Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hheeloo

sunt asa happy!!! acum am ajuns de la casuta este asa frumoasa!!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, voi ce ziceti? este normal cand apar dintisorii, bebeii sa nu aiba pofta de mancare?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




daaa, andra a zis pas azi la toata mancarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank,miki
am crezut ca numai Anastasia nu papa dar vad ca mai sunt mofturici pe aici.

catank Anastasia a papat iaurtul acum seara, cu cereale. m-am si mirat. eu am incercat-o asa sa vad daca papa si a papat avea o foame...toata ziua a papat numai san, doar dimi ceva fructe.

fetele, merg la baita si apoi la tv.






Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

chiar daca n-am mai intrat de ceva timp nu puteam lasa sa treaca aceasta zi fara sa urez tuturor celor care-si serbeaza onomastica astazi "LA MULTI ANI!" mamici,fluturasi,tatici si celor dragi voua
un pupic ptr fiecare
sa aveti o seara minunata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cred ca petreceti de este asa liniste pe aici..

am intrat repede sa-i urez si eu lui mandreac LA MULTI ANI fericiti si plini de bucurii sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Am culcat pitica dupa "lupte seculare care au durat vreo 2 ore" si am intrat sa urez LA MULTI ANI tuturor mamicilor si piticilor care se serbeaza astazi!!!

Catank, Roxy, Miki L a papat doar san vreo 2 zile inainte sa-i sparga gingiuta dintisorii desi nu stiu cam cat i-a ajuns ei , dar nici pofta de mancare nu a avut ca a papat cam la 4 ore; acum cred ca se pregatesc sa iasa incisivii centrali de sus, ca nu mai doarme ziua neam si se freaca nonstop la ochisori de s-a si zgariat, dar vad ca inca mai papa cam 80-100g de legume si iaurt (la fructe cam spune pas);

Catank despre banana pot sa-ti spun ca nu e indicat s-o dai zilnic pentru ca ea contine mult potasiu si poate suprasolicita rinichii bebelusului la eliminarea lui (am auzit unele mamici ca dau zilnic cate o banana puilor , mie mi se pare cam mult pentru un bebelus, un adult nu are probleme ca poate elimina surplusul de potasiu; oricum e clar ca in afectiunile renale e contraindicata banana pentru ca excesul de potasiu acumulat in sange poate duce la tulburari grave de ritm cardiac); eu ii dau banana rar pentru ca L e foarte constipata si atunci maxim jumatate combinata cu altceva (pere/mere/pepene galben/gutuie).



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy e bine cu tati acasa? E frumos ca petreceti timpul in 3; noi sintem singure pana maine ca tati e in deplasare cu jobul Te-ai hotarat la scaunul auto?

Madutza ce frumos escaladeaza pitica scarile ; eu vad niste bulanase dragalase, te ingrijorai degeaba; tu ai incalzire prin pardoseala?

Alina e bestial piciul cu palaria de cow-boy!!!Cainele e ciobanesc german? Eu ador rasa asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Vad ca sint cam singura pe aici asa ca o sa ma bag la un film... o sa dau cu stangul in dreptul si o sa rontai si niste Lays ca si asa n-am cinat in seara asta




Noapte buna si fara treziri (prea dese)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna...
vreau sa va intreb daca ati inceput sa invatati puiutii sa doarma cu o anumita jucarie pe care mai tz sa o poarte cu el tot timpul.
ce pot sa ii dau puiului pt raguseala? de fapt nici nu stiu ce este... stiti ca ziceam ca tuseste groaznic.. mai avem si maine de dat humex si apoi trecem 4 zile pe stodal. nu ai tuseste dar e ragusit si cand doarme parca are ceva in gat asa se aude cand respira. un fel de sforait si uneori ramane fara aer. in fine nu stiu cat ati inteles din ce am descris eu... dar daca ati inteles ceva astept raspuns.
va poop si nb



http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329
un like si adauga la favorie un vot in plus pt cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Vad ca sint cam singura pe aici asa ca o sa ma bag la un film... o sa dau cu stangul in dreptul si o sa rontai si niste Lays ca si asa n-am cinat in seara asta




Noapte buna si fara treziri (prea dese)!


daca vrei te servesc si cu niste sticks uri cu cascaval si betisoare finetti...eu asta am sub nas acum


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput