Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

MihaH, imi pare rau de patanie, asa ne-a facut si noua Filip, la un drum mai lung cu masina, de atunci nu mai avem curaj.

Oana, multumesc, e timpul scurt, incerc sa gasesc p-aici, desi am luat magazinele de jucarii la rand, a mai ramas SH

Miha, in legatura cu ceaiul, eu nu beau deloc, dar una-doua cani pe zi cred ca sunt suficiente, lactatia ta este deja instalata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!

Miha, imi pare rau de patanie, dar ma bucur ca te-ai rasfatat putin! Poate obosise prea tare, si de-aia a plans asa? Bine ca s-a terminat cu bine toata istoria Nu stiu cat e aici kinder pingui, dar nu cred sa fie mare diferenta.

Roberta,. tu intri la mame eroina din punctul meu de vedere. Eu cred despre mine ca nu as fi avut dedicarea sa ma mulg atata, mai ales ca trebuie sa te trezesti noaptea... Imi pare rau ca nu mananca. Tu stiu ca iti notai cantitatile...Dar daca l-ai tine in brate ca atunci cand alaptezi, tot refuza? Oricum sper sa fie ceva trecator si sa isi revina. Si tin pumnii sa prinzi loc la cresa de stat, mi se pare enorma diferenta de bani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Alina, bun venit! Mai e loc in casuta, sa ne mai spui despre voi! Imi pare rau ca are probleme cu mucisorii, dar ma gandesc poate ar fi bine sa mai consulti un medic? pupici si sanatate multa! Cat despre higrometru, asa este, eu am luat de cand era gravida. Acum ar trebui sa iau umidificator, dar momentan sunt alte prioritati.

Pup toate mamicile si puiutii!

Noapte usoara si pufoasa!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Buna! Am consultat pediatrul dar tot ce mi-a recomandat pentru varsta lui(Colargol, Fluimucil) nu a ajutat.Incercam in continuare cu apa de mare de la bebicina, ser fiziologic si aspiram cu batistuta de care sunt foarte incantataProblema este ca trateaza efectul si nu cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Neta

Noi am avut o noapte groaznica cu trezire din ora in oraofff la durut burtik toata noaptea si se scremea sa traga un amarat de part
nu stiu de la ce ca eu nu am introdus nimic nou in alimentatie doar niste vitamine o fi de la ele??Oricum in dimineata asta nu am mai luat o sa vedem daca e mai bine

Alina bn ai venit
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata la toate fetele si pupici!

Imi s a culcat la 9 seara, s a trezit la 1.30, la 3.30 si cand a venit sotul azi dimineata la 6.30 s o schimbe, ea inca dormea!
M am odihnit foarte bine!!

Robertaimi pare rau ca Gabriel a fost agitat! Sper ca azi va fi mai bine! Si de asemeni, imi pare rau de pompa. Vorba ta, partea buna din raul asta e ca a fost dimineata. Cate cani de ceai de fenicul beai ca sa ti sporesti lactatia? De asemeni, tu Gliana cred ca beai ceai de fenicul pentru lactatie. Tu cate cani beai? Are ceva rau daca al meu are si anason in el?

Pufi pentru EDU!!! Merita o sarbatorire speciala caci are 6 luni baiatul!!! Wow!!!

De asemeni la multe lunite si pentru:
AMES de elmyra

O zi buna tuturor! Sunt sigura ca va fi bine azi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

apropo de hiperstimulare, pai ce stat in fund si jucarii, ca noi pana la 3 luni eram infasati.:))) dupa de abia miscam picioarele.:)))) si noi de la 6 sapt vrem sa gangureasca, la 2 luni tre sa si tina capul, la 4 luni tre sa faca tumbe n pat, prb la 6-7 luni o sa fim isterice dc nu se ridica in picioare si la 9 luni trebuie sa vorbeasca cursiv, nu? la 1 an in engleza, sau cum?

delir! vrem de la copiii nostrii ce n am facut nici noi si nici alte zeci de generatii inaintea noastra. si sa fim seriosi, savanti exista din vremea romanilor.:))) si din evul mediu. si aia sigur nu aveau jucarii si internet.:)))

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





M-am amuzat de felul in care ai expus lucrurile insa nu pot decat sa iti dau dreptate 100% .

Exista si o "concurenta" daca pot sa-i spun asa intre mamici, pe strada, la gradi, la scoala si atunci si cele care au stat linistite si si-au lasat copiii sa evolueze de la sine incep sa-si puna mii de intrebari.
Sunt normale zic eu ambele variante, depinzand de situatie ma aflu si eu cand la un pol cand la altu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Miha draguta si atenta ca de fiecare data

Multumim frumos de mesaj, Un de la mine si unul de la Edu .


Mai vroiam sa scriu dar s-a trezit sufletul meu mic , fug la el, nu vreau sa pierd nicio secunda .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Miha draguta si atenta ca de fiecare data

Multumim frumos de mesaj, Un de la mine si unul de la Edu .


Mai vroiam sa scriu dar s-a trezit sufletul meu mic , fug la el, nu vreau sa pierd nicio secunda .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi




Multumim Pufi! Si Imi va pupa de asemenea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

apropo de hiperstimulare, pai ce stat in fund si jucarii, ca noi pana la 3 luni eram infasati.:))) dupa de abia miscam picioarele.:)))) si noi de la 6 sapt vrem sa gangureasca, la 2 luni tre sa si tina capul, la 4 luni tre sa faca tumbe n pat, prb la 6-7 luni o sa fim isterice dc nu se ridica in picioare si la 9 luni trebuie sa vorbeasca cursiv, nu? la 1 an in engleza, sau cum?

delir! vrem de la copiii nostrii ce n am facut nici noi si nici alte zeci de generatii inaintea noastra. si sa fim seriosi, savanti exista din vremea romanilor.:))) si din evul mediu. si aia sigur nu aveau jucarii si internet.:)))

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





M-am amuzat de felul in care ai expus lucrurile insa nu pot decat sa iti dau dreptate 100% .

Exista si o "concurenta" daca pot sa-i spun asa intre mamici, pe strada, la gradi, la scoala si atunci si cele care au stat linistite si si-au lasat copiii sa evolueze de la sine incep sa-si puna mii de intrebari.
Sunt normale zic eu ambele variante, depinzand de situatie ma aflu si eu cand la un pol cand la altu'.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi





prea mult stres.:)

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Adraimi pare rau ca ai patit si tu la fel. Oare de ce fac copii astia asa? Stii, atunci cand mergem de aici de acasa pana la socri la cardiff nu face fitze deloc dom'le!! Si e un drum de 2-3 ore! Si cand mergem in partea opusa, spre Londra, plange in masina!!! Foarte ciudat!! Ce i drept, la Cardiff noi mergem doar noaptea!! Si de intors tot noaptea ne intoarcem! Poate asta o fi diferenta!
Multumesc cu raspunsul cu ceaiul de fenicul. Crezi ca e rau ca are si anason?

OanaVorba ta, cred ca era prea obosita, o data ce mi a dormit asa bine si azi noapte! Asa cu zicea si Adra, este un mit faptul ca daca copii dorm in timpul zilei nu dorm noaptea! Sau poate o fi de la ceaiul de fenicul! Ca inainte de a ma culca am baut o cana!
Daca kinder pingui e la acelasi pret ca aici, atunci nu e chiar fair! Cu toate ca am auzit ca in romania preturile aproape sunt ca in strainatate!!

AlyMih

Mergi la inceput