Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

la multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Uff sara buna,

La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat si celor de maine, in special Andreilor si Andreelor.

Nu am apucat sa citesc, sunt super ocupata, plus azi m-am dat cu copii pein oras ca am avut parada militara. Joi dimineata plecam la munte pana duminica , asa ca mai am treaba si cu bagaje -cumparaturi.

Vad ca va plangeti de trezit nopaptea. Si Ilinca toate mesele pe care le-am scos ziua le-a mutat noaptea , asa ca ne trezim des 3-4 ori.Eu nu ma plang ca sunt invatata, daca dorm o noapte fara sa ma trezesc deloc dimineata sunt cu dureri in toate celea.

Am pus si noi cateva ornamente luminoase pe geamuri. Ufffff ce frumoasa e perioada asta. Noi suntem o trupa foarte frumoasa de colindat si ce e si mai frumos ne intalnim inainte sa repetam, invatam in fiecare an colinde noi.... e super, iar in seara de ajun colindam pana la 3-4 dimineata cu pruncii dupa noi adormiti care pe unde pe umeri de tatici sau in cosulete. In perioada asta eu ii duc des la biserica pentru ca vreau sa ramana in sufletul lor altceva decat mos craciun care aduce cadouri a si mai facem noi multe ornamente, cam din 10 decembrie aproape iin fiecare zi lucram cate ceva. Anul asta vreau sa fac mosi din trunchiuri de copac si bradut din cartonul acela de la hartia igienica.

Sper la munte sa am net si sa va mai pot scrie. Va pup si va imbratisez cu drag, chiar daca nu scriu ma gandesc la voi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


cred ca as putea sa stau zile intregi sa te citesc si nu m-as plictisi..am asa o placere, savurez fiecare rand de-al tau
parca esti o tolba cu idei frumoase care nu se mai termina..sper sa ne inspiri si pe noi din cand in cand si sa ne mai povestesti de frumoasa ta familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

astazi mi-am propus sa incerc si eu sa tin post...sper sa reusesc ca diseara avem si noi 2 andrei la care suntem invitati.
cami, daca tin pana dupa ce apune soarele e ok??

L al meu s a refugiat in camera I de care e tareee pasionat.....deci juma de ora sau mai bine nu mai are treaba cu mine

acum sa vad ...ce as putea sa mananc??? paine cu dulceata????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

puuuup cuscra, multam!
Yasmy, da, fructe, paine cu zacusca... Vezi ca azi e dezlegare la peste deci poti si asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

multumim de urari si le intoarcem si noi la toti sarbatoritii inzecit..

recunosc ca noi nu facem nimic special, nu prea ne serbam adica..nu stiu de ce, nu prea simt sarbatoarea asta ca fiind aniversarea piticei mele, poate pt ca in mintea mea nu i-am gandit numele ca venind de la andreea...
dar ma tot gandesc sa fac totusi ceva special si pt ea azi..sa vedem, poate ma duc la biserica cu ea..

va pup si sa aveti o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ioana sa-ti dau card de membru? sau vrei sa fi doar in vizita?la clubul trezirilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Apuc si eu sa intru, cam tarziu ce e drept si fara sa fi citit nimic din urma!

In primul rand, la multi ani sufletelului meu pentru maine, sa cresti mami sanatos si frumos si cuminte!

In al doilea rand, sa va fac cinste, caci maine este ziua mea de nastere si de nume implicit, asa ca va ofer mamicilor, mancare si bautura pe alese, avem pentru toate gusturile!

Acum sa fac urarile, sper sa nu omit pe careva, daca o fac imi cer mii de scuze: Andrei de Happiness, Cristi de Maduta, Eddy de Ally, Andra de Delia si de MIki, Andreea de Deea,DAvid de Lalely, Radu de Persi, Cristian de Dyadyazuza, Luca de Scrish

Acum am cateva intrebari .

Strumphy, tu cu gel de arnica ii dai SOphiei cand se loveste la caput?? S-a lovit si Rares azi , e putin umflat si rosu, dar aproape insesizabil si sa iau si eu ceva sa am in casa.

Happiness cu cine ai votat in seara asta la Vocea Romaniei? SA stii ca ma uitam la emisiune si mi te inchipuiam cum stai cu sotul si cum votati diferit. pentru tine si prunci.

Fetelor fug, nu stiu daca am maine timp sa intru, ca am de facut pregatiri , ca avem invitati .....offfffffff..... la anul sigur vom pleca la munte toti 3, sa fim linistiti, m-am saturat de aglomeratie.... si sora mea mi-a facut cadou un tuns si un coafat, asa ca la ora unu, ma duc sa ma fac bella.

Madutza iertare ca nu am pozele, dar nu am mai intrat, insa promit sa le pun zilele astea. Sa nu te superi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




LA MULTI ANI, SA FITI SANATOSI SI SA CRESTETI MARI SI CUMINTI!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

am trecut sa spun si eu la mult ani tuturor sarbatoritilor de astazi.
e petrecere mare aici la cati sfinti avem

nu a apucat sa mai intru zilele trecute...pur si simplu nu mi-a ajuns timpul si am zis sa intru azi ca e sarbatoare si am si eu un pic de timp pana se trezeste gogo
la noi e soare si cred ca va fi caldut azi deci...plimbare

va pup si va imbratisez pe toate!
o zi frumoasa va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
-reintru si eu in clubul pasarilor de noapte..am adormit, cu sergiu in pat-se infunda, se inneca, tusea, se speria, muci-muci si iar muci. asa ca a dormit iarasi cu noi in pat.dar asta nu e tot, din 15 in 15 minute se zvarcolea, il leganam, mangaiam pe spate, il bateam pe spate..ieri nu se aspira mai nimic, dar azi dim. mucii au fost mai multi si mai grosi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-La multi ani! tuturor sarbatoritilor! Andrei, Andreea, Andra

Mergi la inceput