Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Feteleee37,6 inseamna ca are temperatura?
Mai stranuta, mai tuseste.Oare este racita?

Offfff ce s-o intampla cu ea?Ca isi roade adandoi pumnii.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Eu simt cand vine laptele ca o amorteala dureroasa a sanului,o presiune mare, iar sanul se face tare tare pt cateva secunde.. nu apare in fiecare zi, insa uneori apare si de mai multe ori pe zi, si nu neaparat cand alaptez, uneori apare cand ma spal.. eu nu cred ca are de-a face cu productia de lapte..

Bunny si eu o imbrac mai gros decat zic fetele, insa daca vad ca ei ii e bine nu am de gand sa schimb nimic, mai mult copii sunt diferiti unii mai frigurosi altii mai caldurosi.. eu sunt mai friguroasa decat micuta mea

Andreea sa aveti o zi minunata si distractie placuta!!

Mikka.. eu stiam ca pot a ma apuc dupa 6 sapt de exercitii, fara a solicita abdomenul.. insa e mai bine sa stai in pat cu ciocolata in nas..

Nati.. socrii ... ioii.. si Elena e f stresata la schimbari de mediu, insa nu prea avem ce face.. cica dupa 4 luni se mai echilibreaza sistemul lor nervos..Noi nu mergem niciunde, desi anu trecut ne-am propus un Craciun in Maramures , cred ca sarim anul asta peste.. F fain ca le obisnuiesti sa recicleze, insa sincer nu cred ca generatia urmatoare va fi mai breaza,pt ca in tara asta de kko se pune prea putin accent pe natura..poate generatia urmatoare lor..

Lena,, tie dr ti-a zis ca dermatita poate fi provocata de lapte? am o banuiala..

..La multe lunite (3) ILINCUTA ... de Nati

si la multe lunite(1) bb TUDOR .. de Ionela, luna asta nu avem 31 de zile ce sa facem, sarbatorim mai repede..


Rach cum i-ai luat febra? rectal? daca da pana la 37,8 nu e considerat febra, noua asa ne-a zis doctorita, peste 37,8 insa sa o sun sau sa ii au ceva pt scadere.. stranuta/tuseste des? de stranutat si a mea stranuta de 4-5 ori pe zi, iar tuseste uneori ca ii vine laptic in sus

Pe mine m-a ajuns oboseala.. simt ca nu mai pot, si nici sa stau cu ea in povesti nu ma simt in stare.. am niste cearcane oribile, desi noaptea dorm minim 7 h.. insa ma simt epuizata, si ma simt vinovata pt fiecare data cand o las singura in patut..


...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Da Sei, rectal am luat-o.Si stranuta si de 3 ori deodata si apoi tuseste de 2 ori.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Marina spor la pregatiri.
Eu am laut de aici colac http://www.okazii.ro/catalog/59098622/colac-pentru-bebelusi.html Inca nu l-am incercat ca sa iti dau impresii, pentru ca bebe are dermatita si nu as bagao in cada noastra pana nu ii trece.

Racheel, 37,6 in fundulet nu e temperatura.
si noi stranutam mult, asta pentru ca ii pun si ser si apa de mare ca sa stranute mucii, si macar o data pe zi tuseste de vreo doua ori. eu nu cred k e raceala

Da Sei mi-a spus. Ce banuiala ai? Eu nu am consumat deloc lapte proaspat de cand am nascut. Doar azi mi-am facut lapte cu orez k imi era pofta, dar oricum nu proaspat.

Noi am fost vreo 2h afara. Am iesit cu scandal, dar afara nu a adormit instant cum facea pana acum ci a stat cu ochii deschisi vreo jum de ora urmaring. Apoi nani. Acum doarme in patut

Noi nu mai scapam de dermatita asta, tot mai apar bubite...nu asa multe ca la inceput dar oricum. M-am saturat :(((

Mi-am pus azi tampoane de san fixies si mi s-a udat sutienul.. a trecut prin ele :(((
Back to chicco.

May vezi k pe mamishop .ro sunt tampoane... poate gasesti de care vrei, e fain k au livrarea gratuita, eu de acolo am luat pampersi, dar a fost ok de fiecare data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Lali, please sterge-mi numele din postarea de pe pag. 3. Multam' .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach Elena intotdeauna stranuta de 2-3 ori.. asa e si tati, nu stie stranuta doar o data.. nu conteaza de cate ori stranuta sau tuseste odata, ci cat de mare e frecventa pe zi..

Lena, si noi pe cand credeam ca au disparut au aparut iar..eu am pbs ca de la lapte o doare burtica, ma gandesc ca nu de la alapte sa ii apara si bubitele.. crud nici eu nu consum laptele niciodata..
Noi nu am iesit azi afara decat in tranzitie pana la masina, insa am plimbat-o prin mall, asa de mult ii place, nici mac nu a zis..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

RAch
"Temperatura este considerata febra daca este mai mare de de 37,2 grade Celsius axial, 37,5 grade Celsius oral si 38 de grade celsius masurata rectal."

Sei, stie fata ce stie.
Lasa k scapam si noi de dermatitele astea. Sanatosi sa fie, k asta e floare la ureche. Agree?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. tare imi e ca nu scapam de dermatita asta cu una cu 2.. am vb deja cu vreo 4 pers care din exp proprie mi-au zis sa ma astept sa recidiveze pana pe la 2 ani...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena .. Doamne ajuta ca dermatitele astea sa fie cea mai mare suferinta in viata

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, nu mai asculta persoanele astea. Sa vezi peste 2-3 luni maxim cum o sa radem de fazele astea

Mergi la inceput