Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

La multi ani, Eduard! Nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul si avem deja un strumfisor de juma de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Fetelor va multumim amandoi pentru gandurile frumoase, sunteti dragute tare ca de fiecare data si ati reusit sa ma emotionati din nou . (pentru ca mereu imi propun sa nominalizez sarbatoritii si de putine ori imi iese . Rusinica mie !)

Aseara am retrait ziua cand am nascut si nu-mi vine sa cred ce-a trecut timpul. Tin minte ca ma plangeam atunci ca am facut o indigestie de la cirese si cand colo puiul se pregatea de lansare .

Ce stres, ce emotii, ce rapid a fost totul ........si acum deja vorbim de ce fac bebeii nostri, de diversificare si in curand de pasi si cuvinte . Sper din suflet sa ramanem cat mai mult timp in aceasta minunata calatorie asa ca o mare mare familie .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

[s
Gliana imi place tare noua poza de la avatar
Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru [purple](29





da? multam. eu ma uitam la el in poza si parca nu seamana cu realitatea :))))))))

te


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi multumesc pentru raspunsul cu kinder pingui. Probabil le place mult la piticii tai! Bravo pentru sophie!!!! aici e 12 lire, cat e acolo? si ma bucur ca i place lui Petru!

Bafta la examen Anaemi!!!! Ce examen e? Am crezut ca ai terminat si ai dat licenta!

Of Mamutz, eu nu v am uitat, dar ieri am fost la Londra si miercuri am fost la un show de craciun!sorry! Felicitari pentru bebe frumos si mancacios!!
Parul inca imi cade! Ii venea parul in ochi, hai??? E superb parul ala, asa l as fi vrut si eu la Imi.

Ilida, da si mie mi s a intamplat sa ma invinuiesc ca Imi nu ma iubeste pentru ca se calma cu altii si la mine nu~!! Dar este o aberatie, ei ne iubesc cel mai mult!!! Te asigur eu!!! Hai calmeaza te si nu mai gandi asa ca NU e adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Miha, nu-ti face griji de pe acum, Eva mea abia a implinit 4 ani si stie sa numere, sa socoteasca cu cifre mici si recent a devenit interesata si de litere. Nu merge la gradinita, iar eu nu sunt nici pe departe genul de tiger mom, facem numai ce vrea ea si in directia in care e interesata.
Sunt sigura ca si programa scolara e mai aerisita acolo, probabil e echivalentul grupei pregatitoare de la noi.
Si eu am fost mereu cea mai mica de varsta din clasa si n-am simtit asta ca un dezavantaj. Si Imi se va descurca admirabil, acum o vezi mica si neajutorata, dar la 4 ani deja o sa fie fetita mare, ai sa vezi.

Mda, nasol tare cu vacanta asa de scurta, si pentru copii dar si pentru parintii lor

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Da Adra, ai dreptate ca e programa mai aerisita!!!
Multumesc pentru cuvintele tale frumoase!
Da, in ceea ce priveste vacantele ii urasc!!! II URASC!! Vorba ta e rau si pentru parinti si pentru ei, bietii copii!! In Romania tot 3 luni au ramas?
Noi in seara asta mergem la Cardiff pana duminica seara! La bunica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pufi, poti conta pe mine! Si eu vreau sa ramanem vesnic in aceasta familie mare si unita si sa impartasim absolut toate momentele frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Am citit numai pe sarite si vreau sa urez si eu bun venit noilor mamicute si sa le urez sarbatoritilor sa creasca mari si sanatosi !


Miha stiu cum te trec toate transpiratiile cand ii apuca plansul si nu se opresc, ma gandesc ca poate nu statea bine in scoica sau faptul ca nu te vedea ? O pui cu spatele la sensul de mers nu?
Bine ca te-ai ocupat si de tine, felicitari. O meriti

Roxi sanatate Alexiei

Ana iti spun de pe acum multa bafta la examen, sincer nu stiu cum reusesti sa le faci pe toate . Pupici si lui Petru sa-i treaca durerea de dintisori, noi inca nu avem de gand.

MihaelaV cum se simte Alex, i-au mai trecut bubitele?

Ilida mai patesc si eu asa si apoi dupa ce stau si ma gandesc la rece mi se face rusine ca ma apuca asa stari. E foarte bine ca-si iubeste bunicii oricum mama e de neinlocuit. Ei sunt figuri noi si de-aia reactioneaza asa.
Eduard sta numai cu mine pana seara cand vine tati si nu-ti spun ce reactie are cand il vede....chuie de se inneaca, rade, e tot o treaba si de mine uita total. Dar eu ma bucur ca-l iubeste si ii las sa-si creeze si ei o legatura.


Noi l-am sarbatorit ieri pe Edu, am fost la bradut in centrul orasului si apoi la o pizza, a fost prima lui iesire intr-un restaurant. Am avut emotii dar s-a comportat exemplar. Sunt de-a dreptul topita dupa el si vreau sa ma bucur de fiecare secunda, stiu ca acesti doi ani vor fi cei mai frumosi si nu vreau sa pierd nimic.

Va pupacesc pe toate Ramo, Laura, Babylicious, Mamutz, Felicia, Krissy, Roberta si restul gastii , somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Pufi, poti conta pe mine! Si eu vreau sa ramanem vesnic in aceasta familie mare si unita si sa impartasim absolut toate momentele frumoase!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Si pe minem am atasat asa de mult de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:


Miha si cine mai poate,maine am musafiri si abia am aflat ca-s vegetarieni(asta nu ca nu-i bine),dar eu ce le dau sa pape ca vin la pranz?????
Help pleaseeeeee!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ca mi-am adus aminte, apropos de parul care cade si tot cade, si tot cade. Am facut masti, am luat vitamine...

Aspir zilnic si nu zic ca intr-o zi am gasit un fir in pampersul lui Edu asa ca m-am decis. Saptamana viitoare ma tund scurt scurt, desi toata viata am avut par mediu sau lung dar parca simt nevoia si de o schimbare. So acum sunt in cautare de frizuri, sper sa nu caut peruci apoi .

Mergi la inceput