Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Neatza..

Eu nu stiu ce sa fac cu pitica mea, se trezeste tot mai des.. daca acu o luna dormea o noaptea intreaba, acu 2 sapt se trezea la 4 si apoi la 7, acu se trezeste la 2.30-5.30-7.30... si asta de ceva vreme..

...........................................................................
Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)
...........................................................................


Asa a faut a mea ieri noapte si azi noapte.S-a trezit la o ora jumate -2 ore ca sa manance.Ea s etrezea de 2 ori.Sunt zombi.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

multumim, klau, sei

helena, ce belfer sta Petru la bunicu pe picioare. nu e prea mic sa fie pus in fundulet?

sei, a mea se trezea la 2 si 6, si de ceva timp s-a dus spre 4 si apoi la 8. singurica asa.
poate e doar o faza la Elena.
mai aman-o si tu cand da semne de trezire. eu ii fac sht sht si mai adoarme la loc 10 min, apoi iar si tot asa o mai aman cand e sa se foiasca mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

azi fiie-mea a stat in fund singura ... .. statea pe mine la 45-50 grade. si 5 min a tot muncit, s-a incordat si s-a ridicat in fund.. si 1 min a stat singura fara sa o tin, ii tineam mainile imprejur sa nu cada dar nu o atingeam decat intr-o parte se sprijinea de canapea... cum am culcat-o la orizontala scandal.. facea abdomene .. mai nu e cam devreme? .. evident ca fara sprijin dupa 10 secunde cade intr-o parte... insa se ridica..

MAY.. nu merge nici cu shh nici cu mangaiat plange direct

RACH am niste cearcane.. deja de 2 sapt se trezeste asa...
eu zic sa ii dai mai des de 4 h...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

neata!!!

si al meu se trezeste mult mai des... nu stiu ce se intampla, poate e puseu de cresrere si vrea mai mult papa...

Sei, deja incepe sa faca abdomene? draga de ea ce scumpa e!

Hellena, Petru este baiat mare si frumos! Ce mai face? Incepe sa pape mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

eu...harnica de dimineata am facut bradul !!!

asteptam sa vina tati sa puna ceva sub el
poate in weekend ma duc si eu la shopping. Pe net nu s-a lipit nimic de mine. trebuie sa ma duc in magazine sa caut cadouri pentru bebe. Deh, cred ca sunt mai conservatoare: tre' sa vada ochiu' meu sa pipaie mana mea

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

sei, felicitari pentru progrese !!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI ROMANIA!!!!

Fetelro, eu sunt un pic ingrijorata, Sei, tu zici ca Ela incepe sa se trezeasca mai des si noaptea, in schimb, Ayu , care ianinte se trezea doar la 8 dimineata,acuma se trezeste la 10 dimineata, deja mi se par si mie prea multe ore de stat nemancat:(..dar el in rest e la fel de vesel si rade in hohote, nu vad vreo schimbare in rau la dispoizitia lui, doar ca na..parca doarme prea mult????????si el sa stii ca sta in fund, seincordeaza pana nu mai poate,si mai sta in picioare, adik il tienm noi si el sta teapan pe picioarusele lui si e asa mandru, si aseara tati l-a ajutat sa faca pasi, si i-ma zis c a enebun ca e muuult prea mic si ii forteaza coloana,dar baaitul vrea..i-a interzis lui indi sa il ami tina asa in picioare,chair daca baiatul vrea, noi nu uil fortam cu nimika

va pooooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Noi am fost la vaccinul de la 2 luni + revizia tehnica

A plans cu lacrimi, erau 2 intepaturi, dar i-a trecut repede.

Avem 5,1oo goala goluta si 57 cm.

marryan cum mai sunteti¿ au mai recidivat colicii¿¿ ca noi azidimineata am urlat 1o minute in continuu(nu stiu de ce, dar ieri am avut impresia ca la cafenea mi s-a pus cafeaua cu cofeina, am avut o stare f activa, am simtit efectiv cofeina prin vene; poate cofeina a dat-o peste cap...si-a plans micuta rau...

Din capitolul mananc dulciuri declar ca fac chec saptamanal, mai nou am dat iama-n fructe zaharisite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Sei, de acord. Manifestati intentia si o parte din nume :)

hellena bine ai revenit. Daca postam filmuletele aici le poate vedea oricine, pe grup (FB sau Y) sunt private.

Racheel cum e cu vibrocilul?

Alex eu nu stiu ce sa zik de dermatita de scutec ca nu am avut. Dar presupun cat mai mult la aer, spalat dupa fiecare schimbat si o crema buna. Crema o alegi in functie de bebe. La unii merge un fel la altii alt fel, prin incercare ai sa gasesti.

La noi un higrometru arata 70% iar un altul imprumutat 54-55, cred k e 54 totusi ca se simte destul de uscat. Si noi avem mucisorii, eu ii scot in fiecare deimineata, in rest pun ser sau apa de mare si stranuta ea.

Sei, la noi doarme de la 12 la 7-8... Aseara am incercat sa o culc mai devreme, dezastru total, nu a adormit inainte de 12.
Este o carte, dak vrei ti-o trimit pe privat... Lore mi-a spus de ea, eu inca nu am citit-o ca nu a fost cazul: The no-cry sleep solution.
Sei felicitari, ai o mica fortoasa !!!
La noi merge cu shhh

Klau_ditza, ce harnicuti sunteti. Sa pui poze cu bradutul sa ne inspira, :)

Zubi, ce poza faina aveti la avatar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Lena C sa stii ca-i desfunda nasul si apoi iar se infunda si iar ii pun si tot asa de 3-4 ori cat scrie pe prospect.
Serul nu il desfunda.

Oare este tarziu sa merg cu ea in oras o ora la ora 4?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput