Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am uitat sa spun ca la plecare a concluzionat :
este un rasfatat si l am invatat in brate
pam-pam

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

am uitat sa spun ca la plecare a concluzionat :
este un rasfatat si l am invatat in brate
pam-pam

_


de T 3+





na aici nu se sincronizeaza.. a mea a zis ca doar de aia stau toata ziua acasa ca sa imi leagan copilul... ca si cum oricum altceva nu fac...

Nanna.. sala .. uu.. bravo Inez e o mica fortoasa... macar se trezeste o data noaptea.. de ce a mea in loc sa renunta isi adauga mese?

Ionela am citit faza cu somnul.. cele mai multe reguli la noi se aplica perfect si se bifeaza .. cu exceptia culcatului la 8 ( ar insemna sa se trezeasca la 6-7 dimineata),noaptea reactiona la mangaiat pe cap sia adormea,.. acum nici vorba..

Bine ai revenit Stefy

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

sa-mi fie scuzat, dar imi e atat de somn incat nu pot citi din urma ce ati scris. ma prezint asadar, in mod egoist, doar la raport: am primit si noi jucariile de la dinoland - e indragostita de ele, mai ales de Emily! vorbeste cu ea, si o trage de inelele alea, ii fosneste rochita, baleste pe ea, ce sa mai zic , e adorabila. pe paun nu l-a prea bagat in seama initial insa lui tati i-a venit ideea sa il agate in loc de carusel si cand l-a vazut pe Jaques invartindu-se i s-a parut simpatic. :))) Imi pare rau ca nu reusesc sa va mai urmaresc, insa am ceva calendare de facut pt o ceata de pitigoi de la o gradinita si imi consuma destul de mult timp si energie. Revin cu forte proaspete cand livrez comanda, pana atunci incerc sa tin pasul cu cititul. Apropo de asta - mi-am dat seama ca energia si rezistenta mea s-au dus pe apa sambetei. Lipsa somnului si-a pus stampila pe mine... Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nu am mai citit de mult pe blogul Ralucai ,acum am ramas cu gura cascata de uimire.Tot citesc comentariile si ma minunez....

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

O oaie...doua oi...trei oi... uite si berbecul numarat de May in timpul sarcinii... uite si oaia care fatase un miel...

Ionela,ce mi-ai facut mami? Am citit ultimul link,cel catre blogul Ralucai( e Raluk16 de pe forumul nostru pentru cele care nu o cunosc si are un baietel care a avut reflux puternic,luni de zile au dormit si ea si sotul ei cu Alex pe burta,aproape in fund,pe fotoliu,sau l-au plimbat ore in sir prin casa,si o clipa nu au spus ca e prea greu,ca nu mai pot,ci au cautat solutii mereu sa ii aline durerea puiului de om,si sa ii linisteasca refluxul,nicidecum metode sa il faca sa doarma,sa se odihneasca si ei).Am citit.Raspunsul inca e amestecat in capul meu,am incropit unul acolo,la fata locului,dar parca e prea scurt,as mai avea multe de spus despre pedepsele corporale aplicate copiilor ca "dresaj". Mi sunt subiecte si aici pe forum despre asta ,unul este "educatia nepavloviana" daca nu ma insel, de unde am invatat extrem de multe de la mame zen,care au stiut sa imbine toate elementele posibile sa isi creasca frumos copiii,fara bataie,astfel incat sa ajunga adulti de incredere,cu respect fata de parintii lor nascut din recunostinta,nu din frica batailor primite in copilarie. A mai fost un subiect interesant,incheiat urat din cauza orgoliilor de pe acest forum " Copiii captivi" . Pe ala sa il cititi, sunt multe capitole,vre-o 7 ,dar cu siguranta da de gandit tuturor. Povesti uluitoare sunt scrise acolo,de oameni care au fost copii captivi, batuti si injositi de parinti fosti copii captivi la randul lor.
Hai ca m-am starnit,si asta cu bataia ca pedeapsa , ca metoda de descarcare,de aparare,sau ca orice altceva aplicata copiilor sau semenilor din jur e un subiect care ma face mereu sa scriu mult.

Ma bag si eu la somn.

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatza!
Eu inchid,eu deschid!
Va pup,si azi am un gramadoi de treaba asa ca nu prea o sa imi vedeti scrisul nici azi.
Va las o cafeluta fierbinte !

Pupiiiici!

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Toata lumea doarme?

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lali, baga linkurile daca ai cum sa citesc si eu. de pe telefon chiar nu stiu unde sa ma intorc sa le gasesc...

neata...am uitat! Scuze...



soacra mea e cu caciulita: da' nu i pui caciula pe cap ...ca raceste!(la 24 de grade)

m a f...t cu caciula aia o zi intreaga pana i am zis sa nu ma mai bata la cap ca daca raceste am eu grija de ea.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

oana, ma autocitez pt link

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

si povesti despre alaptare noaptea: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2011/12/postarea-mami-alapteaza-ma-luna.html
Inca nu am citit, dar sigur sunt interesante.
Lectura placuta!

Tot spre lectura va trimit un link bine documentat:
http://alexcreste.blogspot.com/2011/11/mai-rau-decat-babywise.html?showComment=1322471303541#comment-c6842742010708326473
Astept pareri dupa lectura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

May si la noi a copt vaccinul din maternitate. Acum 2 zile la baita s-a spart si a curs muuuult puroi. Acum arata ok. O sa treaca.

It's a boy !!!

Mergi la inceput