Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. eu body il schimb numai seara, insa noaptea doarme in pijama si ziua ii dau trening..
Izmanutele sau ciorapeii ii mai las 2 zile..nu neaparat o zi, depinde..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Va invit la cafeluta cu cicoare!

Multumim mult pentru urari!

Bine ai venit Anca!

Sei
, Mikka, si noi avem colacelul si-i place asa de mult! Ma puneti pe ganduri cu ce ziceti legat de alergie la colac

Helenutza, da tot in sectorul 4 stau si eu! Bafta la vaccin!

Matza, sa fie intr-un ceas bun mutarea!

Lali, felicitari ca te-ai descurcat cu 6 copilasi! Cred ca a fost obositor dar la cate satisfactii ti-au dat copilasii nu a mai contat oboseala .

Sei, eu la baita il schim de toate hainele, deci o data pe zi. Daca se murdareste mai repede il schimb.

Mikka, eu nu cred ca inseamna ca nu ai laptic daca nu-ti curg sanii. am o prietena careia nu-i curg sanii deloc dar lapte are, a alaptat-o exclusiv pe fetita pana la 6 luni si acum la 11 luni continua sa-i dea laptic.
Ma bucur ca-ti place manduca! si mie imi place mult, sta bebe super in ea...mai greu mi-a fost la inceput cu montatul pe mine

Racheel felicitari pentru kg pierdute!

Klau spor la shopping, sa ne spui ce cumperi! poate-mi dai si mie idei.

La multi ani Andrei de Jade!
La multi ani Andrei si Andreea_t!
La mult ani Andreea 2011!


Si pentru scumpul meu: La multi ani!!!

E asa un soare fain afara! dupa ce se trezeste bebe iesim nu stiu ce a avut in ultimele zile... f greu a adormit si seara si in timpul zilei. adormea in brate il puneam jos si plangea e numa numa

Va pup fetelor

A... ca tot vb la un moment dat de urmatorul bebe http://www.gandul.info/magazin/care-e-diferenta-ideala-de-varsta-intre-frati-9011769


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

am revenit dupa o partida scurta de somnic.
eu aerisesc cu el in camera si nu il imbrac neaparat mai gros , ma uit la temperatura si vad cate grade sunt , de multe ori nu prea scade temperatura chiar si cu geamul deschis(adica ramane in jur de 22 grade) si eu de obicei stau in tricou deci ma gandesc ca nici lui nu ii este frig (sper)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

lena apropo de marsupi , eu vreu doar ca sa ma pot duce in piata deci doar ca sa il port cam vreo juma de ora maxim , in parc iesim cu cariciorul, iar in oras tot timpul cu masina, asa ca nu se justifica investitia in manduca , si oricum el nu prea e obisnuit sa stea in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

fetelor imi dati si mie accept pe grupul de yahoo sa va pun si eu poze cu Iancu , am id anca_lupei a ramas pe numele vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

ieri nasa a tinut-o pe strumfa numai in brate si acum nu ma mai inteleg cu ea, urla de numa cand o pun pe pat.acum isi face somnul la mine in brate.

nu stiu ce sa zic cu colacul, ma gandesc si eu ca a fost un caz izolat sau poate nici nu a fost colacul de vina.eu il incerc oricum daca tot l-am luat dar pun niste finet pe gatul ei cumva.

eu o schimb dupa baita sau cnd ii mai iese din scutec.am renuntat la pampers de vreo 2 sapt ca nu imi placea mirosul ala de aloe, folosesc babylove.baita ii fac zilnic, am sarit de cateva ori cand era prea maraita sau obosita.

eu o tin in body cu maneca scurta si pantalonasi sau doar in body si sosete, stiti ca la noi e f cald. la somn o mai bag intr-un sac subtire, din acela de vara.

si eu simt cand urca laptele.

rach ce mult ai slabit, bravo!ai mancat f sanatos, eu bag dulciuri ca sparta. l-am intrebat pe dr cand pot sa merg la sala,speram sa zica peste sase luni, mi-a zis ca de maine dar sa sporesc efortul treptat si sa mai astept o luna cu abdomenele.mi se pare totusi cam repede...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Dragele mele, dragi,

Astazi, zi de la mare sarbatoare in familia noastra.

Prima zi in care sarbatorim in duet Sf. Andrei. Minunat cadou, nimic nu poate fi mai frumos.

toate si toti sarbatoritii acestei minunate zi. Sa aveti parte de sanatate si bucurii!

Va invit la un ceiut, suculet, turta dulce si crema de zahar ars (facuta azi noapte pentru prima data).

Multumim tuturor pentru urari si le intoarcem inzecit .



21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Eu l-am facut si a fost ok. Nici o reactie adversa la Dimitris.

Citat:
citat din mesajul lui Helenutza23



care din voi a facut vaccinul infanrix hexa la 2 luni? am niste emotii, maine seara il prestam si noi, sper sa fie ok.
of ce ma seaca vaccinurile astea.

o seara linistita!

feb2007



mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi


mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

La multi ani sarbatoritilor !!!!!!!

Racheel si dimineata cand aerisesc o invelesc cu plapuma noastra.

Mikka, cate grade aveti voi ?:d

Mergi la inceput