Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pai la noi n-a copt. e un punct rosu. de aia intrebam. tre sa coaca neaparat?

bine ai revenit stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

May... nu stiu exact. Si la noi a fost initial un punct rosu apoi a copt. O sa ma duc sapt viitoare ma med de familie si aflu mai multe...

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Nici noua nu ne-a copt vaccinul, doar un punct rosu, insa cu siguranta nu o sa-l repet..

Ionela
.. nici nu am putut citi linkul cu alex crestre... mi-a venit rau.. pai copii ce sunt niste monstri ce trebuie dresati? a zic animale e prea mult pt ca animalele sunt cat de cat ocrotite de funatii..
offf... sotul mea a fost educat in spiritul romanesc: unde da mama creste, si atat de "bine" a fost educat incat la 30 de ani lui ii e frica de parinti, frica in sensul ca ascunde multe lucruri de ai lui, ii minte numai sa nu creeze discutii, si mai mult are si anumite "obsesii" (parte a sindromului obsesiv compulsiv ) care provin din faptul ca a fost controlat ca un catel, nici sa se imbrace nu il lasa singur.. avea mereu hainele cu care trbuia sa se imbrace, el la 19 ani nu fusese la discoteca, si nici prietenii pe care ii voia nu avea voie, ca in ochii lui ma-sa toti erau niste prosti.. Probabil de asta s-a agatat el cu dintii de relatia noastra, ca in timp a invatat sa aiba increderein el, si i-am aratat ca o minciuna nu protejeaza ci face rau... in finu intru in detalii.. Si eu am fost motata de mama sau am primit o palma de la tata, insa nu in asa fel incat sa reactionez ca si el, sa isi aduca aminte cu lacrimi in ochi reprizele de "educatie" primite.. El e un om cu mult bun simt, respectuos si cu cei 7 ani de acasa , insa degeaba a fost educat pt eticheta daca are anumite suferinte din copilarie.. in fine..
Eu am zis ca nu o sa imi bat niciodata copii, am exemoplu in jurul mei de copii crescuti fara o palma, si sunt mai mult decat vertebrali... am purtat deja si discutii lungi cu socrii cum bataia e rupta din rai in ochii lor, iar in a mei din iad...
Ma opresc aici pt ca e tare mult de discutat pe subiect insa nu are sens..

Lore.. ma bucur ca va plac jucariile? da de ce nu dormi mami ? doar MAra e cuminte...

Noi trezire la 2.30 -5.30 .6.45-7.45-8.05-9 la fiecxare trezire de dimineata a plans.. nu inteleg o doare burta? e agitata (am manacat ieri ciocolata dark), cand ii dadeam titi adormea si tacea,dar pana acolo multa agitatie...

Incep sa am emotii .. la 13 mergem la neuro...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Buna dimineata !!!

Noi ieri am facut baita cu colacelul, era cam obosita k nu dormise ca lumea de la 12 amiaza si eu am pus-0 pe la 9 in cadita. Dar a fost ok.

O sa pun si un filmulet pe grup cand il postez.

Ionela, eu am ramas cu gura cascata, deci efectiv mi-a picat fata cand am citit grozaviile astea. Eu inteleg ca poate te mai enervezi si tipi sau ii dai o palma la fund desi si astea sunt innaceptabile, dar sa planifici exact cum sa il lovesti si unelte speciale mi se pare horror. Mai citisem la un moment dat de metodele astea.
Inca nu am citit rezumatul la no cry sleep, dar am trecut asa putin prin el, vazusem k tb culcat bebe la 6 7-30, da noi adormim la 12 sau chiar 1. O sa ne reglam si noi. Dar daca ei ii este bine mie imi este si mai bine.

Stefy, bine ai revenit, Superbe pozele.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, mult succes la neuro si fara agitatie mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. e Maia..ma gandesc iar la colacel

La cora azi e reducere de 50 % la jucarii

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sarumana Sei.

Noi nu avem Cora :((.

Inca doarme dupa baita cu colacelul. a dormit de la 12 la 9, apoi a papat si acum doarme inca
O astept sa se trezeasca sa o hranesc si sa mergem afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ollaaa
ce fac fetele si bebeii?

Mersi pt sfaturi, ma gandeam io ca indi il forteaza,adik nu il forteaza,doar il ajuta, ceea ce nu trebuie, IONELA

Mie niciodata nu imi ajunge timpul, ca am o gramda de facut, gen..curatenie generala , o data pe spat, adik azi, curatenie ,aranjat, in fiecare zi, si apioi gasesc o gramada, aranjat haine, aranjat incaltaminte, spaalt incaltaminte, spalat covorase..spalat faianta, ma gandesc ca nu sunt o gospodina buna pentru ca niciodata nu sunt toate lucrurile puse la punct, azi trebuie sa imi gasesc timp sa ies si cu asta mic afara,ca e tare frumos

Aseara am fost in oras ca fost spectacol, lume cu duiumul, plus ca am prins focul de artficii de la ora 18.00, si ma gnadeam ca o sa se sperie asta mic,dar statea cu ochii mari si se uta peste tot,erau luminite multe

fug la curatenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ce scump e ayu in poza de la avatar

may , eu acum am obs cat de bine seamana bea cu tine
super scumpa

seidana , calm mami calm
ela e perfecta

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

May, stii ca tu mi-ai raspuns cand tot intrebam de vaccin, de urma adik, la Ayu a fost o periada, acumv reo 2 sapt,cand d,a i-a copt, si l-am lasat in pace,a poi s-a uscat de la sine,sia cum a ramas doar o pata

Mergi la inceput