Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si eu am inceput sa ascult colinde
tin minte ca eram graviduta cu antonia
copil mult asteptat si dorit
si am ramas acasa din noiembrie la inceput
si am ascultat permanent colinde cu ea in burtica
iar ei ii plac f mult si colindele si muzica simfonica
e innebunita dupa nai, pian si chitara
petra e invers
ei ii place muzica de club
actuala
de pe kiss tv mai ales

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

unde sunteti fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-eu sunt.i-am culcat la somn nr.3
-am mai citit pe net-unii recomanda ceapa mai devreme, altii nu.ei, acum ne luam mai ales dupa copil.azi am pus brocoli ptr prima data, sper ca de la el sa nu faca urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-eu sunt.i-am culcat la somn nr.3
-am mai citit pe net-unii recomanda ceapa mai devreme, altii nu.ei, acum ne luam mai ales dupa copil.azi am pus brocoli ptr prima data, sper ca de la el sa nu faca urat

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



hmm..eu as zice ca ceapa e super usoara pe langa brocoli la ce gaze /balonari provoaca.. sa ne spui cum e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele ma pregatesc sa ma duc la gineco sa stabilesc contraceptivul...
sa nu uit... in seara asta se pune grau la incoltit....si se da cu usturoi la usi si ferestre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki-misto.dc nu dorm in noaptea asta,si-l vad cum se chinuie fac uratei de la conopida nu au avut nimic.am citit despre praz ca e tare laxativ, s-a cacat fiimiu si azi noapte si azi dim,si sonia la fel.fara numar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am intrat putin ca imi lipseati. si m-a lasat si sotul pe calculator putin ca a zis cat este el acasa sa stau cu el mai mult ca dupa aia am timp si de forum si asa este, dar am stat destul bot in bot.

alina06 nici tu n-ai ajuns la control? cand mergi/ nasol cu noaptea nedormita, si noi am avut ieri noapte. azi noapte a dormit bine, doar la 3.30 s-a trezit si avea iar febra, i-am pus un supozitor si am dormit linistite pana la 8.30.
la noi gingiuta de sus este asa umflata si denivelata, zici ca se impinge dintisorul si nu poate iesi, asa se vede de fapt, amandoi ca ambii o sa iasa dupa cum vad eu.
eu fierb carnea 3 minute separat pana face spuma aia apoi pun carnea cu legumele.

madutza am uitat sa-ti zic....superb linkul acela cu Primul Copil mi-au dat lacrimile, atat de emotionant si frumos

cami nu impodobi de pe acum este prea devreme si atunci in preajma Craciunului nu o sa mai aiba acelasi farmec. eu de aceea nu impodobesc nimic inainte, bradul il facem pe 24 ca sa fie farmecul ala din Ajun, sa simtim ca vin Sarbatorile. daca le fac de pe acum atunci o sa fie prea monoton. zic si eu...

monas ti-am vazut comorile, ce-au crescut si ce dulci s-au facut ma bucur ca ne-ai scris, te asteptam mai des

somleac cate remedii naturiste stii tu. mi-am notat tot ce le-ai zis la fete esti o super mamica

catank super ca mergeti acasa de Sarbatori, o sa fie cel mai frumos asa in familie.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss comorile sunt minunate. pe zi ce trece se fac mai dulci si expresivi cacaciosii mici ce sunt ei

bb_yasmi ce tare ai fost cu " blonduliu-cacaniu" hai ca-i faina culoarea, in poza nu se vede cacaniu

ca tot veni vorba....azi m-am blonzit la loc si adevarul este ca imi place muuult mai mult asa daca asa m-am obisnuit, cu blond, asa-mi sta mai bine. o sa pun poze sa vedeti culoarea.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Madutza, 12 seturi inseamna cate 12 din fiecare: farfurii aperitiv, supa, friptura, lingura, furculita, cutit, lingurita, pahare, cescute cafea, farfurioare pentru cescute.
Sa nu iti inchipui ca la noi se strang asa cum ti le-am enumerat eu mai sus, dar daca pun o oala, tavile de la steamer, un ibric, biberoane (dr. pediatru mi-a zis ca daca le spal la masina nu mai trebuie sa le streilizez, asta de la 6 luni), castronele...se aduna incat sa spal o masina pe zi.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed te asteptam cu vesti de la gine. doar pentru a stabili contraceptivul mergi? sau faci si control?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput