Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Multumim frumos pt urari

Uram si noi cu mare drag , La multi Ani

Andrei de Pinkysor
Andrei de Andreea

Andreea_t si Andreea2011




_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

La multi ani sarbatoritilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Theea, ai ramas tot graviduta?!!Ce nu il treci si pe bb2 la semnatura?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetele vreau sa merg sa-i cumpar picaturi pentru nasuc.Ce sa iau si eu?


Multumesc mult pentru raspunri.M-am linistit.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Au ajuns jucariile, ce frumoase sunt, i-am aratat-o pe emily s a ras cu gura pana la urechi

Noi am fost afara, am stat vreo 3 ore si a dormit tot timpul..in manduca desigur.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

La multi ani tuturor Adreelor si Andreilor, nu vreau sa nominalizez ca sa nu uit pe cineva.
Fetelor cand se termina maraiala de la vaccin ca deja a trecut o saptamana si tot maraita e tot timpul si vrea numai in brate si dupa 5 min plange si in brate si tre sa ma ridic sa o plimb prin casa sa ii arat toate tablourile, ii plac la nebunie, i-am luat si eu jucarii dar nu prea ii plac , ei ii plac tablourile.
Bujo tu ziceai acum cateva zile de lactoza humana, stiam si eu de ea ca sora i-a dat fetitei ei si s-a reglat imediat cu kk, si am cautat si eu acum cateva saptamani la toate farmaciile si la un depozit si am aflat ca de fapt nu se mai importa produsul.
Tampoane de san m-am luat si eu chicco inainte sa nasc, inca mai am jumatate de cutie, la mine nu curg cred ca nu am asa mult lapte, eu in casa nici macar nu port sutien.
Eu am inceput sa mananc fructe si vad ca nu a mai reactionat in nici un fel, nu ca as vrea sa slabesc pt ca eu ma chinui sa ma mentin asa la 50 kg, inainte de sarcina eram cam prea slaba. Fetelor daca mancam ciocolata nu ii agita pe bebei?
Off ce va invidiez fetelor care aveti manduca, mi-as fi dorit-o si eu dar e mult prea scumpa, iar sotul imi tot zice sa ii arat si lui unde scrie ca trebuie sa stea piciorusele in M inafara de site-urile care comercializeaza manduca. Avem un port-bebe chicco primit si inca nu am pus-o in el mi-e cam teama, ce ziceti daca o pun mai rar asa cate 2 ore o data pe saptamana sa ma duc la mall e ok?
Intru sa vad bebeii frumosi pe grup cat doarme scumpica mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ne-au vent jucariile si pe fii-mea o cam doare in paispe...
a mea nu rade, de zambit rar. e putin cam absenta. adica nu reactioneaza f mult la ce ma scalambai eu la ea sau la jucarii.
se uita la jucarii dar nu f interesata si de ras nici atat, nici macar nu zambeste... sa incep sa ma ingrijorez? ca vad ca ai vostri fac o gramada de lucruri cu intors, ras etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Au ajuns jucariile, ce frumoase sunt, i-am aratat-o pe emily s a ras cu gura pana la urechi

Noi am fost afara, am stat vreo 3 ore si a dormit tot timpul..in manduca desigur.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Hei bravo... ma bucur ca ii place...
Ma zapacesti cu manduca asta...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

ne-au vent jucariile si pe fii-mea o cam doare in paispe...
a mea nu rade, de zambit rar. e putin cam absenta. adica nu reactioneaza f mult la ce ma scalambai eu la ea sau la jucarii.
se uita la jucarii dar nu f interesata si de ras nici atat, nici macar nu zambeste... sa incep sa ma ingrijorez? ca vad ca ai vostri fac o gramada de lucruri cu intors, ras etc...

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


MaY lasa-o in ritmul ei, are abia 2 luni.. bebeii care se intorc sunt mai mari.. uite a lui matza se intoarce de pe spate pe burta, Ilinca la fel.. si poate si altele .. Elena n-are nici o treaba, din cand in cand pe-o parte.. dar eu unt zennn.. imi dau seama ca ei au ritmul lor.. nici Elena nu zambea f des.. acu insa dimineata cum ma vede ranjeste si cand are chef.. o sa rada , o sa se intoarca cand e pregatita.. poate si de jucarii e inca mica.. sau poate nu ii plac, sunt copii care nu sunt atrasi de jucarii si altii care le adora..
Bea e super ok.. de cand isi tine numai capul....
PS: zenn mami zenn...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

sei, nu ma lua in seama, eu sunt fericita ca pot iesi singura din casa, intra in magazine, mers chiar cu autobuzul si manduca imi da aceasta posibilitate.a pus-o si sotul, i se pare ok,desi se cam incurca in curele

may nu toti fac aceleasi lucruri. de ex a mea nici gand sa gangureasca cum face fata ta la care am auzit clar un ghe printre altele.nici nu mai ridica deloc capul, o sa pun un filmulet pe fb sa vedeti ce lene are...

apropo,mi s-a stricat catelul ala de la vtech...ce porcarie.l-am manevrat doar eu,el e prevazut teoretic sa fie lovit,zdruncinat de bebei dar se pare ca nu e chiar asa...si era jucaria care chiar ii place cel mai mult, cred ca va trebui sa cumpar altul..

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput