Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Ailed,da, maine e dezlegare la peste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Uff sara buna,

La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat si celor de maine, in special Andreilor si Andreelor.

Nu am apucat sa citesc, sunt super ocupata, plus azi m-am dat cu copii pein oras ca am avut parada militara. Joi dimineata plecam la munte pana duminica , asa ca mai am treaba si cu bagaje -cumparaturi.

Vad ca va plangeti de trezit nopaptea. Si Ilinca toate mesele pe care le-am scos ziua le-a mutat noaptea , asa ca ne trezim des 3-4 ori.Eu nu ma plang ca sunt invatata, daca dorm o noapte fara sa ma trezesc deloc dimineata sunt cu dureri in toate celea.

Am pus si noi cateva ornamente luminoase pe geamuri. Ufffff ce frumoasa e perioada asta. Noi suntem o trupa foarte frumoasa de colindat si ce e si mai frumos ne intalnim inainte sa repetam, invatam in fiecare an colinde noi.... e super, iar in seara de ajun colindam pana la 3-4 dimineata cu pruncii dupa noi adormiti care pe unde pe umeri de tatici sau in cosulete. In perioada asta eu ii duc des la biserica pentru ca vreau sa ramana in sufletul lor altceva decat mos craciun care aduce cadouri a si mai facem noi multe ornamente, cam din 10 decembrie aproape iin fiecare zi lucram cate ceva. Anul asta vreau sa fac mosi din trunchiuri de copac si bradut din cartonul acela de la hartia igienica.

Sper la munte sa am net si sa va mai pot scrie. Va pup si va imbratisez cu drag, chiar daca nu scriu ma gandesc la voi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

e 30 asa ca:
LA MULTI ANI!pt:
Cristi de Mada, Andrei de Happi,
MANDREAC si Rares al ei,
Andra de Miki, Sebastian de Lauriciu,
Stefy de Deea, Cristian de Dyadyazuza,
Luca de Scrish,
Radu de Persi , Eddy-DURACELL de Ally,
David de Lalely, bineinteles pt Andra mea si tuturor celor care aveti soti, frati, surori, mame, tati etc. ce poarta numele acesta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:



revin dupa o luuuuuunga absenta! am renuntat sa va citesc din urma...prea multe volume!!

noi sintem bine, Maria e vesela tare, se plimba in 4 labute prin toata casa, linge covor, parchet, orice scama o verifica se ridica in picioare de tot ce prinde asa ca am ridicat perdele, draperii...am mutat mobila de prin casa astfel incat sa nu ajunga la prize, cabluri de la tv, calculatoare, merge tinuta de manute

zice ma-ma, da, pa, e dragalasa tare cand isi face singurica cu degetelul la buzite si iasa un fel de br-br, uneori am impresia ca ingana cintecele

f rar se joaca singurica, cere atentie permanenta, se uita dupa noi dupa aprobare

are o pasiune pentru papucii de casa, stie ca nu e voie sa puna mana pe ei dar tot se duce sa ii ia in mana si bineinteles sa ii duca in gurita iar cand ma aude ca ii spun NU ii arunca cat colo

inca papa lm dar seara in dau completare lp (intre 40-100 ml); papa solida de 3 ori pe zi cam 100-130 gr si nu mai vrea nimic dupa aceea; prefera borcansele de la hipp asa ca de 2 ori pe sapt primeste vitel cu legume la borcanas

de dormit doarme de la 8-8:30 seara pana la 7-7:30 dimi cu 2-3 treziri/noapte pt titi; peste zi desi e obosita nu vrea sa doarma decat f greu, in gen 1 ora de la 10 la 11 si 2 reprize de 20-30 minute la amiaza si dupamasa

nu avem dintisori si nu se vad semne sa apara

il iubeste f tare pe tati, am impresia ca il prefera (tati imi sugereaza ca daca vreau si eu un copil sa imi fac unul!)

va pup si sper ca voi fi mai activa de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:


La multi ani de Sf Andrei pentru Andra de Ailed, Cristi de Mada, Andrei de Happi,Andra de Miki, MANDREAC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani si pt Luca de Scrish

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

sint obosita...



Radu de Persi , Eddyde Ally,
David de Lalely


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Dau de baut! ce va doriti!
Va puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La multi ani, Andreilor, Andreelor si Andrelor fluturasi mari si mici![b]
ma bucur ca incepem sa sarbatrim si apoi vine mosu nicolae si in curand craciunul
eu dau si beau o cafea mare, inru in clubul mamicilor cu 5 treziri pe noapte ..sia mutat mesele noaptea maimutzica mea..oricum n am mai avut o noapte legata dinainte sa scoata puiu nasul in lume...dintr o alta viata ce mai...
dar dimineata la 6 chicoteste asa frumos ca ma topesc toata
pup si o sarbatorire grozava va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

La Muti Ani tuturor sarbatoritilor zilei!!Am inceput urarile de aseara cu Andreiutza si Rares, vad ca i-a enumarat Moulineta pe toti

SI mai ales nurorii mele pui de ailed, sa fie sanatoasa si ochioasa c acum ca asa ne place

Mergi la inceput