Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mika are vreo 26 de grade daca stiu eu corect

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

vai vai vai
a venit marsupi plus !!
deja l-am pus pe bebe sta super bine se pune ffff usor fara probleme din prima .
acum fug afara ca nu mai pot de nerabdare .
mai multe va povestesc la intoarcere

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Dbunny, tu simti urcarea laptelui? eu nu simt nimic atunci cand curge :(.


da, senzatia e naspa...de parca m-ar strange cineva sfarcurile cu clestele

racheel mama mama ce-ai slabit!!

va multumesc pt raspunsurile ref la manduca. Noi umblam mult cu masina(peste tot de fapt) si prin casa o pun in carut.o sa cer marsupiu cumnatei sa vedem, cand pleaca mama o sa am nevoie probabil...

Dupa cate povestiti eu o imbrac prea tare pe Noa, mai ales ca noi avem vesnic 8-9 grade mai mult ca voi. Are body cu maneca lunga, si pijama, sau set de bluzica+pantalon. daca-i de bumbac setul atunci punbem si-o paturica, daca-i plusat sau de lana, nu mai punem nimic. e adevarat ca tinem usa deschisa sau geamurile(depinde de timp) cate 5-6 ore pe zi...dar nasucul la ea se raceste imediat si manutele, daca iau ceva haine jos de pe ea. sa nu mai spun ca pun si uscatorul de par pe ea cateodata la schimbat de scutec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

da Oana, asa e, am 26 de grade

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, la temperatura si imbracat trebuie sa te orientezi dupa bb recomandarile sunt recomandari :D
Deci eu nu simt urcarea laptelui, asta e :P

Anca asteptam vesti, eu am vrut manduca de la reducere dar mi-am luat teapa, cand m-am hotarat nu mai era in stoc. Acum ma gandesc la marsupi plus, dar nu sunt convinsa... poate ma convingi tu.Ma gandesc poate marimea mea nu o sa ii vina sotului, in plus tb sa mai iau unu pentru vara si nu se poate sa pui bretelele in x in spate ca la manduca.

Aha, la noi acum sunt 23 pe senzor, alte 2 termometre arata 22, dar cred k o sa mai scadem un grad. poate rezolvam asa si cu mucisorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!

La multi ani Andreelor si Andreilor!

Eu ii schimb hainutele cam la 2 zile...deh e a 3-a ...la prima faceam ca Sei, insa mi-am dat seama ca nu e necesar si din ratiuni ecologice prefer sa nu consum mai mult detergent decat este necesar...asta nu inseamna ca nu le schimb, spal cand e nevoie, dar refuz sa mai fac risipa si asa consider ca tot lor le fac un serviciu pastrand mediul mai curat.
By the way - incerc sa le invat sa recicleze tot ce se poate, asadar reciclam hartia, plasticul si sticla si sa stiti ca se prinde de astea mici, asa probabil generatia urmatoare va pastra natura asa cum merita

Beau o cafea si aleg cadouri pentru socrii ...sotul vrea sa mergem in vizita la ai lui de maine pana duminica...am sincer emotii cu Ilincuta careia se pare ca nu-i place sa schimbe mediul...face sarmana niste crize cand are in jur numai oameni noi si locuri noi...ufff ce nu-mi place sa o perturb...insa pe de alta parte trebuie sa se obisnuiasca, ca la cat suntem noi de plimbareti...n-are incotro.

Apropos - am o intrebare la cele care schiaza: ce faceti anul asta? Mergeti la schi? Eu ma gandesc sa merg cu fetele in tabara de schi si sa o iau si pe Ilinca cu bona cu tot...sper sa pot si eu sa schiez macar 2 ore/zi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
sei, ieri am fost mai ocupata.

eu o schimb zilnic la baita. nu spal mereu astea gen pulovarase sau mai grosute. dar body-uri, manusi, pantalonasi pe piele le spal mereu.

bine ai venit, anca.

eu nu gasesc tampoane pt sani decat de la johnson. tot am zis ca o sa comand de pe net ca astea-s scumpe rau. stiti vreun site?
si eu simt cum urca laptele mai ales cand plange pitica si-s cam 3 ore de la muls. tot asa simt parca ma trage cineva de tzatzi :D

dbunny, ce grasuna ai! si cat mananca

la multi ani andreilor si andreelor!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:




La multe lunite Ilinca de Natalia !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

ola
Incep prin a sp la multi ani sanatosi si norocosi sarbatoritilor de azi!!!
Noi ne pregatim pt botez, abia astept.
Eu l schimb hainutele tot la baita, dar noi o fc pe zi, scutecul doar cd e plin...Hainutele eu le spal cu Vanish granule sau lichid...

Fetele care au cumparat colaceii pt baita dati.mi si mie un link cu site ul . stiu k a mai fost afisat
Ap de vaccinul de 2 luni la noi a fst ok doar k s-au speriat putin...Nu au avut febra doar un pic maraiti...
Eu astept pe mami sa vina de l buc sa mai stea cu piticii sa mai am si eu timp de al meu sot...
va pupam



Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ce dusa cu pluta sunt ! Aproape uitasem de programarea la dermato pentru bebe. Dermatita a mai trecut si suntem ok. Saptamana viitoare la vaccin.

Shopping - vreau sa iau hainute. Ma pun pe studiu, desi puiul meu e marisor, haine de 3 luni ii sunt deja mici. Sper sa ma descurc la marimi. Bebe e un lungan, a crescut 10 cm in 2 luni.

It's a boy !!!

Mergi la inceput