!

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

buna dimineata fetelor

La multi ani tuturor celor care poarta numele de Andrei, Andreea!!!

histamina sa intelegem ca iti mai doresti un copilas? daca da hai mai repede cu testul pozitiv

asteptam fetele care urmeaza testarea cu teste pozitive

la mine este o luna tare ciudata, sunt abia la 4 zile de la ovulatie si am dureri de mijloc, pe asta nu am experimentat-o pana acum

Yna 85 inteleg ca esti la ovulatie , spor la prestat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu vreau,dar nu mai am voie.
din aceasta cauza iau cerazette, anticonceptionale ce se pot lua si cand alaptezi.le-am luat ca la carte,dar dr zice ca e posibil sa fiu in alea 1% care raman si cu anticonceptionale!
daca asa vrea Dumnezeu, bebe e primit cu toata bucuria.
ma testez zilele astea.

Mergi la inceput