Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea, La Multi Ani tie si lui Rares si celorlalti sarbatoriti!!!!!!!
Gelul de arnica e nemaipomenit pt lovituri!pup Rares sa treaca repede buba( na, ma erijez si eu intr-o arnica precum se vede ...dc pup si trece)

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Multumim mami de urari! Maine o sa ies sa ii iau, poate o mai face ceva la bubita, sa treaca repede!Ce e cu tine la ora asta???????

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Yvyana Rares face singurel caca zilnic. Super siropul. Biscuiti i-am dat Plasmon, se topesc cel mai repede daca ii faci cu lapte si Hipp, aia sunt mai tari.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andra mea se scoala tot de cateva ori p noapte dar din fericire se culca de celelate mai multe ori dupa ce-i bag suzeeta cu ochii inchisi sau dupa 30 ml de lp.. doar la 5.30 -6.00 bea 120 ml lp
Ma felicit ca n-am mai luat tarcul... dadeam o carutza de bani aiurea... ca ea are chef sa alerge, sa roada.Azi in 20 de secunde era in 4 labe in baie.. deci de acum inchidem usile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac, multumim de urari. La multi ani si tie si puiului tau!
papica pregatita pentru noi o savurez maine dimineata la cafea...intru mai tarziu maine. Dimineata mergem cu totii la biserica.

Cami, nu am apucat sa pregatesc pachete pt prinos de vii . merg sa impartasesc copii.

Somn usoe fetele! Apitu nani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am vazut ca vb de treziri noaptea, si la noi e la fel, nu le mai numar, scot tzitizca si gata.Ba mai mult Rares ma striga in continuu ziua, "ma-ma, ma-ma", cum dispar din raza lui vizuala. Azi am stat vreo 2 ore la bucatarie si cand m-a vazut , m-a iubit, m-a mangaiat, m-a pupat,m-am topit toata, ce sa mai, e BAIATUL MEUUUUUUUUUU

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Yvyana a inceput...s-a dat startul...ce pot sa-ti spun sigur este ca exista viata si dupa aceasta perioada. trece...cu sigurantza.Securizarea casei ne face viata putin mai usoara..si plimbarile lungi cu carutul
Andreea, citeam cite ceva pe net, dar ma intorc la patutz ca maine la 5 se da trezirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Yvyana Rares face singurel caca zilnic. Super siropul. Biscuiti i-am dat Plasmon, se topesc cel mai repede daca ii faci cu lapte si Hipp, aia sunt mai tari.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Mandreac I-ai dat doar Lass-Baby? II iau si eu maine. Tocmai bine ca am terminat Bifido-Baby care nu a ajutat-o cu nimic.

Madutza Apitu nani! Abia astept si eu sa poceasca L cuvintele

Simona casa am securizat-o cat de mult am putut, camera ei fiind cea mai safe, dar evident ca acolo nu petrece timp singura, sta pe langa mine in living, iar afara ne-am plimbat azi 2 ore ca altfel ar fi fost jale.


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI:PT MANDREAC,Andrei de Happiness, Cristi de Maduta, Eddy de Ally, Andra de MIki, Andreea de Deea,DAvid de Lalely, Radu de Persi, Cristian de Dyadyazuza, Luca de Scrish! SI PT ANDRA MEA, fac cinste maine! Ma duc si eu sa ma spal pe cap!paaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Mada,citind experienta ta am incercat si faza cu lp si cereale seara ...pai crezi ca vrea?
Nop..zici ca are smoala incinsa in biberon.
Noaptea cand se trezeste urla cu biberonul un gura sau cu suzeta daca-i dau san tace instant..

Nu stiu cat o sa mai rezist in stilul asta...deocamdata m-am resemnat si m-am calmat.
Cum spunea si Simo,piticii vor sa ne simta pe noi...

Mandreeac,multumim pentru urari!!!
Multi ani sanatosi si fericiti va uram si noi.

Eu maine sunt mai mult in vizite.
O sa-i serbez ziua puiului joi pe 1.
Maine e post in post si nu as vrea sa o fac cu fasole batuta dar nici cu carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele maine e dezlegare la peste! eu asa stiu!

Mergi la inceput