Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mamici, multumes cmult pt cuvintele frumoase!
referitor la ceapa eu pun demult in legumele fierte . nu exagerat, cateva feliute, numai sa dea gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus poze cu blonzeala. ce ziceti?

lparpala faina si masina de spalat vase
noi ne-am hotarat sa nu mai luam desi initial am zis ca luam. dar ne-am luat dupa prietenii nostrii, nasii care au...ei o au si n-o folosesc. ba ca nu o baga pentru 5 farfurii, ba ca li se termina detergentul acela special si pana ajung sa cumpere, ba ca dureaza prea mult spalarea ... tu ce zici, merita?
bine, putem lua daca mi se pune pata odata pe vase am si locul pentru ea in caz de ceva.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetele scurt si la obiect ca tot in butoi sunt...Azi am fost prima data cu I plecate impreuna 60 km, asa cuminte si visatoare statea ea in scaunel......nici ca nu a dormit, privea pe geam si asculta Dan Bitman
Am fost sa aleg usa plus ferestre terasa..ne-au usurat cei de la QFORT de 105 mil Maine la 10 vin sa ia masuri.
Bunnnnn

roxy, cami mamici atente cu toata lumea, numai eu trec ca ''Voda prin loboda'''

Am o problema, I nu mai vrea si pace piure de legume, cred ca s-a molipsit de la Anastasia...ei in schimb papa fructe cam 100 si in seara asta a mincat 180 de iaurt cu vesnica banana si brinza. Intrebare??? Cit de des putem sa le dam banane?Mie personal nu-mi plac, cind stiu prin ce proces trec ptr a fi coapte..etc, dar i-am incercat si alte variante de fructe,(caise, nectarine...doar combinate cu banane le accepta) nu vrea si pace...iaurt simplu nici atit. Ce ma fac?Nu-i pot da banana zi de zi, asai?
Maine am sa incerc mamaliguta cu brinza si smintina...dar parca vad ca bate in retragere

Aaa roxy, ma bucur ca te-ai facut blonda!

Ce e de facut?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ROXY AM FOST SI LA 6 SAPTAMANI SI DUPA CE AM INCETAT ALAPTATUL...E SUNT FF ORDONATA LA ASTA.. AM SI EU PITICII MEI... ACUM MA DUC CU ANALIZELE SA STABILIM METODA , CA A ZIS CA IN CAZUL MEU E EXCLUS ALT BB... PREA MULTE COMPLICATII: TROMBOFILIA, DIABETUL GESTATIONAL, PREA MULTE TAIETURI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

alina06 eu nu fierb carnea cu legumele decat dupa ce o fierb in prealabil si arunc prima apa

fetelor voi cand va impodobiti casele?
eu nu mai am rabdare
as face-o azi da nu cred ca mai am timp
da cred ca voi da jos din baraca podoabele de craciun

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami, suntem gand la gand, azi am pus o parte din decoratiuni in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele ma pregatesc sa ma duc la gineco sa stabilesc contraceptivul...
sa nu uit... in seara asta se pune grau la incoltit....si se da cu usturoi la usi si ferestre

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


am deja pregatit graul, dar eu stiam ca maine de Sf Andrei se pune..le pun si eu din seara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank clar s-a molipsit de la Anastasia.
poate incepe si pe ea s-o jeneze vreun dintisor, vreo gingiuta... Anastasia a papat 2 zile de cand i-a iesit dintisorul de jos si acum , ieri si azi iar nu mai papa bine din cauza gingiutei umflate de sus. papa puitn si gata, nu mai vrea. in schimb papa san, macar atat, si ma bucur.


prin ce proces trec bananele? asta nu stiam. si eu ii dau banana, dimineata. mie imi plac, chiar mult si cica sunt si bogate in magneziu, vit E si alte chestii bune...

madutza in seara asta se pun, in noaptea de Sf Andrei

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, nu mai stiu de unde auzisem/citisem ca ar fi indicate 2-3 bananae pe sapt eu una nu am stat sa le numar dar nici nu-i dau zilnic.

roxy, te contrazic cu vehementa in legatura cu ornamentele de Craciun . Perioada intre Craciun si Af Ion e prea scurta ca sa ma bucur de ele. Si mai am si multe, iar pe 24 nu as avea timp sa le pun pe toate..ornamente in casa,parter/etaj, ornamente de geam pt copii, ornamente luminoase pt interior, decorat curtea, pus instalatie pe exterior..eheee nu-mi ajunge o zi sa le faca sa cum imi place mine . Pe 24 dimineata vom iesi afara la joaca, apoi somn, la trezire voi baga friptura la cuptor, pun sarmalele la fiert, impodobim bradul, apoi in miros de friptura si portocale alaturi de colinde il vom astepta pe Mos craciun

Ah abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki am vazut si eu pozele cu Vlad pe oala ce tare. ia pune-i oala in patul lui sa vezi ce doarme

fetelor, Anastasia doarme de la 16. cam mult. de cand cu dintisorii astia cam asa doarme, mai mult ca de obicei. este normal asa? ieri la fel a dormit.

miki,madutza si fetele care stiti, cum sa dau panadolul sau supozitorul? numai cand face febra sau si preventiv? si la ce febra? ea are 38,2 in fundulet, deci este de fapt 37,7. trebuie dat supozitor sau nu este cazul la temperatura asta?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza eee...pai tu ai curte, ai etaj, instalatie de exterior.... eu la apartament n-am atat si de aia prefer sa las sa fie in 24 seara magica pentru toate
asa mi se pare mie, ca facandu-le chiar atunci in Ajun are alt farmec. acum mi se pare devreme tare, mai este o luna.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput