Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali.. e elastic.. o sa am grija sa fie in conditii bune , sa vedem poate fac altfel si o duc in brate..oricum am urmarit filmulete pe net, si imi dau seama sa o pun exact ca in pozitie cu spatele, poate as incerca si sa fie normal cu fata la mine,insa m-ar stresa f tare , ca intr-o parcare puublica sa faca circ si sa trebuiasca sa o scot si sa imi rearanjez wrapul.
Si eu mai am o camera de curatat si baile si mai gasesc timp...
Ce imi plac socrii tai, cum il iubesc ei pe Paul

May.. mortali cei patru.. cred ca si la propriu si la figurat (mortali mai ales cand au colici in acelasi timp)..

Eu mi-am tras portia de nervi in seara asta: soacra: "am vb cu mai multi si nu e bine sa o lasati atata timp sa nu faca caca , sa ii puneti supozitor in fiecare zi si sa ii dati peste zi macar 250 ml ceai de musetel "
Deci sunt si oameni mai ciudati decat mama, ea ziea sa ii dau 20 ml nu 250...si nu la supozitor...
Sper sa ma calmez repede...

Hellena
te mai putem suna? deranjam?

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci lali sa stii ca are doua gropite dar cea din dreapta e mai pronuntata :)

cred ca e jale cand plang toti patru.

intrebare:
vaccinul din maternitate trebuie sa faca puroi neaparat sau e ok daca doar a aparut punctul ala rosu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sei ,250 ml? Si lapte ar mai papa? Nu e in toate mintile socrela ta.
Daa, si imi spunea sot ca a vazut o incantare aoarte in ochii socrului meu cand o tinea pe Teodora in brate si il pupa si Paul. Eu eram cu soacra in alta camera.

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

pilde de ale soacrelor

a fost si soacra mea azi sa l vada pe T , pe care nu l mai vazuse de cand avea 6 saptamani
asta al meu si a tras portiile lui obisnuite de varsaturi , la care ea , zice , sa stau linistita ca e foarte bine ca varsa , ca da afara laptele care nu e bun pt organism

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mama... deci a mea cu i-o fi sete si mi s-a parut mie ca-i e sete si ca trebuie sa iasa copilul rosu de la baita, deci apa cat mai fierbinte e lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

. Tot de ale soacrelor : De ce nu l-a luat soacra-mea la ea pe Paul acum doua saptamani si un pic cand a fost la noi? Pentru ca i-am spus eu lui Paul la o tranteala pe jos in parc,cu ea de fata " ce ai mai Paul de faci asa? Ca doar nu esti crescut in padure! " Si ea a inteles ca as bate apropouri la perioadele in care a stat la ea in vara . I-am explicat acum ca nu m-am referit in special la ea,ci ma gandeam unde gresim in cresterea lui, noi toti care suntem in jurul lui.

Dupa ea ar trebui sa imbrac copiii cel putin cu o veste de lana peste pulover si tricou in casa ca e frig iarna,chiar daca noi avem constant 23 de grade in orice camera. La Paul ma stresa cu biscuiti si mere aduse de la maxim 2 luni,s-a intamplat mai devreme,nu mai retin cand ca "uite ce mari si frumosi au crescut ai mei daca le-am dat!" . Acum nu ma mai streseaza deloc,nici cu imbracatul nici cu mancarea.

Mie imi place de soacra mea cum si-a educat baietii sa fie in familie. Al meu sot datorita ei ma ajuta in casa , la noi nu exista chestii care le fac doar femeile sau doar barbatii in casa. Daca e de aspirat si eu nu pot ,aspira ,sau face mancare,sau intinde rufe,iar eu fac si treburi "de ale barbatilor". De exemplu,azi a iesit fum din stecherul de la masina de spalat ,eu aveam hainute albe de ale copiilor in ea, cu vanish (nu stiu daca am scris bine ) , si nu le spalam la mana pe toate nici batuta,asa ca am cautat un stecher de la o tripla,cu trei fire,si l-am schimbat.
Sa va spun ca am lasat un pic balta mutatul lucrurilor si m-am epilat pe un picior jumatate ? Mai am jumatate,dupa ce termin de alaptat piticania, si apoi continui mutatul. M-am defrisat cu ceara. Nu vreti sa stiti cum arata benzile .
Apropos de par,May,ti-a azut parul de pe burta? Ca eu am constatat ca mai am palcuri pe ici-colo.


Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade... si soacra mea tot pe acelasi specimen e croit cu a ta ... se cunosc oare? tot de la 6 sapt (botez) , nu a vazut-o nici ea, si pana la 6 sapt a vazut-o o data la nastere... si e mandra ca e bunica cica..

Lali.. tu ai palcuri? eu am stuf ... un par negru si lung.. ma transform in maimuta, de asta pitica mea se trage de par la oboseala, ca ma-sa ii jumate maimuta

May.. da ii e adorabila gropita.. cand ma uit si vad cum se formeaza.. intotdeauna i-au placut gropitele .. fac omul mai dulce decat e..

Am gasit solutia.. nu mai ma folosesc de wrap, am schimbat traseul si inecerc sa gasesc loc de parcare..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:


Buna seara fetelor!
Bine v-am regasit in casa noua (cu 10 capitole deja).
Desi am lipsit doar o luna(am fost in Romania pt a-mi boteza micutul) se pare ca imi mai trebuie inca pe atat sa recuperez toate capitolele scrise.

Noi suntem bine, crestem binisor, suntem tot pe alimetatie san+LP , gangurim ore in sir, radem mult si avem in fiecare seara inainte de somn program de miorlaiala.


Va cu drag.

Mami fericita de bebe Maximilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana nu cred ca se cunosc dar cred ca au facut 'scoala mamelor' in acelasi loc

stefy welcome

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara fetelor! si La multi ani!

Am revenit dupa o absenta de vreo saptamna, in care nu stiu ce am facut, dar am senzatia ca am fost tare ocupata ( desi nu am facut mai nimic)

Sunt bucuroasa ca mi-am facut abonament la piscina si la sala, de maine incepem ( Nu-i asa, Kora si Pinky?!)

Ionela - m-a socat ce am citit la ultimul link pus de tine! Sunt multe de spus...sau poate nimic...Mai trist este ca sunt anumiti parinti care chiar iau de bun si aplica . Mai mult nu spun :(

Zubi - super poza de la avatar!

Si Inez de vreo saptamana sau chiar mai mult face abdomene sa stea in fundulet si tot incerc sa o las la loc pe spate, in fine la 45 de grade. Nu stiu ce a apucat-o, insa fac tot posibilul sa o impiedic sa faca asta. La fel cu statul in picioare, cand o tin pe piept, eu stand in sezut se impinge in picioare si se "catara" pe mine, daca o sustin de la subrat se urca pana pe piept in sus. Incerc sa o "ingenunchez" pe burta mea si o tin asa in genunchi pana ii trece de stat in picioare. Asa facea si sora ei si intr-adevar a inceput sa mearga foarte devreme, pe mine insa nu ma bucura ca se forteaza de acum sa faca asta.

Filmuletele de pe FB sunt super! La fel si pozele! Multumesc pentru accept!

Inez a renuntat la una din mese insa nu la cea care ar fi trebuit! Adica manaca pe la 8 seara si doarme pana la 3 noaptea. Are deci multe ore in care doarme, as fi preferat insa sa manace pe la 11 noaptea si sa se trezeasca la 6-7 dimineata. Ieri noapte am facut un experiment: Am luat-o dormind sa ii dau sa manace pe la 11 jumate: Abia daca a Baut cu chiu cu vai 40 ml dormind si la ora 3 evident ca se frichinea si scancea de foame! Asadar: experiment esuat!

Va doresc o noapte minunata si un we prelungit super reusit!

Va pup cu drag!



mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput